Love Line

Okładka książki Love Line Nina Reichter
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Love Line
Nina Reichter Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Love line (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Love line (tom 1)
Novae Res
2017-10-25
2017-10-25
miłość podryw romans zdrada kłamstwa związek pożądanie napięcie seks sekrety

Okładka książki Zakochane Trójmiasto Adrian Bednarek, Augusta Docher, K.N. Haner, Anna Kasiuk, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Reichter, Anna Szafrańska, Małgorzata Warda
Zakochane Trój... Adrian Bednarek, Au...
Okładka książki Pensjonat pod świerkiem Adrian Bednarek, Anna Kasiuk, Magdalena Knedler, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Reichter, Anna Szafrańska
Pensjonat pod ... Adrian Bednarek, An...

Znajdź swoją linię serca

Jak pięknie się ta książka zaczynała. Od przypadkowego spotkania, od zauroczenia od pierwszej chwili, od magnetycznego przyciągania dwojga obcych ludzi. Każde z nich miało jednak wtedy już swoje życie, problemy. Przez zrządzenie losu ich drogi się rozeszły, by później w równie niesamowity sposób zejść. Zanim jednak bohaterowie znów się spotkali, czytelnik mógł dobrze poznać każdego z nich.

Zarówno Beth jak i Mattowi autorka poświęciła mnóstwo czasu. Ich postacie są dopracowane, mają rozbudowaną historię. Można się wczuć w ich role i odbierać mocniej zdarzenia opisane w książce. Do pewnego momentu jest naprawdę idealnie. Bohaterowie są przyjaźni czytelnikowi, postępują w logiczny i zrozumiały sposób. Chcieliby, ale się boją. Czują niepewność, mają poczucie obowiązku względem innych osób. Mają własne problemy i rozterki i nie rzucają nagle całego swojego dotychczasowego życia dla nowej miłości. Wielki plus za to, że nie ma tam pośpiechu.
Ale...no odrobinka pośpiechu jednak by się przydała. Bo kiedy akcja teoretycznie już się rozkręca, on i ona wreszcie się spotykają, wiedzą kto jest kim, wszystko spowalnia. I już do końca ciągnie się jak flaki z olejem. Rozterek Beth było zdecydowanie za dużo. Na minus również zmiana charakteru Beth. na początku książki wydawała się ogarniętą babką, która dobrze radzi sobie z życiem. Ale przy Mattcie stała się nagle szarą, potulną myszą, która nie umie się postawić. A takich okazji było mnóstwo, bo z czasem Matt okazał się chamem i gburem, który celowo sprawiał przykrość kobiecie, w której podobno się zakochał.

Ani Beth ani Matt nie chcą się deklarować i otwarcie wejść w związek. Ciągną się za nimi niedokończone historie, i obydwoje są tak bardzo niezdecydowani, że nie potrafią nic z tym zrobić. Na pewien czas łączy ich praca, dla mnie jednak ten wątek jest tak naciągany, że aż przykro było czytać. Beth jest dziennikarką i przeprowadza z Mattem serię wywiadów, w których ten objaśnia jej pewien temat. Ale zamiast usiąść, pogadać, skończyć artykuł i pożegnać się - na tym etapie dalej udają, że to tylko relacja zawodowa i niebawem się pożegnają na dobre - chodzą sobie do muzeum, gotują kolacje, kolejne przedłużanie akcji na siłę, niestety w bardzo nudny i nic nie wnoszący sposób.
Matt jeszcze więcej stracił w moich oczach, kiedy w książce pojawiła się Bree. Rany, jakim on był dla niej dupkiem, naprawdę inaczej nie da się tego określić. Dla Beth był gburem, dla Bree był gburem. Jakim cudem jakakolwiek kobieta mogła pomyśleć, że to dobry materiał na chłopaka? Im dalej czytałam, tym większy czułam niesmak. Matt był specem od manipulacji i wykorzystywał to na Beth. Toczył z nią jakieś dziwne gierki, zasmucał, upokarzał. Zachował się jak tchórz, kiedy dowiedział się całej prawdy o Beth. A to naprawdę nie był koniec świata, facet po prostu okazał się niedojrzały do związku. Okropnie antypatyczna postać. Jeśli do tego jeszcze dodać ogłupiałą nagle Beth, wiecznie jęczącą jaka to ona jest stara (przed trzydziestką) i że już nikt jej nie zechce, można stracić całą przyjemność z lektury.
Zaczęło się tak pięknie, a skończyło źle. Akcja książka za bardzo się wlekła. Pełno w niej było zapychaczy, które nic nie wniosły. Bohaterowie stali się irytujący i odrzucający - chociaż Matt akurat może i ratował sytuację, bo swoim zachowaniem wzbudzał silne emocje, bynajmniej nie pozytywne. Zakończenie było dobre, na miarę rozpoczęcia. Tragiczne, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Książka ma swoją kontynuację, ale ja nie będę po nią sięgać. Może gdyby relacja pomiędzy Beth i Mattem rozwinęła się odrobinę szybciej i nie byłoby tak nudno, resztę bym przebolała. Tak sobie jednak myślę, że ta historia byłaby dobrym materiałem na film. Bo ona jest naprawdę dobra, tylko opisanie jej trochę nie wyszło. Tak, film zdecydowanie bym obejrzała.

