Labirynt ognia

Okładka książki Labirynt ognia Rick Riordan
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Labirynt ognia
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Apollo i boskie próby (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Apollo i boskie próby (tom 3)
The Burning Maze
Galeria Książki
2018-06-20
2018-06-20
2017-05-01
Agnieszka Fulińska
mitologia grecka Apollo boskie próby rick riordan fantastyka młodzieżowa Percy Jackson Obóz Herosów Obóz Jupiter wyrocznia przepowiednia
Inne

[*]

[*]

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No tego to się nie spodziewałem. Jednak mimo , że ten wątek z Jasonem mnie zszokował to jest to taki sam poziom jak 2 tom i niby dokończę tą serię , ale już wiem że do mnie nie trafiła

Komu podobały się dwa pierwsze tomy, ten i tutaj się nie zawiedzie. Humor, akcja i przepowiednie towarzyszą każdej stronie, a trzecia odsłona serii dotyka również trudniejszych tematów jak wartość poświęcenia i śmierci.
Bardzo duży plus za świetne budowanie postaci Apolla i przemiany jego światopoglądów pod wpływem przeżytych wydarzeń.
Polecam.

Polecam.

Fabuła dalej gna jakby nie było jutra, pojawiają się nowi bohaterowie, uszaty nawet mi się spodobał i poznajemy ostatniego członka Triumwiratu. Generalnie dzieje się ale nadal nie przekonuje mnie Pan Riordan do swojej twórczości i pewnie porzucił bym tą serię gdybym nie kupił całego zestawu od razu. Jednak nie wątpię, że wielu się spodoba.

Trzecia część jest o wiele lepsza od dwóch poprzednich. Możemy zaobserwować już przemianę Apolla co poprawia fabułę. Jest też wiele ciekawych zwrotów akcji. Na pewno czyta się ją dużo przyjemniej niż dwie poprzednie.
Rick Riordan podjął także poważną decyzję w stosunku do jednego z bohaterów z wcześniejszej serii, niestety smutną decyzję. (nie spojleruje dalej)

Tak, zdecydowanie "Mroczna przepowiednia" musiała być przypadkiem, bo "Labirynt Ognia" wciągnął i szybko go przeczytałam. Kolejne przygody, kolejne przepowiednie, kolejne zadania. Fajnie, że pojawił się Grover, Piper i Jason. Jason, właśnie... cóż, zostawię to bez komentarza, bez spojlerów. Nie wiem, co będzie dalej, ale kibicuję Apollinowi, wydaje mi się, że przeszedł jakąś wewnętrzną przemianę. Nie jest już taki zapatrzony w siebie, jak widać bycie człowiekiem sprawiło, że doświadczył pokory. Czekamy co będzie dalej...

Lepsza od drugiej części cyklu. To na pewno. Apollo jakby zaczyna sobie bardziej uświadamiać , czym jest bycie człowiekiem i to mi się bardzo podoba. Powracają też Jason i Piper (chociaż to bardziej smutne w przypadku Jasona. Był jednym z moich ulubionych bohaterów olimpijskich herosów , chociaż trochę za bardzo heroicznym😢) Akcja jest fajna i trochę poważniejsza od poprzednich tomów. Dwie gwiazdki jednak odejmuję za absurdy , których jest tu za dużo i przez to akcja się psuje . Bo jednak przyjemniej się czyta o klasycznej walce Percy’ego z Minotaurem niż o pojedynku w sklepie z bronią Apolla i kogoś o imieniu Makron (?)

To jest ten moment serii, znany nie tylko w Riordanowskich dziełach, kiedy zabawny, przepełniony żartami ton zaczyna podejmować poważne tematy. Wspaniały emocjonalny rollercoaster.

2046

Nienawidzę tej części.