Zew nicości

Cykl: Ludivine Vancker (tom 3) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Sonia Draga
L’Appel du néant
Ag2S

Ludivine Vancker i jej koledzy z paryskiego wydziału śledczego prowadzą dochodzenie w sprawie nieuchwytnego mordercy, który nie pozostawia po sobie żadnych śladów umożliwiających identyfikację. Kiedy francuskie tajne służby postanawiają pomóc w rozwiązaniu zagadki, padają słowa „seryjny morderca” oraz „terroryzm”. Ludivine Vancker, porucznik żandarmerii, z trudem dochodzi do siebie po...

Ludivine Vancker, porucznik żandarmerii, z trudem dochodzi do siebie po traumie, której doznała w toku poprzedniego śledztwa, a tymczasem na torach kolejowych znalezione zostają niezidentyfikowane zwłoki. Obok ciała mężczyzny stróże prawa odkrywają dużą torbę narkotyków, zbyt cennych, by mogło chodzić o porachunki między handlarzami, którzy za nic nie porzuciliby takiej ilości towaru. Dzięki FAED (automatycznemu systemowi identyfikacji daktyloskopijnej) szybko udaje się ustalić tożsamość ofiary – Laurent Brach popełnił serię wykroczeń, ale wygląda na to, że po pobycie w więzieniu wyszedł na prostą. Śledczy podejrzewają jednak, że podczas odsiadki nabrał radykalnych poglądów.

Dziwne zabójstwa nie ustają. Zbrodnie częściowo wpisują się w model działania seryjnego mordercy, a częściowo wskazują na islamskiego terrorystę. Do zespołu dołącza Marc Tallec, agent DGSI, Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podczas dochodzenia śledczy zmierzą się z kwestiami takimi jak tajemnica państwowa, bezpieczeństwo wewnętrzne, żądza śmierci, upadek wolnej woli i zdolność rozróżniania dobra od zła.

źródło opisu: https://www.soniadraga.pl/produkt/3799/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: https://www.soniadraga.pl/produkt/3799/thriller-i-sensacja.html

asiunia1312 | 2019-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2019

Czegoś zabrakło... Moim zdaniem, zbyt przegadana, a owa gadanina aż rażąco wydumana. Spośród wszystkich części zdecydowanie najsłabsza.

ZaaQazany | 2019-08-10
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'19
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

Sięgając po kolejny tom serii o Ludivine Vincker, pani żandarm (nie pasuje mi „żandarmetka”) paryskiego wydziału śledczego, zakładałem wiedzę o stylu autora i miałem wyraźne oczekiwania.
Nie zawiodłem się.
Nadal miałem do czynienia z Chattamem, którego znam i lubię. Refleksja natomiast sięga upływu czasu i rozwoju społeczeństwa. Gdybym po tą książkę sięgnął jakieś dziesięć lat temu, to pewnie z podekscytowania radośnie zacierał ręce i co chwilę wykrzykiwał „WOW!”. Natomiast mój, zamarynowany najróżniejszymi zakończeniami mózg przy zakończeniu książki powiedział „Hm.” i bez zwiększenia dawki serotoniny pożegnał się z lekturą.
Nie będę opowiadał dużo o samej historii. Jak mamy w opisie, od samego początku popełniane morderstwa sugerują wątek kolejnego seryjnego na terenie metropolii francuskiej. Dzięki szybkiemu dołączeniu do działań funkcjonariusza DGSI (takie francuskie ABW) dowiadujemy się, że całość wiąże się z tematem terroryzmu. Chattam pewnie dobrze wie w jakie czułe struny...

raczek | 2019-08-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 01 sierpnia 2019

Cięzko mi szło czytane tej ksiązki - do połowy 1 dzień , a druga połowa tydzień ...Najlepszy koniec i to ten po końcu . Kto przeczytał ten wie :P

Zapach_ksiazek | 2019-07-22

Porucznik żandarmerii Ludivine Vancker prowadzi śledztwo w sprawie niezidentyfikowanych zwłok znalezionych na torach kolejowych. Jednak na jednym trupie się nie kończy. Zbrodnie z jednej strony przypominają schemat działania seryjnego mordercy, a z drugiej wskazują na islamskiego terrorystę.
"Zew nicości" by Maxime Chattam to jedna z tych najbardziej wyczekiwanych przeze mnie książek w tym roku. Pan Chattam jest autorem, którego thrillery kocham miłością przeogromną i na tej książce również się nie zawiodłam.
Ten thriller jest troszeczkę inny, aniżeli poprzednie publikacje tego autora. Jest mniej brutalny, zdecydowanie mniej mroczny, ale Maxime jak zawsze czaruje słowem i klimatem. Pomimo tego, że makabry nie ma tu zbytnio dużo to książka momentami jest niesmaczna, a czasami wręcz obleśna. Niektóre opisy przyprawiają o mdłości i mnie osobie, która zna twórczość Chattama na wylot nie raz, nie dwa było tak niedobrze, że musiałam odłożyć tę książkę na bok. Jednakże bardzo szybko do...

Daga | 2019-07-04

Maxime Chattam "Zew nicości". Po raz pierwszy tak trudno jest mi ocenić książkę mojego ulubionego autora. Dla tych osób, którzy zachwycili się Trylogią zła, wiadomość jest taka, że ta pozycja autora jest zupełnie inna i w niczym nie przypomina przygód inspektora Joshua Brolina i Annabel O'Donnel. Temat jest ciężki, bo porusza między innymi radykalny islamski terroryzm - mechanizm jego działania, siatki powiązań i zależności. Kto interesuje się tematem będzie zachwycony! :) Mnie natomiast niektóre fragmenty przytłaczały...
Pozytywnymi bohaterami książki są: Ludivine Vancker - porucznik żandarmerii (piękna i wyrazista, nie sposób jej nie polubić) oraz towarzyszący jej Marc Tallec - agent DGSI. Nie raz znajdą się w tarapatach, zwłaszcza śliczna Pani porucznik, która przez jakiś czas była więźniem radykała.
Podsumowując. Książka jest bardzo dobra! Momentami przytłaczała mnie opisami, ale to tylko moje subiektywne odczucie (nie fascynuje mnie temat terroryzmu). Polecam i jestem ciekawa...

książkowafikcja | 2019-06-19

To już kolejny tom serii o Ludivine Vancker. Tym razem mamy do czynienia z równie przerażającą historią, podczas której czytania nie raz pojawią się ciarki na całym ciele. Na torach kolejowych zostają znalezione zwłoki. Nikt nie ma pojęcia, kim jest ofiara. Obok policjanci odnajdują torbę narkotyków. Może mężczyzna był handlarzem? Może uciekał przed gangiem?
Dzięki takiej specjalnej metodzie - FAED - szybko udaje się ustalić tożsamość ofiary. Okazuje się, że to już kilkukrotnie notowany Laurent Brach.
Tymczasem pojawiają się kolejne morderstwa? Kto za nimi stoi? I jaki ma w tym cel? Zbrodnie częściowo wskazują na islamskiego terrorystę, a częściowo na model działania seryjnego mordercy?
Zespół, na czele z Ludivine musi zmierzyć się z ciężkim orzechem do zgryzienia.
Równolegle śledzimy losy tajemniczego Libańczyka - Dżina.
Książka trzyma w napięciu. Jestem pewna, że Chattam po raz kolejny was zaskoczy. Uwielbiam thrillery, dlatego nie przepuszczę żadnej okazji, aby je czytać. Tym...