ew_cia

Oskar wraca do domu po kilku latach nieobecności. Remont rodzinnego domu łączy z pracą w lokalnym klubie. To właśnie tam jego wzrok przykuwa dziewczyna wyłaniająca się z mgły. Ada spędza wakacje, oddając się swojej największej pasji. Prowadzi zajęcia taneczne, a wieczorami wraz ze znajomymi imprezuje w największym klubie w mieście. Pojawienie się Oskara wywraca jej życie do góry...

Ada spędza wakacje, oddając się swojej największej pasji. Prowadzi zajęcia taneczne, a wieczorami wraz ze znajomymi imprezuje w największym klubie w mieście. Pojawienie się Oskara wywraca jej życie do góry nogami.

Tragedia podzieliła ich dawno temu. Nie da się o niej zapomnieć, jak nie da się zapomnieć o cierniu tkwiącym głęboko pod skórą. Czy można wybaczyć zdradę? Czy w obliczu tego, kim byli i kim się stali, zapomną o nienawiści i ponownie sobie zaufają?

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: Internet

mala1x9 | 2017-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2017

To piersza książka tej autorki, którą mialam okazję przeczytać. Bardzo, bardzo się mi podobała.
Swietnie wykreowane postacie, szczególnie głowny bohater. Oskar <3 ostatnio mialam dosc tych typowych badboy - ów ;p, facet dupek a dziewczyna i tak robi do niego maślane oczy;/ a Oskar - mimo początkowych zapędów na "złego" okazał się taki ...hmmm cudowny :)
Historia głownie miłosna, ale poboczne wątki dodają odpowiednia dawkę, dramatu i kryminału.
100 ostatnich stron dosłownie mnie powaliło mnie na kolana, czekałam kiedy ta BOMBA na mnie spadnie i tak też się stało.
Polecam.
Ja na pawno sięgnę po pozostałe książki Pani Agaty.

PREMIERA: 13.09.2017

„Miał ją w sobie od chwili, w której pierwszy raz ją zobaczył. Była pod jego skórą, w jego ciele. Tkwiła tam, jak szczepionka. Pamiętał ją i nie miał już siły z tym walczyć. Poddał się. Nie chciał już udawać i nie chciał po raz kolejny niszczyć tego, co mieli.” – fragment powieści.

Kto jest fanem gatunku „New Adult”, ten na pewno zna, a przynajmniej powinien znać powieści naszej rodzimej autorki, Agaty Czykierdy-Grabowskiej, która zdobyła serca fanek za pomocą doskonale wykreowanych postaci męskich w powieści „Kiedy na mnie patrzysz”, czy w bestsellerze „Jak powietrze”. Zgodnie z klasyką tego gatunku, autorka tworzy miłosne historie, oplecione wokół pary głównych bohaterów zderzających się z wybuchem namiętnego, nieznanego im wcześniej uczucia, ale muszą oni powalczyć nieco z przeciwnościami losu, żeby ostatecznie być ze sobą. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku powieści „Pod skórą”.

Tym razem autorka proponuje swoim czytelniczkom spotkanie z...

Pod skórą sprawi, że na twojej twarzy będą lśnić łzy, łzy wywołane śmiechem i bólem płynącym z głębi duszy. Bo emocje towarzyszące bohaterom staną się twoimi, wraz z nimi będziesz cierpieć, z nimi zawalczysz o zrozumienie, wybaczenie i zaufanie. Ta historia tobą zawładnie. Na zawsze zapadnie w pamięć, wejdzie pod skórę i tam pozostanie, by karmić cię emocjami.

Lila | 2017-11-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 listopada 2017

Wow, wow, wow... Najlepsza książka Pani Agaty Czykierdy-Grabowskiej. Emocjonalna torpeda!

Macie takich autorów, po których powieści sięgacie w ciemno, z silnym przeczuciem, że każda następna powieść będzie co najmniej tak dobra, jak poprzednia? Ja tak właśnie mam w przypadku historii Agaty Czykierdy-Grabowskiej, kolejna bowiem powieść jej autorstwa okazała się strzałem w dziesiątkę... i jedyne, co „boli” to, to, że lektura już za mną...

Pod skórą intryguje już od pierwszych zdań, jakie serwuje nam autorka. Historia Oskara i Ady wciąga od samego początku dynamiczną i burzliwą relacją tych dwojga. Akcja jest wartka, przez co książkę dosłownie się pochłania, a liczne zwroty akcji podkręcają napięcie towarzyszące czytelnikowi w trakcie lektury. A zakończenie? W teorii przewidywalne, po części, w praktyce – wbija w fotel.

Agata Czykierda-Grabowska dopracowała przeszłość swoich bohaterów, która ma bardzo duży wpływ na ich teraźniejszość (i przyszłość). Oboje są postaciami wyrazistymi, w dodatku z charakterkami, które ciężko podrobić. Ada i Oskar wzbudzają pozytywne emocje,...

