Diabelskie zaklęcia

Maxime Chattam Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Trylogia zła (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Maléfices
kryminał, sensacja, thriller
2018-04-25
Joanna Stankiewicz-Prądzyńska
Joanna Stankiewicz-Prądzyńska literatura francuska

Chattam to autor który zapisal się w mojej pamięci na bardzo długo. Do trylogii powrócilam po kilku latach i pomimo, że dwa pierwsze tomy nie wciągnęły mnie tak bardzo jak kiedyś to trzeci nadrobił to wszystko i pochłonął całkowicie. Po lekturze pozostał niedosyt, jak dalej ułoży się życie Brolina.

Na półkach: , , , , ,

Cudowna, aż szkoda, że to ostatni tom 😭

Pamiętam, gdy zachęcona świetnymi opiniami sięgnęłam po pierwszy tom Trylogii Zła i byłam mocno rozczarowana. Nie podobał mi się dziwny sposób narracji przypominający sprawozdanie, przesadna drobiazgowość w opisach i robienie z rozsądnych postaci idiotów. Cieszę się jednak, że się nie zniechęciłam, bo uważam, że każda kolejna część jest coraz lepsza!
,,Diableskie...

Pierwszy raz czytałam książkę tego autora i choć gabarytowo jest dość duża przez co musiałam ją rozłożyć na 3 wieczory to muszę stwierdzić, że jest jedną z lepszych książek jakie czytałam. Napięcie przez prawie cały czas. Zaskakujące zwroty akcji. Świetne zakończenia rozdziałów. Wejście w psychikę bohaterów. Wzbudzenie ciekawości. Chciałabym, żeby jedna rzecz była zmieniona...

Mega trzyma w napięciu cały czas, dużo się dzieje, dla osób o mocnych nerwach. polecam.

"Diabelskie zaklęcia" to pozycja, która nie jest tak mroczna i przerażająca jak poprzednie dwa tomy "Trylogii zła", co nie znaczy, że nie jest dobra. Mi się ją bardzo dobrze czytało, ponieważ mogłam odetchnąć po dwóch poprzednich częściach, które spędziły mi sen z powiek. Głównym wątkiem są tym razem pająki. Nieustraszony prywatny detektyw Brolin będzie miał nie lada kłopot...

Mega książka.
Druga część mnie zawiodła ale zakończenie trylogii porwało mi prawie cały dzień.
Klimat, śledztwo i brak bzdurnych zbiegów okoliczności mimo, że to fikcja literacka.
Książka ma kilkanaście lat. A jest potwierdzeniem tego, że nowości są coraz gorszej jakości.

Mega książka.

28/2020

Z całej Trylogii Zła, ta część podobała Mi się najbardziej. Moja arachnofobia miała się dobrze przy czytaniu tej lektury... Świetny, wciągający kryminał.

1 692
    1 099