Przyszłość ma twoje imię

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Agatozaur

Blanka właśnie wyprowadziła się od rodziców, zaczyna studia i pracę. Wciąż zmaga się z jednym wydarzeniem z przeszłości – kilka lat wcześniej padła ofiarą napadu i do dziś słabo radzi sobie z jego skutkami. Teraz szuka spokoju i zapomnienia. Poznanie Mateusza wprowadza zamieszanie w jej życie. Dziewczyna czuje się niezręcznie z powodu jego przeszłości, gdyż okazuje się, że spał on niemal z każdą dziewczyną z ich wspólnej pracy.

Mateusz nie miał łatwego życia. Odkąd skończył piętnaście lat, musiał nieustannie walczyć o siebie, o swojego brata, o przetrwanie. Teraz ciężko pracuje, aby zasłużyć sobie na zaufanie Blanki. Czy zaskakujące fakty z ich życia pozwolą im spojrzeć z nadzieją w przyszłość?

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

| 2017-09-15

Nienawidzę takich książek.

Pani Elżbieta swoim psychologicznym piórem rozorała mi serce. Podarowała mi:
- deficyt snu, bo czytałam póki blady świt
- opuchnięte powieki, ponieważ dojrzałość emocjonalna bohaterów to zarazem terapia psychologiczna, więc zrobiłam sobie katharsis
- rozkojarzenie, gdyż rozłożyła na czynniki pierwsze nie tylko swoich bohaterów, ale pośrednio i mnie, w efekcie nie potrafiłam się skupić na wypełnianiu obowiązków
- obciążenie budżetu i zmianę planów, bo teraz muszę jakoś zdobyć jej książki i wziąć się za nie w pierwszej kolejności

Nie trzeba mieć traumy, szukać rozładowania napięcia w seksie albo czasem czuć się jak śmieć z powodu ojca alkoholika, jak bohahaterowie.
By dać sie porwać, wystarczy być człowiekiem. Pani Rodzeń jest mistrzynią swego fachu i tak obszernie opisała sferę wewnętrzną człowieka, że  każdy znajdzie tu coś osobistego.

Raj dla introwertyków.
Gratka dla miłośników analizy psychologicznej.
Terapia dla osób świadomych źródeł swoich...

mclena | 2017-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Nie dokończyłam. Po prawie 3/4 książki już nie dawałam rady przetrwać stylu autorki. Nie wiem dlaczego, ale czasami, w polskich książkach dialogi sa ogomnie mało realistyczne. Ludzie tak się do siebie nie zwracają a już zwłaszcza młodzież, jest ogromnie sztucznie, co też widać w ogólnej narracji. Jest poprawnie, ale wolę jednak kiedy mogę poczuć głownych bohaterów i ich uczucia, a tutaj mam wrażenie, jakbym czytała relację aktorów. Fabuła częsciowo przypomina mi też "November 9" Colleen Hoover i kiedy dobrnęłam do tego momentu uznałam, że na tym zakończę swoja przygodę z Blanką i Mateuszem. Uff. Wymęczyłam się.

Absolutnie rewelacyjna książka. Mam nową ulubioną pisarkę. Wielki talent. Polecam bardzo gorąco.

Gosia | 2018-09-22
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 września 2018

Blanka - dziewczyna z bogatej rodziny, próbuje poradzić sobie z depresją po napadzie i Mateusz - chłopak z biednej, patologicznej rodziny. Poznają się kiedy Blanka wprowadza się do mieszkania obok Mateusza, pomimo iż przed laty łączył ich epizod oboje o tym nie pamiętają. Mateusz pomaga jej przezwyciężyć lęki i zakochuje się w niej. Niestety na jaw wychodzą duchy z przeszłości i zagrażają ich wspólnej drodze. Czy uda im się wszystko przezwyciężyć? Czy raczej każdy zdecyduje się iść swoją drogą?
Książka, pomimo iż młodzieżowa ogromnie przypadła mi do gustu, ciężko się od niej oderwać. Polecam każdemu!

Ruthless_Woman | 2017-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 września 2017

Świetnie się bawiłam przy książce Elżbiety Rodzeń. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale już mi przypadła do gustu.
Wiele tajemnic, ciężka przeszłość oraz radzenie sobie z teraźniejszością. Prawdziwa gratka dla fanek gatunku New Adult.
Polecam serdecznie.

