Morze potworów. Powieść graficzna

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy – powieść graficzna (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Sea of Monsters. The Graphic Novels
komiksy
Mirror_of_soul

Siódma klasa była dla Percy’ego Jacksona zaskakująco spokojna. W jego nowojorskiej szkole nie pojawił się żaden potwór. Ale kiedy niewinna gra w piłkę zamienia się w śmiertelną rozgrywkę z gangiem wstrętnych olbrzymów kanibali, sytuacja robi się… nieprzyjemna. A niespodziewane pojawienie się przyjaciółki Percy’ego Annabeth oznacza kolejne złe wieści: magiczne granice Obozu Herosów zostały zatrute przez tajemniczego wroga i jeśli nie znajdzie się lekarstwo, zniszczeniu ulegnie jedyna bezpieczna przystań herosów.

W kontynuacji niezwykle popularnego komiksu Złodziej pioruna Percy wraz z przyjaciółmi musi udać się na Morze Potworów, aby ocalić obóz. Ale najpierw odkryje zadziwiający sekret dotyczący jego rodziny – taki, który każe mu zadać sobie pytanie, czy bycie synem Posejdona to zaszczyt, czy tylko okrutny żart.

W adaptacji Roberta Vendittiego – ze wspaniałymi rysunkami Attili Futakiego i oszałamiającymi kolorami nowego w tym zespole Tamása Gáspára – bestsellerowa książka Ricka Riordana powraca jako komiks Morze Potworów.

źródło opisu: galeriaksiazki.pl

źródło okładki: galeriaksiazki.pl

MarCyśka | 2015-07-16
Przeczytana: 17 lipca 2015

Przyznam z zadowoleniem, że ilustracje są lepsze niż w "Złodzieju pioruna" ;)
Genialny komiks :D

Aithusa22 | 2015-09-10
Przeczytana: 09 września 2015

Uwielbiam książki Ricka Riordana więc bardzo się ucieszyłam, że powstał kolejny komiks. Według mnie jest bardzo dobry, tak też go oceniam. Muszę przyznać, że jest odrobinę lepszy niż poprzedni.

W tej części Percy z Annabeth rusza szukać uwięzionego w cyklopiej jaskini Grovera. Jak się pewnie domyślacie, po drodze czeka na nich mnóstwo przygód.

Mam kilka "ale" co do tego komiksu. Mianowicie- dalej będę się czepiać, że bohaterowie wyglądają na dużo starszych niż są w rzeczywistości. Annabeth przez cały czas przypominała mi młodszą Pamelę Anderson :D A Tyson właściwie mnie obrzydzał sobą. Nie wyglądał jak dzieciak, tylko jakby był alkoholikiem mieszkającym w piwnicy. A przecież nasi herosi mają w tej części bodajże trzynaście lat? Dalej. Nie podobało mi się również to, że wiele rzeczy zostało pominiętych, a wiele źle wytłumaczonych, lub wytłumaczonych tylko pobieżnie. I ostatni moim zdaniem minus- jak dla mnie zabrakło tutaj tego humoru, który towarzyszy książkom i który znalazłam...

patusia_dorota | 2015-07-14
Przeczytana: 08 lipca 2015

Wciąż w niebezpieczeństwie

Wszyscy znają serie książek o bohaterskim dyslektyku z ADHD, jakim jest Percy Jackson. Chyba nikomu nie muszę już o tym wypominać(chyba, że dopiero teraz zawitałeś na mojego bloga), że uwielbiam czytać o przygodach młodego herosa oraz wszystkich jego przyjaciół i nieprzyjaciół.

Tym razem w ramach odświeżenia pierwszego cyklu Ricka Riordana, czyli "Percy Jackson i Bogowie olimpijscy", sięgnęłam po komiks stworzony przy udziale autora we współpracy z Vendittim, Futakim i Gasparem. Zachęcam do zapoznania się z moją wcześniejszą recenzją, bowiem tym razem mam dla Was rekomendacje drugiego tomu, czyli "Morza potworów".

Dla czytających serię nie będzie żadnym zaskoczeniem, co jest głównym tematem komiksu, jednak dla nieznających tematu śpieszę z wyjaśnieniem. W obozie herosów źle się dzieje, sosna Thalia umiera, została zatruta, a bariery chroniące obóz z nią związane wpuszczają tam potwory. Obóz nie jest już bezpiecznym miejscem. Jedynym ratunkiem dla...

