Potwór

Wydawnictwo: Sonia Draga
Monster
978-83-7508-366-8
Marsja

Paul Becker, lekarz w małym amerykańskim miasteczku, otworzył właśnie całodobową prywatną klinikę. Dziś jego dyżur przypada na noc, porę, gdy nawet niewinne sprawy mogą przyjąć nieoczekiwany obrót. Tego wieczora jego przyjaciel, policjant Cameron Cole, odwiedza go w towarzystwie pobitego osobnika… Nie byłoby w tym nic dziwnego. Nawet opór, jaki stawia zatrzymany wydaje się naturalny. Lecz...

Nie byłoby w tym nic dziwnego. Nawet opór, jaki stawia zatrzymany wydaje się naturalny. Lecz Paul znajduje czerwony telefon komórkowy. Słyszeliście o efekcie motyla? Uderzenie skrzydeł tego owada może spowodować trzęsienie ziemi na drugim końcu świata. To właśnie spotyka Paula. Odebrał tajemniczy telefon i jego życie zachwiało się w posadach. Opuszcza go żona, spotyka się z ojcem, którego nie widział od dwudziestu lat. A to dopiero początek. Początek bardzo długiej historii…

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga

źródło okładki: www.soniadraga.pl

boookster | 2018-06-10

Ciężko ocenić tą powieść. Z jednej strony szybko się czyta, a z drugiej szybko można zapomnieć o czym była.
Książka ciekawa, autor bawi się z czytelnikami, co chwila wprowadzając ich w błąd. Gdy zagadka wydaje się już wyjaśniona, to nagle następuje zwrot i to co było jeszcze kilka stron wcześniej pewnikiem, teraz już nie jest. Narracja prowadzona przez głównego bohatera, powoduje, że czyta się powieść inaczej niż większość. Tutaj czytelnik może się czuć jakby ktoś opowiadał mu swoje losy i jest to ciekawy sposób narracji.
Główny bohater staje się pionkiem w grze jaką prowadzi z nim psychopata. Bohater zostaje wplatany w aferę o podłożu pedofilskim i jest zmuszony uciekać zarówno przed psychopatą jak i organami ścigania.
Zauważyłem, że w ostatnim czasie pojawia się wielu dobrych autorów, których książki nie mają zbytniej promocji w księgarniach, a ich powieści przewyższają autorów będących aktualnie na topie.
Patrick Bauwen dołączy do grona moich ulubionych autorów.
Polecam.

Joanna | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

trochę dziwna ta książka. trzyma w napięciu, ale całość taka średnia. na początku nic się nie wiąże. nie wiadomo dlaczego itd. wiadomo na końcu wszystko jest wyjaśnione. no i zaskoczenie... to co wydawało się "białe" a co "czarne" nie do końca takie było

gwiazdka | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 30 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niezła książka, czytało mi się bardzo szybko i już w połowie nie mogłam doczekać się końca, żeby poznać wyjaśnienia kolejnych zagadek, a tych w powieści było wiele, wyjaśnienie niektórych zaś prowadziło do powstania nowych. Wielokrotnie autor wyprowadzał czytelnika w pole, podając rozwiązanie, które okazał się, wcale rozwiązaniem nie było. Nie jest to jednak książka, która zostanie na długo w mojej pamięci, przypuszczam, że tak, jak łatwo się czytało równie łatwo z pamięci uleci, ot lekka lektura na chwilę relaksu, tym bardziej, że temat został potraktowany baśniowo, dobro zwycięża, zło zostaje ukarane. Na temat postaci nie da się wiele powiedzieć, ważniejsza jest rola, jaką mają odgrywać, niż oni jako konkretne charaktery, ktoś jest dobry lub zły bez większych niuansów, pewnie dlatego całość jest taka ulotna. Ale rozrywka całkiem niezła, polecam miłośnikom gatunku.

"Potwór" to wylęgarnia zagadkowych zdarzeń, pomiędzy którymi miota się Paul Becker. Napędzają one akcję, dając jednocześnie przyczynę do budowania tła wydarzeń niczym z planu hollywoodzkiego filmu. Dodatkowo jest to podbite sposobem prowadzonej narracji, szczególnie gdy dochodzi do głosu pan doktor. Jest to niemalże odtwarzanie obrazów zapisanych na taśmie filmowej, a nie na kartach książki. Przykład wystudiowanej gry aktorskiej. A potem mamy do czynienia ze zdecydowaną przesadą, jaką jest narracja przypisana chłopcu. W ten sposób nie dedukuje 10-letni przerażony dzieciak, co rusz faszerowany narkotykami.
Powieść jest tak skonstruowana żeby zaskakiwać, nie pozwolić na odpoczynek czytającemu, co nie zmienia faktu, że zdoła się poddać rozwadze pewne jej aspekty, które wcale nie wychodzą na plus.

