Dziewczyna mojego brata

Okładka książki Dziewczyna mojego brata K.A. Linde Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Dziewczyna mojego brata
K.A. Linde Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Mrs. Wright (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mrs. Wright (tom 1)
The Wright Brother
Burda Publishing Polska
2017-09-27
2017-09-27
2017-02-28
Danuta Śmierzchalska
literatura amerykańska literatura erotyczna namiętność pożądanie relacje rodzinne romans romans erotyczny seks uczucie zazdrość

Całkiem dobry erotyk

Z początku zapowiadała się ciekawie, ale ledwo przebrnęłam.

Z początku zapowiadała się ciekawie, ale ledwo przebrnęłam.

Książka mało ambitna ale jednak przyjemna. Jak się przymknie oko na parę bezsensownych sytuacji to można naprawdę czerpać przyjemność z tej książki.

Nie oczekiwałam zbyt wiele po tej książce. Lekki romans - to by mnie zadowoliło. Niestety książka, była tak napisana, że strasznie mi się dłużyła. Wymęczyła mnie w w ogóle nie zaciekawiła. Tytułowy problem był zaledwie wątkiem, a relacja między bohaterami była bez chemii. Wiem, że książka ma wielu fanów i nie wiem skąd te zachwyty 😅

Czytając tą książkę miałam nieodparte wrażenie że czytam jedynie jej streszczenie, a nie pełną wersję.. Przez cały czas autorka goniła fabułę, jakby musiała nadążyć za swoimi myślami.. w całej historii widoczny był ogromny chaos i nieład.. Książka niezwykle przewidywalna i oklepana, goniąca wykreowane od dawna standardy..
Czytałam ją dwa dni ale tylko dlatego że musiałam odkładać ją i znowu do niej wracać.. Cała książka to jak wrzucenie nas do głębokiej wody kiedy nie potrafimy pływać.. trafiamy na dwójkę (nam) obcych sobie ludzi których z niewiadomych przyczyn zaczyna łączyć gorące i erotyczne uczucie, które niestety jest jakby wciskane im na siłę.. między głównymi bohaterami zupełnie nie widać zażyłości i miłości która tak uporczywie chce nam wcisnąć autorka. Na siłę wciska im nie tylko uczucie ale tragiczne jak w hiszpańskich telenowelach, tandetne sceny ich wielkiego uczucia które jak w każdej takiej książce MUSI być wystawione na próbę. (Sam główny wątek od którego pochodzi tytuł został potraktowany tak płytko i irracjonalnie że nie mogę nawet tego opisać) Koniec końców trafiamy na historię (która z resztą gdzieś już czytałam) dwójki bohaterów zupełnie od siebie (przynajmniej w teorii) różnych, którym na siłę jest wciskana im , ich wielką miłość i więź ich łącząca. Zakończenie jak cała książka to jeden wielki chaos i ciągle wrażenie pośpiechu, czy zmieszczenia się w limitach które ustawila sobie autorka.. koniec końców trafiamy na zlepek erotycznych scen dwójki odklejonych od siebie i rzeczywistości osób przeplatających się z jakże'tragiczna' historią.
•| Główny bohater- bogaty biznesmen, którego każda chciałaby mieć, ale on wybiera tylko ją
•| Główna boahterka-" niezależna inna, wyjątkowa, nie nosi torebki i jeździła na deskorolce".. a tak naprawdę oklepana i niezwykle irytująca
•| Relacja z rodzeństwem- zupełny brak 'wiezi' o której tyle się mówi. Rodzeństwo zupełnie ze sobą nie rozmawia, są jakimś tłem zupełnie odklejonym od fabuły
•| TYTUŁ- nawet nie skomentuje tego że głównemu, TYTUŁOWEMU problemowi poświęcono ułamek sekundy i wszystko już było ok.

Czytałam ją dwa dni ale tylko dlatego że musiałam...

