Labirynt Ognia

Nominacja w plebiscycie 2018
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 3) literatura młodzieżowa
The Burning Maze
Data 1. wydania:
2017-05-01
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
mitologia grecka Apollo boskie próby rick riordan fantastyka młodzieżowa Percy Jackson Obóz Herosów Obóz Jupiter wyrocznia przepowiednia
The Burning Maze
Apollo i Boskie Próby (tom 3)
literatura młodzieżowa
Agnieszka Fulińska
Inne

To 3 tom serii „Apollo i boskie próby”, która opowiada o zmaganiach greckiego boga Apollo, które za karę staje się człowiekiem o nazwisku Lesterem Papadopoulosem. Za nim już dwie próby: w Obozie Herosów i w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała Mroczną Przepowiednię. W tej części główny bohater będzie musiał się zmierzyć z labiryntem ognia by dowiedzieć się kim jest trzeci...

CAWPILE rating: 6.43/10*

Trochę się obawiałam tej części, bo kiedyś Grover bardzo mnie irytował. Jednak zapomniałam, że jego postać bardzo się rozwinęła i poprawiła. Właściwie był jedną z lepszych postaci w tej książce.

Trzeci cesarz to też super wybór. Bardzo intrygujący.

Pojawił się ten sam problem co zawsze. Niby podoba mi się ta książka, ale też mnie wkurza. Riordan...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W tej części Lester dowiaduje się aby szybciej dostać się do kolejnej wyroczni potrzebuje pomocy Piper, Jasona i dwóch satyrów:Grovera i Hedge(drugiego greckiego satyra który pojawił się na kartach serii olimpijscy herosi). Droga ta wiedzie przez Labirynt, który zaniedbany również rozrósł się i zaczyna płonąć

Nie mam za wiele do napsiania o tej części poza tym, że strasznie męczyłam się przez jej pierwszą połowę, a w drugiej byłam zszkowana, że stało się co się stało. Teraz mam wrażenie, że w tej serii stać się może dosłownie wszystko i na wszystko powinniśmy być gotowi. Za to nie mogę się doczekać kolejnej część zważywszy na to jaka postać w niej będzie obecna.

RIP Jason... :(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rick Riordan jak zwykle mnie zachwycił.

Naprawdę wspaniała książka. Tempo nie zwalnia. Klimat jest. Humor na poziomie. Wspaniałe zagadki i zwroty akcji. Jednym słowem SUPER książka. Warta polecenia nie tylko młodszym czytelnikom ale i tez starszym jako lekka lektura.

Nie lubię dawać spoilerów. Według mnie opinie powinny być dla osób, które chcą przeczytać książkę - ale jednak czasami trzeba się podzielić z innymi swoimi przemyśleniami na jakiś temat. A wtedy bez spoilerów się nie da.
Ten tom to było cudo. Humor, akcja... W tej części również możemy spotkać bohaterów ,,olimpijskich herosów" - i jak wcześniej byli to Percy, Leo i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie spodziewałam się że autorowi uda się jeszcze wycisnąć coś nowego z uniwersum. A jednak seria o Apollo jak dla mnie zdecydowanie przewyższa Olimpijskich Herosów! Apollo jest nietypowym narratorem, a autor ani na chwilę nie wypada z jego specyficznego stylu rozumowania. Świetnie kontynuowane są też wątki znanych postaci.

Cała seria, po rewelacyjnym "Magnusie Chasie", równie dobrych "Olimpijskich Herosach" i troszkę gorszym, ale bardzo sentymentalnym "Percym Jacksonie" mocno zawiodła moje oczekiwania. Przeczytałam trzy części i myślę, że dalej nie przebrnę. "Labirynt ognia" jest jak na razie najlepszy, ale męczy mnie już trzecia seria z tą samą mitologią. Jednocześnie brakuje mi Percy'ego,...

Dyskusje

• 2018