WampirkaJustynka | 2017-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2017

Jestem mile pozytywnie zaskoczona tą książka. W sumie kupiłam ją w ciemno nie wiedząc czego się mogę spodziewać. A tu taka miła niespodzianka. Ogólnie mi się podobała. Blanka i Mateusz mi się spodobali. Podobnie jak Adam, Alicja i Grzegorz. Choć w pewnym momencie cóż miałam ochotę rzucić książką o ścianę. Nie spodziewałam się tego co zrobiła autorka. Ale jakoś przez to przebrnęłam. Mam jeszcze zastrzeżenia do końcówki. Mimo, że jest niby happy end to nie podobał mi ten wcześniejszy rozłam. Chodzi mi o to, że drogi Mateusza i Blanki na jakiś czas się rozeszły. Podsumowując: przyjemnie i szybko się czytało, ale nie jestem pewna czy będę chciała kiedyś wrócić do tej historii.

mania_kch | 2017-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2017

To jedna z moich ulubionych autorek, każda jej książka ma w sobie coś co sprawia, że z niecierpliwoscią przewracam kartki chłonąc każde słowo. Tak samo było w przypadki tej historii. "Przyszłość na twoje imię" z pozoru wydaje się być lekkim romansem z niewielką ilością dramatyzmu w rzeczywistości dostałam o wiele, wiele więcej.
Autorce z dość przewidywalnej historii udało się wykrzesać mocny element zaskoczenia, który przewrócił historie do góry nogami i wzbudził sprzeczne emocje. Dla mnie majstersztyk !
Polecam :)

magpie101 | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

Kolejna ksiazka atuorki, ktora jst bardzo dobra, a nawet jak dla mnie rewelacyjna!
Blanka i Mateusz wiele przeszli, ja spotkalo cos zlego 3 lata wczesniej, on ma za soba nieciekawa przeszlosc jednak obydwoje chca zaczac od nowa.
Ona zaczyna studia, zaczela prace i zamieszkala samodzielnie chcac zwalczyc swoj lek i demony.
On pracuje, studiuje, a gdy chce zapomniec wykorzystuje w tym celu dziewczyny.
Obydwoje moga sie uleczyc wzajemnie i gdy juz sie wydaje, ze bedzie slodko i mdlo to autorka zrzuca na nas bombe i zaskakuje.
Pokochalam ta dwojke, to jak potrafili siebie naprawic i wybaczac.
Polecam przeczytac!!!

Pistacia_Vera | 2017-10-17
Przeczytana: 17 października 2017

Piękna historia o tym jak miłość pokonuje każdy lęk, o tym że przyszłość jest białą kartą, którą możemy zapisać jak chcemy, o tym żeby nie bać się przyjąć pomocy i o tym żeby pamiętać co jest w życiu najważniejsze pomimo wszystkich przeciwności losu. autorka ma też talent do tworzenia tatuaży, którymi obdarza swoich bohaterów, pomysł ciekawy zarówno w tej książce jak i w "Dziewczyna o kruchym sercu".

mala1x9 | 2018-03-22
Przeczytana: 21 marca 2018

"Przyszłość ma twoje imię" - cudowna historia Blanki i Mateusza od której nie można się oderwać nawet na moment.
Piękna okładka i pochlebne opinie i szczególnie "polecajka" mojej ukochane autorki Agaty Czykierdy - Grabowskiej, sprawiły, że kupiłam książkę nie znając jeszcze twórczości Elżbiety Rodzeń. Teraz juz znam!! I kocham :D. Lekki, przyjemny styl pisania, który sprawił, że mimo tego, że książka jest naprawdę sporej objętości sprawił, że czyta się tak szybko, że nie wiedziałam, iż zbliżam się juz do końca.
Swietnie wykreowane postacie. Od pierwszych stron bardzo polubiłam Blankę i Mateusza. Postacie poboczne również wzbudzały dużo mojej sympatii.
Cała historia tak cudownie przedstawione, że momentami serce waliło mi tak jakby chciało wyskoczyć z mojej klatki piersiowej. Rzadko kiedy płaczę przy czytaniu książek - przy tej moje oczy był zaszklone.
Bardzo serdecznie polecam.
Historia, która może nas skłonić do myślenia, że nie zawsze jest łatwo,lekko i przyjemnie w życiu,...