Dobra pozycja na odmóżdżenie, nieco nietypowa odsłona romansu. Czyta się błyskawicznie, warstwa językowa na bardzo dobrym poziomie. Pochłonięte 2 części w chwilę. choć sama w to nie wierzyłam. :)

Opinia dotyczy obu tomów "Love Line".

Sięgnęłam po te książki, bo nie bardzo miałam pomysł na to, co czytać i "siadło" naprawdę dobrze. Podobała mi się cała ta, rozbita na dwa tomy historia. Może nie była jakaś bardzo oryginalna, może nie była nie wiadomo jak dobra, ale sprawdziła się nieźle jako przerywnika dla innych książek, a poza tym to moim zdaniem jeden z lepszych romansów, jakie czytałam.

Opinia dotyczy obu tomów "Love Line".

Spodziewałam się czegoś o wiele lepszego. Dynamizm akcji praktycznie nie istnieje, bohaterowie są tacy sobie, akcja jest też pełna niedopowiedzeń, co niby ma zaciekawić, ale mnie głównie irytowało, a szkoda, bo pokładałam ogromne nadzieje w tej książce. Doczytałam ją do końca, ale z wielkim bólem. Książka liczy sobie prawie 500 stron, a mogłaby spokojnie być lżejsza o jakieś 200, tym samym stała się idealnym przykładem przerostu formy nad treścią.

Wieje nudą. Jak dla mnie z inteligentnym romansem ma niewiele wspólnego, w zasadzie nic sie w tej książce nie dzieje. Do tego absurdalne niedopowiedzenia.

Fajna rozrywka, ale czegoś mi w niej brakowało. Momentami potrafiła trzymać w napięciu i była dosyć angażująca. Największy problem miałam z tym że dwie bohaterki miały praktycznie identyczne imiona przez co miejscami byłam skonfundowana tym co się dzieje. Poza tym zachowanie bohaterów było strasznie dziecinne. Wystarczyłoby żeby szczerze ze sobą porozmawiali i ich problemy, które sami sobie stworzyli, rozwiązałyby się. Polecam ludziom, którzy chcą się rozerwać i lubią romanse.

Bardzo przyjemna lektura,wciągająca od początku. Polecam

Bardzo przyjemna lektura,wciągająca od początku. Polecam

Książka nie dla mnie, nudziła mnie, a a fabuła była nieciekawa.

Książka nie dla mnie, nudziła mnie, a a fabuła była nieciekawa.

Literatura obyczajowa, którą się bardzo dobrze czyta!

Literatura obyczajowa, którą się bardzo dobrze czyta!

Bardzo dużo jest tu rozważań, opisów, nie miałam żadnych emocji podczas czytania, może to pozycja tylko dla kobiet w trakcie rozwodu ? Książka liczy prawie 500 stron, a nie ma tam tyle treści, są domysły, przemyślenia - bardzo realne, ale męczące.
O głównej bohaterce tylko się mówi że jest mądra i błyskotliwa, autorka w ogóle tego nie pokazała.
Główny bohater jest fascynujący, otacza go wiele koszmarów, ale tu znowu autorka go stłamsiła.

Główny bohater jest...

• 2017