Genesis

Okładka książki Genesis Maxime Chattam
Okładka książki Genesis
Maxime Chattam Wydawnictwo: Młody Book Cykl: Inny Świat (tom 7) fantasy, science fiction
Inny Świat (tom 7)
Genèse
Młody Book
2018-10-10
2018-10-10
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak inny świat Jądro Ziemi zagrożenia wojna podziemny świat

fajna książka szkoda że nie ma ósmej części

fajna książka szkoda że nie ma ósmej części

Z jednej strony chciałem przeczytać ją jak najszybciej żeby dowiedzieć się jaki będzie finał całej tej historii, z drugiej jak najwolniej żeby nie opuszczać Przymierza Trojga. Aż łezka w oku się kręci, że to już koniec. Z pewnością pewnie jeszcze kiedyś do nich wrócę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To była przygoda.Gruba książka,Amber i Mat świetna para.
Czyta się z radością.
Mamy tu psy, duże są.
Płyną na Morze Śródziemne.
Nawet są piramidy.I jakie tam byly bitwy.Cos podobnego
ŁADNE TE psy były na łódce.
Szkoda,że to koniec przygody.

To była przygoda.Gruba książka,Amber i Mat świetna para.
Czyta się z radością.
Mamy tu psy, duże są.
Płyną na Morze Śródziemne.
Nawet są piramidy.I jakie tam byly bitwy.Cos podobnego
ŁADNE TE psy były na łódce.
Szkoda,że to koniec przygody.

nie spodziewałam się takiego zakończenia

nie spodziewałam się takiego zakończenia

Genesis to zamknięcie całej historii, siódmy tom serii INNY ŚWIAT. Wszystko się wyjaśnia, problemy i zagadnienia są rozwiązane, ale nie ma totalnego happy endu.
O ile pierwsze tomy sugerowały głębszy problem, tak tutaj wiemy, że całość dotyczy ekologii, kierunku w jakim nasz świat zmierza. Teoretycznie książki są dla młodzieży, ale myślę, że to dorosły doceni i zrozumie przesłanie.
Książka, tak jak i poprzednie cześci czyta się z zapartym tchem. Dużo jest akcji, nie ma dłużyzn, bohaterowie działają konsekwentnie, nadal chętnie śledziłam ich losy.
Z całego serca polecam książkę, a właściwie siedem tomów, bo tylko wtedy czytanie tego ma sens.
Pisałam na blogu o całym cyklu, więc jeśli chcecie się dokładnie dowiedzieć o czym jest i czy jest szansa, że Was zainteresuje to wpadajcie -->> http://bit.ly/2TscoZD

Przymierze Trojga czyli Matt, Tobias i Amber spieszą się, aby zdobyć ostatnie Jądro Ziemii. Ścigają ich imperator i Entropia, więc nastolatkowie dokładają wszelkich starań, aby zdobyć Jądro oraz jak najlepiej przygotować się do wojny i do odkrycia wszystkich tajemnic jakie skrywa Inny Świat.
"Genesis" by Maxime Chattam to siódmy, a zarazem ostatni tom cyklu "Inny świat". Jest to cykl książek z gatunku fantasy dedykowany młodzieży. I teraz pojawia się pytanie: Dlaczego miłośniczka thrillerów/kryminałów sięga po tego typu książkę? Odpowiedź jest prosta: Bo to Chattam jest. Generalnie z fantastyką nie jest mi po drodze, ale tę Chattamowską połykam w całości!
Tak jak w poprzednich tomach tu również spotykamy fantastyczny świat, który jest mega pokręconym światem z osobliwymi potworami, bardzo sprytnie skonstruowanymi bohaterami oraz akcją, która mgnie na złamanie karku i nie ma przestojów w książce, które jak wszyscy dobrze wiemy potrafią zmęczyć. Historia opowiedziana w tym cyklu to majstersztyk i właśnie w tej ostatniej części wyjaśnia się dosłownie wszystko. Pomimo tego, że to fantastyka to Chattam nadal uwodzi tym swoim magnetycznym stylem pisania, który jest niepowtarzalny. "Inny świat" to historia dedykowana młodzieży, aczkolwiek lekko brutalna (i to mnie nie dziwi, bo Maxime nie byłby sobą gdyby do książek nie przemycił krwi, flaków i brutalności). Chattam to autor, który na spółę z Carterem zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce wśród moich ukochanych autorów. Jest jedyny w swoim rodzaju o czym może świadczyć fakt, że na 21 przeczytanych przeze mnie Jego książek, 21 uważam za genialne!
Ps. Drogie Wydawnictwo! Czy naprawdę musieliście to zrobić i wydać ten ostatni tom serii w innej szacie graficznej? 😣

Instagram: zapach_ksiazek

• Młodzieżówki