The Burning Maze
MarCyśka

Z pomocą przyjaciół Lester zdołał przetrwać dwie próby: pierwszą w Obozie Herosów i drugą w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała Mroczną Przepowiednię. Słowa, które wypowiedziała siedząc na Tronie Pamięci, ujawniły, że złowrogi triumwirat rzymskich cesarzy planuje atak na Obóz Jupiter. Podczas gdy Leo leci na Festusie, aby ostrzec rzymski obóz, Lester i Meg muszą przedostać się przez Labirynt, by...

Słowa, które wypowiedziała siedząc na Tronie Pamięci, ujawniły, że złowrogi triumwirat rzymskich cesarzy planuje atak na Obóz Jupiter. Podczas gdy Leo leci na Festusie, aby ostrzec rzymski obóz, Lester i Meg muszą przedostać się przez Labirynt, by odnaleźć trzeciego cesarza - oraz Wyrocznię, która mówi zagadkami - gdzieś na południowym zachodzie Ameryki. W tej ponurej przepowiedni jest iskra nadziei: "Kopyta przewodnikiem będą w drogi trudach" - bohaterom będzie towarzyszył satyr, a Meg wie, do kogo zwrócić się o pomoc...

źródło opisu: Źródłem opisu jest katalog wydawnictwa Galeria Książki 2017/2018

źródło okładki: oficjalna strona wydawcy

MarCyśka | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Apollo kontynuuje swoją karę w postaci trądzikowego Lestera w świecie śmiertelników. Musi uwolnić wszystkie wyrocznie z rąk najgorszych cesarzy, o których słyszał świat. Tym razem jest to Sybilla uwięziona w Labiryncie Ognia przez samego Kaligulę i jego podwładnych. Apollo wkracza do Labiryntu w ukradzionych wcześniej butach Kaliguli główkując przy magicznych krzyżówkach, a w tym samym czasie wojsko cesarza zmierza w kierunku Obozu Jupiter.. Lester jednak nie jest sam, bo towarzyszą mu starszy i nowo poznani przyjaciele.
Meg podsumowała to w ten oto sposób:
"Znajdziemy Kaligulę. Zwiedzimy ten labi-coś, uwolnimy Sybillę, powstrzymamy pożary i w ogóle". A co mają do tego wszystkiego stare sandały?

Najlepsza, ale i najsmutniejsza jak do tej pory część tej serii. Nie wiem, jak moje serce wytrzymało taki przypływ emocji.. Raz stawało w miejscu, raz przyspieszało do miliona uderzeń na minutę. Myślę, że ten tom wryje mi się głęboko w pamięć na bardzo długi czas.

"Pamiętaj, jak to...

Sajdi | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Inna niż dotychczas

Za co kochamy Ricka Riordana? Chyba jego czytelnikom wcale nie trzeba jakoś dosadnie tego wypominać. Ale też tak macie, że po zapoznaniu się z większą ilością jego twórczości, myślicie, że ten autor nie jest w stanie już was zaskoczyć? Ja tak myślałam. Po przeczytaniu "Labiryntu ognia" już wcale nie byłam tego taka pewna.

Plusy pozycji: styl lekki i przyjemny, jak z resztą zawsze, wartka akcja, dokończenie wątków znanych z poprzednich części postaci i w tym tomie coś nowego, choć to też może być tylko moje subiektywne odczucie - wydarzenia w tomie, które poruszyły moją wrażliwszą stronę, nie tylko humor, akcja, lecz przeżywanie uczuć razem z bohaterami.

Minusy pozycji: wymuszony humor (tak, ten tom pod tym względem mnie nie porwał) i podobny rozwój akcji względem poprzednich tomów, czyli odnalezienie bazy wypadowej i osób, które pomogą bezinteresownie -> niszczenie bazy konkretnego wroga (podejrzanie niedaleko "naszej bazy") -> porzucenie...

Justyna | 2018-06-29

Rick Riordan jest autorem wielu bestsellerowych serii, jednak "Apollo i boskie próby" to pierwsza, za którą postanowiłam się zabrać. Słyszałam mnóstwo opinii o rewelacyjnym poczuciu humoru autora i teraz, po trzech tomach Apolla, podpisuje się pod tym obiema dłońmi. Rick Riordan znany jest ze swoich opowieści o bogach, starożytnych herosach i ich fascynujących przygodach. Czytelnik nie ma prawa się nudzić, ponieważ akcja w książkach brnie bardzo szybko i sprawnie, przez co powieści czyta się płynnie i przyjemnie.

Tak jak w dwóch poprzednich częściach - "Ukrytej Wyroczni" i "Mrocznej przepowiedni" Lester Papadopoulus ma do wykonania zadanie, do którego dąży przez całą książkę. Przypomnę, że Lester to bóg Apollo, zesłany za karę na ziemię przez Zeusa i skazany na wykonywanie pewnych "misji" przy pomocy Meg, która to stała się jego opiekunem i herosem. Na drodze do wykonania swojego zadania Lester napotyka wiele nieprzyjaciół, ciężkich sytuacji, komplikacji, a nawet chwil...