Kasia | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Książka Pod skórą to historia młodych ludzi, która na zawsze wbije się pod Waszą skórę, tak jak wbiła się pod moją. Czytaniu towarzyszyły mi skrajne emocje od śmiechu po płacz i wściekłość na niektórych bohaterów.
Jestem fanką polskich autorów i mam swoją listę ulubionych, po których sięgam z zamkniętymi oczami, do grona moich ulubieńców na równorzędne pierwsze miejsce z z jedną z tych autorek własnie trafiła Agata Czykierda-Grabowska. Jeżeli szukacie książki, od której nie można się oderwać, przepełnionej mnóstwem emocji i do tego z ciekawą historią i tajemnicą w tle to nie wahajcie się.

Marta Daft | 2017-08-21
Przeczytana: lipiec 2017

-----------------------------------------------------------------------------

To utkwi pod skórą, nie pozwoli złapać oddechu, aż po ostatnią stronę.
Utoniecie w pięknie i prawdziwości tej historii.

Masz naście lat i tylko kilkoro ludzi, którym ufasz i potrafisz się przed nimi otworzyć. To oni znają wszystkie twoje tajemnice i wiedzą co cię może zniszczyć. Prawdziwi przyjaciele nie zdradzają tajemnic, nie zdradzają cię. Co, jeśli straciłeś cząstkę siebie a kilka słów, których nie znał nikt oprócz niej, znają wszyscy? Ona już na zawsze będzie pod twoją skórą, choć przez lata jako bolesny cierń.

Oskar stracił w życiu to, co najważniejsze. Jeden wypadek, którego szczegółów nie znał nikt, zabiera mu młodszą siostrę i przyjaźń dwójki ludzi, którzy potrafili dostrzec jego wnętrze. Chłopak postanowił uciec przed...

calineczka91 | 2017-07-15
Przeczytana: 10 lipca 2017

Na wstępie muszę napisać, że ,,Pod skórą'' jest książką zupełnie inną od poprzednich autorki. Nie oznacza to jednak, że jest gorsza od pozostałych :) Jak dla mnie idealnie nadaje się na pierwsze wydanie autorskie.

Bardzo podoba mi się lekkość z jaką autorka pisze, jej styl oraz prosty język dostępny dla każdego czytelnika. Przyznam się, że książkę przeczytałam jednym tchem, kompletnie nie mogąc się oderwać. Przygotujcie się, że ,,Pod skórą'' wciągnie Was od pierwszej strony. Mimo chęci przeczytania jej powoli, delektowania się, jak zawsze ciekawość wzięła górę, co poskutkowało kolejną zarwaną nocą z książką Agaty Czykierda - Grabowskiej.

Bohaterowie powieści są postaciami bardzo realnymi, łatwo jest się z nimi utożsamić. Nie są to postacie przesłodzone i wyidealizowane jak w niektórych książkach, co niezmiernie mnie cieszy.

Już od pierwszych stron książka wywołuje w czytelniku wiele emocji. Jest smutek związany z tragedią Oskara, uśmiech przez pierdołowatość Ady, oraz...

Elizabeth | 2017-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2017

Recenzja znajduję się na moim blogu zaczytanaolaakochaczyta.blogspot.com
Wszystkich zapraszam!! ;)

Dziś przedstawiam Wam książkę, którą bardzo chciałam przeczytać już od września, niestety idzie ją kupić
na razie tylko przez internet, ale byłam na targach książki w Krakowie i udało mi się ją zakupić i to w promocyjnej cenie.
Od razu jak ją zakupiłam zaczęłam ją czytać, bo nie umiałam się doczekać, co wymyśliła autorka.
Poprzednie książki tej autorki "Jak powietrze" i "Wszystkie Twoje marzenia" bardzo mi się spodobały, dlatego wiedziałam, że ta również będzie warta przeczytania.

"Pod skórą" przedstawia losy młodego Oskara, który wraca z Niemiec po kilku latach nieobecności i postanawia pomóc mamie w remoncie domu rodzinnego. W weekendy pracuje w największym klubie w mieście, w którym spostrzega piękną dziewczynę, od której nie potrafi oderwać wzroku. Drugą bohaterką jest młoda i utalentowana Ada, która studiuje psychologię, ale jej największą pasją jest taniec, dlatego w...

Klaudia | 2018-02-07

Self publishing wzbudza w naszym kraju spore kontrowersje, chociaż w Ameryce wielu bestsellerowych autorów tak zaczynało i sobie poradzili. Agata Czykierda-Grabowska skoczyła na głęboką wodę, bo całkowicie własnymi siłami wydała "Pod skórą". I nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak się cieszę, że to zrobiła.
Najważniejsza informacja, o którą opierać się będzie cała opinia, jest taka, że "Pod skórą" to najlepsza, jak do tej pory, książka autorstwa Agaty Czykierdy-Grabowskiej. Serio. Bardzo polubiłam jej debiut, zachwyciłam się "Jak powietrze". Tyle, że historia Ady i Oskara przebiła wszystko, co do tej pory stworzyła autorka. Po stokroć, pod każdym względem.
Jestem wielką fanką motywu utraconej przyjaźni damsko-męskiej, nienawiści zrodzonej w przeszłości i spotkania po latach. Uwielbiam te uzależniające emocje, które towarzyszą pierwszemu spojrzeniu w tak znane, a jednak obce oczy... Kocham dreszcz emocji, gdy bohaterowie dotykają się po raz pierwszy... Wielbię ponad wszelką miarę...