PolishPopkulturę | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

Scenariuszowo wciąż jest bardzo ubogo (choć to pewnie wina miałkiego materiału źródłowego), ale za to znacznej poprawie uległa warstwa graficzna. Głównym plusem tej serii jest chyba to, że może dzięki niej dzieciaki sięgną pewnego dnia po inne - lepsze - komiksy, i odkryją pełnię potencjału drzemiącego w tym medium.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Na fali popularności Harry'ego Pottera powstało wiele książek fantastycznych przeznaczonych dla młodzieży. Jednym z cyklów o podobnym motywie jest seria „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” opisująca przygody nastoletniego syna Posejdona we współczesnym świecie. Dwa pierwsze tomy doczekały się adaptacji komiksowej, „Morze Potworów” jest drugim z nich. Wprawdzie nie miałam wcześniej styczności ani z powieściami, ani z pierwszym komiksem o Percym, jednak z ciekawością sięgnęłam po tę publikację.

Rzeczywistość przedstawiona przez Ricka Riordana to zwyczajny, współczesny świat, w którym poruszają się greccy bogowie oraz ich potomkowie. Akcja komiksu dzieje się na obszarze Stanów Zjednoczonych, a rozpoczyna ją scena mająca miejsce w jednej z amerykańskich szkół. Trzynastoletni Percy kończy rok nauki i nie wie, co będzie robił w wakacje, gdyż z samego rana dowiedział się, że nie pojedzie na obóz dla herosów, w którym miał uczestniczyć. Po, na pozór, niewinnie wyglądającej...

Kosz_z_Książkami | 2015-08-09

Zapraszam do lektury recenzji komiksowej adaptacji drugiego tomu serii "Percy Jackson i bogowie olimpijscy". Nowe wyzwania, nowi wrogowie i skarb do odzyskania. To wszystko i wiele więcej czeka na Was w "Morzu Potworów".

Akcja drugiego tomu rozpoczyna się rok po zakończeniu wydarzeń znanych ze "Złodzieja Pioruna". Za Percym kolejny rok nauki i perspektywa rychłego powrotu do Obozu Herosów. Szybko jednak okaże się, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planami syna Posejdona. W obozie zaczynają grasować potwory, ktoś bowiem otruł drzewo, które strzegło jego granic. Czasu na znalezienie odtrutki jest niewiele, a jedynym lekarstwem wydaje się być dawno zagubione złote runo. By je odzyskać bohaterowie będą zmuszeni wyruszyć na wyprawę poprzez Morze Potworów.

Nowy tom to nowe wyzwania, ale także nowi bohaterowie. Wśród nich zaś prym wiedzie cyklop, jak się okaże blisko związany z głównym bohaterem serii. Czytelnik będzie miał też okazję lepiej poznać Clarisse, córkę Aresa, która po...

110_mat | 2015-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2015

Bez owijania w bawełnę, mogę od razu powiedzieć, że ten komiks jest genialny! Te wątki, ta magia! Rewelacja. Zdecydowanie polecam:D Fantasy to jest to:D

książek: 1957
Mirror_of_soul | 2015-08-12
Przeczytana: 12 lipca 2015

„Jesteś po części człowiekiem, po części bogiem. Żyjesz w obu światach, Percy, i możesz wpływać na oba. Dlatego herosi są wyjątkowi.”

Rick Riordan to jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy fantastycznych. Jest autorem takich serii, jak: „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” – jego debiutancki cykl, „Olimpijscy Herosi” oraz „Kroniki rodu Kane”. Przez lata był nauczycielem, teraz oddaje się tylko pisaniu. Aktualnie pracuje nad nowym cyklem – „Magnus Chase i Bogowie Asgardu”, którego pierwszy tom „Miecz lata” w Polsce ukaże się 21 października.

Po powrocie z Obozu Herosów, Percy rozpoczyna naukę w siódmej klasie. Udaje mu się przetrwać cały rok bez żadnych problemów. Kiedy jednak ostatniego dnia szkoły, podczas gry w zbijaka przeciwna drużyna zamienia się w ludożerczych olbrzymów, chcących zjeść go na obiad... półboska krew daje o sobie znać. Ale to nie jedyny problem Percy'ego – Obóz Herosów jest zagrożony i jeśli nikt nie znajdzie pomysłu jak ocalić granice, potwory...

Gosia Królska | 2014-10-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Kocham<3