Sygnał

Sonia Draga
2020-11-12
2020-11-12
Elżbieta Janota
literatura francuska horror powieść grozy rodzina duchy zjawiska paranormalne przeprowadzka policjanci

więcej Więcej

Do tej pory znałam autora z innego gatunku, ale w tym także się odnajduje. Horror, ale trochę przygodowy, może nie jakoś bardzo straszny, ale na pewno wciągający. W trakcie czytania ma się wrażenie, że to gotowy scenariusz do filmu, widzę też podobieństwo do Stranger things. Wiele wątków, wielu bohaterów, rozwiązanie zagadki ciekawe, zakończenie nie za szczęśliwe ale i nie...

Rzeczywiście, chyba najbardziej przypomina Stranger Things, co samo w sobie jest rekomendacją co najmniej przyzwoitą.

Widać inspirację Kingiem, którego echa gdzieś tam w tle pobrzmiewają.

Specjalnie strasznie nie jest, raczej w miarę klimatycznie i, wiadomo, coś w kierunku czego Chattam w pewnym momencie skręcił - dużo rozważań, moralizatorstwa, dłużyzn.

Ja fanem...

Nie, nie , nie... Nigdy więcej

Pierwszych dwieście stron to taka sinusoida, ale później rozkręca się konkretnie i nie zwalnia tempa do końca. Kingowski klimat da się wyczuć, małe miasteczko, strachy, potwory, grupka dzieciaków odkrywająca, że w mieścinie dzieje się coś niedobrego. Ciężko mi było przebrnąć przez początek, lecz później (bardzo lubię książki Chattama) wkręciłem się na dobre i nie chciałem,...

Hmm całkiem inny Chattam. Znam autora z innych gatunkowo książek, ale i tym razem poradził sobie dobrze. Jest ona dość specyficzna , dlatego nie każdemu się spodoba . Jednak warto dac jej szansę I przeczytać coś innego niż zwykle. Polecam

Myślami wciąż do niej wracam i z miłą chęcią poczytałabym dalej i tak już obszerną książkę Maxime Chattam. Tak mnie wciągnęła. Oczywiście, pole kukurydzy, strachy, poczucie grozy aż nazbyt przypominają Kinga, ale nie jestem wyznawcą Kinga, więc mnie to zupełnie nie raziło. Jest za to świetny pomysł, wciągająca akcja, groza, strach i lekko apokaliptyczne wizje. Polecam!

Pierwsza książka Pana Maxime Chattam'a, z którą miałam przyjemność. Pierwsza, I z całą pewnością nie ostatnia. Jeżeli chodzi o mój gust dotyczący książek, dla mnie była to niebywała lekturą, wprost fantastyczna. Nie mogłam się od niej oderwać i musiałam wszystkie swoje obowiązki odepchnąć w daleki kąt. Poznajemy rodzinę Spencerów, która uciekając przed zgiełkiem wielkiego...

Powieść bardzo Kingowska, w trakcie lektury której można swobodnie odhaczać tytuły, z jakich czerpał Chattam. Nie brak echa wspomnianego na tylnej okładce H.P. Lovecrafta oraz klimatu "Stranger Things", choć w o wiele mroczniejszej odsłonie. We mnie sentyment wzbudziła postać Wendigo, przez co wróciłam pamięcią do pierwszych sezonów Supernatural.
Ostrzegam wszystkich...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mocna powieść dająca do myślenia czy aby na pewno jest to sf ;-)
Ogólnie bardzo lubię twórczość Maxime, ale tę bardziej stąpającą po ziemi. Trylogia Zła, Obietnica Mroku, Ludivine Vancker zdecydowanie przypadły mi do gustu! :)
Twórczości Kinga i Lovecrafta w sumie nie znam.... ale Stranger Things zdecydowanie pasuje jako porównanie do książki ;-)
Motyw łączących się, a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pachniała mi ta książka od pierwszych stron rozczarowaniem. I niestety się nie myliłam.

To taki szablonowy horror, który przestraszyć mógłby w sumie jedynie nastolatków. A i tak nie przestraszy. Problemem są tutaj niemiłosierne dłużyzny, które powodują, że całość się strasznie rozmywa i ten klimat, który był mozolnie budowany, totalnie ginie. Zalatywało trochę Kingiem, i...

• 2021
  • Horror