Diabelskie zaklęcia

Okładka książki Diabelskie zaklęcia Maxime Chattam
Okładka książki Diabelskie zaklęcia
Maxime Chattam Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Trylogia zła (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Trylogia zła (tom 3)
Maléfices
Sonia Draga
2010-01-01
2010-01-01
Joanna Stankiewicz-Prądzyńska

Książka zdecydowanie warta przeczytani. Wprawdzie trochę mroczna i momentami nieco drastyczna, jednak ciągle trzymająca w napięciu. Do samego końca, trudno określić głównego złoczyńcę. Jednym slowem warto przeczytać.

6,5*/10

6,5*/10

Bardzo dobre zakończenie „Trylogii zła”.
Ciekawy pomysł na pajęczego mordercę, bestię w ludzkim ciele.
Makabryczna wyobraźnia autora kolejny raz przeraża i szokuje.
Autor pokazuje nam perwersyjną stronę natury ludzkiej w którą umie wczuć się charyzmatyczny detektyw.
Za dużo wynaturzeń tego świata w książkach Chattama.
Być może jego książki nie są dla mnie.
O pająkach wiem już tyle, że wystarczy mi do końca życia.

Bardzo dobre zakończenie „Trylogii zła”.
Ciekawy pomysł na pajęczego mordercę, bestię w ludzkim ciele.
Makabryczna wyobraźnia autora kolejny raz przeraża i szokuje.
Za dużo wynaturzeń tego świata w książkach Chattama.
Być może jego książki nie są dla mnie.
O pająkach wiem...

Podobało mi się w tej powieści dużo, ale też było sporo na nie.
Może napiszę tak...
Historia nietuzinkowa, niezwykła i tak nierealna dla osób z moją fobią, że trochę mi się dłużyła.
Jednak kiedy akcja się rozwinęła i zaczęłam podążać za przestępcą zrozumiałam, że muszę zamknąć ten cykl, dobrnąć do końca i zrozumieć.
Tak też się stało i nie żałuję ani minuty.

Podobało mi się w tej powieści dużo, ale też było sporo na nie.
Może napiszę tak...
Tak też się stało i nie żałuję ani minuty.

Dla wielu osób pająki to najbardziej odrażające kreatury- dla mnie zdecydowanie.
Osadzenie ich w książce zapewnia duuuużo wrażeń czytającemu.
A jeszcze więcej emocji jest wtedy, gdy w czasie czytania wyjdą Ci w domu dwa czarne bydlaki- jednocześnie!
Nie polecam! Pająków oczywiście. Książkę jak najbardziej! :)

Osadzenie ich w książce zapewnia duuuużo wrażeń czytającemu.
Nie polecam! Pająków oczywiście. Książkę jak najbardziej! :)

Jak dla mnie trzecia część trylogii Chattama jest równie dobra co druga. Na minus jedynie to, że zorientowałam się szybciej niż główni bohaterowie kto jest zabójcą :) Mimo to oceniam tę książkę bardzo wysoko.

"Diabelskie zaklęcia" to ostatni tom trylogii "Otchłań zła" M. Chattama. Tym razem  akcja rozgrywa się w Portland i okolicach, czyli na podwórku Brolina. A sprawa dotyczy paskudztwa, którego nie znoszę, czyli pająków.

Policja bada sprawę tajemniczych zaginięć młodych kobiet. Do tego w mieście pojawia się sporo ofiar ataków egzotycznych i niebezpiecznych pająków. Jakby tego było zaczynają pojawiać się zwłoki zaginionych kobiet. Sęk w tym, że ich wnętrzności zostały wyssane a zwłoki owinięte pajęczyną. Jednak specjaliści twierdzą, że nie ma możliwości pozyskać pajęczyny w takiej ilości. A pająk mogący wyprodukować taką ilość pajęczyny, musiał by być wielkości kota.

W tym tomie spotkałam starych znajomych. Jest Annabel, Brolin, Meats, Salhindro.... Ten tom jest najmroczniejszy, bardziej brutalny. Ale też daje nadzieję na lepszą przyszłość. Mamy tu szybkie tempo, gwałtowne zmiany akcji. Polecam, nie da się tu nudzić.

🕸Świetny pomysł na fabułę, bardzo unikatowy. Jednak jeżeli ktoś ma arachnofobia to nie polecam tej części, bo pełno w niej sami wiecie czego. Akcja trzyma w napięciu do samego końca. Nic tylko brać książkę w ręce i czytać.

🕸Brolin dalej w formie a wraz z nim Annabel, która przylatuje do niego w odwiedziny. Para wplątuje się w zagmatwane śledztwo, które nie ma racji bytu, bo przecież pająki giganty nie istnieją. Joshua jako profiler to cud i malinki. Nie wiem co mogłabym więcej napisać. Profil mordercy to majstersztyk, ukłony. Nie wiem jak Chattam to robi, ale robi to wybitnie, wszystko jest dopracowane. Jednym takim mankamentem jest to, że książka momentami się przeciągała, myśle, że 100 stron mniej i byłoby perfecto.

🕸Dowiadujemy się różnych, ciekawych rzeczy o pająkach. Nie boję się pająków czuję jedynie obrzydzenie do nich, ale miałam gęsią skórkę czytając to. Klimat książki jest nieco specyficzny z różnych przyczyn, nie chcę spoilerować. Chattam nawet „zabija” człowieka, a jak to robi? No na to byłabym w życiu nie wpadła, świetny pomysł. Teraz nawet stwierdzony zgon może okazać się wciąż żywy.

🕸Chattam dołączył do grona moich ulubionych Autorów thrillerów|kryminałów. Kocham tego człowieka. Autor pisze też science fiction, i było to momentami widoczne w Trylogii Zła. Smuci mnie jedynie fakt, że to koniec tak świetnie wykreowanego bohatera Josha Brolina, który przyciąga jak magnes. Polecam.

Specyficzny, ciężki thriller. Działający na wyobraźnię, w roli głównej pająki oraz koszmarne morderstwa. To moja pierwsza książka tego autora, a jego trzecia z tego cyklu, ale w przedmowie napisano, że można czytać nie znając wcześniejszych. I jest to prawda.
Książka bardzo wciąga, dużo postaci, wartka akcja, nagłe zwroty i byłam zachwycona, aż tu końcówka jakaś licha (ale, że to już?!) i mnie rozczarowująca, a szkoda. Choć z pewnością przeczytam jeszcze inne książki tego pisarza.
Co do samego wydania. Moje to gruba i wąska książka, którą technicznie czyta się trudno, bo w połowie nie widać liter, wyrazów przy środku, a i same kartki wylatują, bo trzeba książkę prawie rozkładać żeby doczytać coś w jej środku. To było naprawdę męczące.
Ale ogólnie polecam.

Ostatni tom rewelacyjnej trylogii kryminalnej. Tak jak w przypadku poprzednich tomów akcja jest pełna napięcia i wciąga czytelnika, momentami wywołując dreszcze.

• Maxime Chattam
  • Thriller/sensacja/kryminał