Od pierwszych stron obserwujemy, jak Paul jest wciągany w zaplanowane działanie przez nieznane mu osoby. Jeszcze tylko nie wie, jak ogromne spustoszenie poczyni wywołana lawina zdarzeń w...

BagatElka | 2014-07-02
Na półkach: 📚 Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 01 lipca 2014

Patrick Bauwen ma szczególną zdolność do zaskakiwania czytelnika i trzymania go w napięciu aż do końca opowieści.
Nie sposób się nudzić i nie radzę gotować podczas lektury "Potwora" bo porażka murowana i kuchnia zalana.
Najlepiej zadbać o pół wolnego dnia i nie odbierać telefonów,nie wpuszczać listonosza ,nawet jeśli dzwoni dwa razy.
Ja miałam chęć gryźć,bić i mordować gdy przerywano mój stan zaczytania.
Polecam "Potwora" i pozostałe dwie książki Bauwena.

odAdoZ | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Paul Becker wplątany zostaje w aferę o podłożu kryminalnym, a ściślej mówiąc - pedofilskim. W ciągu jedenastu dni jego spokojne życie zmienia się w pasmo intryg, ucieczek i pościgów oraz śmiertelnego niebezpieczeństwa.
Już sam tytuł podsyca naszą ciekawość, a rozwiązanie zagadki kim jest tytułowy potwór - zaskakuje.
Akcja świetnie skrojona, ciekawie skonstruowana i niebanalnie wymyślona, momentami niestety brutalna i wstrząsająca.
Postaci różnorodne (od normalnych obywateli po psychopatów)żyjące w jednej społeczności.
W trosce o swoje bezpieczeństwo należy mieć oczy dookoła głowy.
Nawet odebranie z pozoru niewinnego telefonu może być przysłowiowym końcem świata.
Kunszt autorski na wysokim poziomie.
Polecam.

ejwa1960 | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Coraz więcej odkrywam dobrych książek napisanych przez autorów według mnie " mało znanych".Książka rewelacja,od pierwszych stron trzyma w napięciu, główny bohater praktycznie sam dochodzi do rozwiązania zagadki, nie wierzy mu nawet żona!

Gośka | 2015-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 stycznia 2015

To trzecia książka tego autora, którą miałam przyjemność przeczytać. Każda z nich mnie zaskoczyła. W pozytywnym sensie.Bauwen potrafi nieźle wprowadzać czytelnika w bład, za co mu się należą brawa.

Paul mieszka sobie w małym amerykańskim miasteczku wraz z żoną i sześcioletnim synkiem. Niedawno otworzył gabinet lekarski, w sumie bardziej przypominający prywatne pogotowie ratunkowe. Zatrudnia kilku lekarzy i pielęgniarki, sam bardzo ciężko pracuje, by wyrobić sobie markę i zacząć spłacać kredyty. Żona narzeka, że ciągle go nie ma, on sam czuje wyrzuty sumienia z powodu zaniedbywania rodziny, jednak nie ma wyjścia. Pewnej nocy do przychodni przyjeżdża jego najlepszy przyjaciel, policjant Cameron Cole, wraz z aresztowanym przez siebie osobnikiem. Nagim, poturbowanym, wzbudzającym w Paulu niepokój. Jak się okazuje, słusznie. Pacjent stawia opór, demoluje gabinet i zostaje odtransportowany przez Camerona. Po ich wyjściu Paul znajduje telefon. I to zmienia całe jego życie.
Jego żona...

eR_ | 2014-08-27

Co za pisarz.
Emocje targały mną jak wiatry w kieleckiem.
Od początku do końca thriller pierwsza klasa.
Tylko czytać !!

Lena | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera, w którym nie ma ani chwili spokoju, ciągle się coś dzieje. Autor ciągle zasypuje czytelnika nowymi informacjami i to nie byle jakimi; toczy się wartka akcja, nagle BUM! narrator dzieli się z nami zaskakującą wiadomością, kolejne strony czytacie z otwartą buzią i kiedy uda wam się ją w końcu zamknąć, kolejne BUM! i szok. I tak przez prawie całą książkę.
Do tego dodam, że Patrick Bauwen ma też niesamowite poczucie humoru i świetny styl, więc jeśli komuś odpowiadają klimaty grozy z nutką humoru, serdecznie polecam. :)