Czytaczyk | 2018-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Jestem ogromną fanką Ricka Riordana odkąd przeczytałam „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, jego autorstwa. Później przyszedł czas na inne dzieła, ale i tak to właśnie serię z Percym darzę największym uczuciem i mam do niej spory sentyment. Świruję i mega się nakręcam, gdy tylko o nim wspominam, więc z góry przepraszam jak dam się za bardzo ponieść emocjom.
Rick Riordan zawsze zaskakiwał mnie swoją pomysłowością, ale przy zamyśle fabuły „Apollo i Boskie Próby” to już mnie całkowicie rozbroił. Ten zamysł jest fenomenalny! Bóg zostaje przegnany z Olimpu i ląduje na Ziemi jako zwykły chłopak? Wow! To musiało zwiastować fascynującą lekturę. I właśnie taka okazała się „Ukryta wyrocznia”, niesamowicie frapującą i wciągająca. Tym bardziej nie mogłam się doczekać na jej kolejne części.

„Mroczna Przepowiednia” i „Labirynt Ognia” to świetne kontynuacje. Wujek Rick pokazuje, że ma jeszcze wiele niesamowitych pomysłów, którymi z powodzeniem potrafi zaskoczyć czytelnika. Niebanalna fabuła...

APOLLO znów przeżywa BOSKIE PRÓBY, tym razem w LABIRYNCIE OGNIA

Zeus w przypływie złości na swego syna, Apolla zsyła go na Ziemię pod postacią pryszczatego nastolatka - Lestera Papadopulisa. Co prawda nie jest to szczyt jego marzeń, lecz idzie się z tym faktem pogodzić. Aby wrócić na Boski Olimp musi uwolnić 5 wyroczni spod szponów okrutnych rzymskich cesarzy. Wisienką na torcie byłoby zabicie tychże cesarzy, ale już niech będzie. Tym razem musi przejść pewien labirynt i odnaleźć trzecią wyrocznię. Pomóc ma mu w tym Piper McLean, Jason Grace i ukochany Grover Underwood! Jednakże życie Piper i Jasona jest zagrożone, gdy dowiadują się, że jedno z nich może umrzeć. Czy tak się stanie? I czy nasz kochany Apollo wróci na Olimp? Kim jest tajemniczy Kaligula i jak mają się do niego...buty?

Jeśli znacie mnie naprawdę dobrze, to wiecie, że utożsamiam się z Apollem jako jego córka. Więc tu należą się pozdrowienia dla wszystkich dzieci Apolla na całym świecie! Ale przechodząc do...

kasiazosia | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

"Labirynt Ognia", czyli III tom serii "Apollo i boskie próby" jest druzgocący! W sensie wspaniale druzgocący :)

Kontynuacja przygód Lestera jest zdecydowanie najlepszą książką z tej serii. Lester dalej jest wspaniały, zarozumiały i zwariowany, ale są też inne ciekawe postacie: Meg, Jason, Piper, Grover itd. Wujek Riordan podjął pewne ryzyko z związku z tymi postaciami i czuję, że pewne wydarzenia były konieczne do rozwoju akcji, ale moje serduszko krwawi!

POLECAM!

Apila | 2018-06-24
Na półkach: 2018 ✔, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 czerwca 2018

"Ból to ciekawa rzecz. Wydaje ci się, że dotarłeś do absolutnego kresu swojej wytrzymałości i że nie możesz czuć się gorzej. A potem odkrywasz, że są całe nowe poziomy cierpienia. I kolejne po nich." 💔

Labirynt Ognia nie jest książką, której się spodziewałam. Nie dzieje się tutaj nic czego się spodziewałam otrzymać. Jest ból i cierpienie. Jest boleśniej niż to co się stało w Znaku Ateny i to co się stało z Beckendorfdem i Sileną w Bogach Olimpijskich. Rick Riordan wbił nam cios prosto w serce i zostawił wykrwawiających się powoli w cierpieniu.

Labirynt Ognia to genialna kontynuacja świetnie znanych nam serii o herosach. Po przetrwaniu wydarzeń w Indianapolis, Apollo i Meg trafiają do słonecznej Kalifornii, gdzie znajduje się trzecia uwięziona Wyrocznia. Tym razem muszą pokonać ziejący ogniem labirynt oraz masę wrogów czyhających na każdym rogu. Już na pierwszej stronie czekają nas ostrzeżenia, jakie cierpienie nas czeka. Niemniej, nie tego się spodziewałam.
Labirynt Ognia jest...

arcytwory | 2018-07-06
Przeczytana: czerwiec 2018

Po niezbyt udanej "Mrocznej przepowiedni" Rick Riordan odwalił kawał dobrej roboty. Bo "Labirynt Ognia" jest przegenialny (chociaż złamał moje serduszko i wpędził mnie w porządną niechęć do czytania książek).
Po wydarzeniach z drugiego tomu serii, Apollo udaje się z Meg na kolejną misję. Tym razem muszą udać się przez Labirynt, by poznać tożsamość trzeciego cesarza oraz wyzwolić z jego rąk kolejną wyrocznię. Jakie przygody ich czekają? To w książce!
O bohaterach mogłabym się długo rozpisywać. Są świetnie wykreowani i zapadają w pamięć jeszcze mocniej. Na szczególną uwagę zasługuje postać Apolla. Coraz wyraźniej widać jego przemianę na przełomie powieści, jak i całej serii. W książce wracają kolejni bohaterowie znani z poprzednich książek autora. W autorze włączył się jednak tryb George'a R. R. Martina i na przykład zabija kilka dość znaczących postaci.
W książce powraca też dobrze znany humor. Jest on utrzymany na tym samym poziomie co w poprzednich pozycjach autora. Jest go jednak...

szarLotka | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Ta seria jest po prostu świetna !
Tym razem poza humorem i dynamiczną akcją znalazło się też miejsce na wzruszenie
Szkoda tylko że tak długo trzeba czekać na kolejne tomy

LoboBathory | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Wolicie Apolla ze skórką przyrumienioną czy chrupiącą?