Średniak, który niczym mnie nie porwał, a wręcz się niemiłosiernie dłużył. Nie mogłam się zebrać do dokończenia tej książki... Może to wynika z tego, że poprzednio czytałam "coraz większy mrok", które mnie pochłonęło w całości, że czytanie takiej lekkiej i właściwie niezbyt ciekawej i przewidywalnej historii okazało się zupełnie mi obojętne. Postacie - średnio ciekawe. Niektóre sceny w porządku, ale te opisy zbliżeń... O nie, to już było za dużo

Seria książek z polecenia naszej bibliotekarki w bibliotece :)
Jestem zauroczona. Nic wulgarnego, pięknie napisana. W końcu postacie rozmawiają ze sobą ❤️ wyjaśniają problemy, mamy tu kłopoty i miłość, erotykę - naprawdę wciągnęła mnie ta seria, sięgnę po resztę !

Seria książek z polecenia naszej bibliotekarki w bibliotece :)

Jakoś do mnie nie przemówiła. Nie polubiłam głównych bohaterów. Jakoś nie mogłam się wczuć w ich "problemy", które czasami wydawały mi się przerysowane.
Po kolejne części raczej nie sięgnę.

Po kolejne części raczej nie sięgnę.

Sutton, Morgan, London, Austin i Jensen to piątka rodzeństwa, których wspólne relacje są bardzo silne. Z nich wszystkich to na Jensenie, czyli najstarszym z rodzeństwa spadł obowiązek przejęcia rodzinnego interesu i pokierowanie rodziną. Mimo swoich ambitnych planów związanych z Nowym Jorkiem, mężczyzna był zmuszony porzucić marzenia i wrócić do rodzinnego miasteczka. Aktualnie Jensen ma 32-lata, jest rozwodnikiem i boryka się z chroniczną bezsennością wywołaną przepracowaniem, a jego reputacja kobieciarze budzi zamieszanie w rodzinnych stronach. Gdy na ślubie swojej najmłodszej siostry spotyka piękną kobietę i przeżywa z nią namiętny pocałunek, nie może o niej zapomnieć. Jest tylko jeden mały problem. Tajemniczą kobietą okazuje się Emery Robinson, dziewczyna która obiecała sobie unikać rodzeństwa Wrightów jak ognia po tym jak jeden z nich złamał jej serce dziesięć lat temu. Emery wraca do rodzinnego miasta po tym jak porzuca przewód doktorki i opuszcza swojego chłopaka profesora. Dziewczyna nie ma pojęcia co chce robić dalej, a za namową przyjaciółki wybiera się na przyjęcie weselne Sutton i wdaje się w romans z Jensenem. Jensen był w młodości dla Emery niczym Święty Grall, a teraz ma możliwość go zdobyć. Mimo wszystko to nie będzie takie proste, gdy obydwoje są zranieni i borykają się z problemem z zaufaniem, a tajemnice ścielą się na ich relacji.
Książka jest lekka i bardzo szybko się czyta. Uważam, że idealnie sprawdzi się na luźne popołudnie, nie jest to jednak bardzo wymagająca historia, ale bardzo dobrze wyważone, nie za długa i nie za krótka.

Cały cykl jest przystępny, czyta się go szybko, jednak poszczególne tomy różnią się od siebie ładunkiem emocji. Każdy tom opowiada o jednym z rodzeństwa Wright, którzy posiadają ogromną fortunę dzięki firmie budowlanej Wright Constructions. W młodym wieku stracili matkę chorą na raka trzustki. W wieku nastoletnim stracili ojca, który nadużywał alkoholu i narkotyków. Na każde z nich wszystkie te wydarzenia wpłynęły dość mocno i choć nie chcą się do tego przyznać, duchy przeszłości prześladują ich w dorosłym życiu. Pomimo wszystko, z każdej książki bije ogromna miłość między rodzeństwem, w każdej przekomarzance widać wsparcie jakim są dla siebie i to jak silna jest ich więź.

Tom 1 opowiada o najstarszym z rodzeństwa Wright, cierpiącym na bezsenność rozwodniku, na którego spadły obowiązki ojca rodziny po śmierci ojca. Po nieudanym małżeństwie nie chce się angażować emocjonalnie, poza tym nie ma to też czasu będąc prezesem ogromnej firmy. Wszystko się zmienia gdy na weselu siostry spotyka dawną miłość swojego brata z liceum- Emery. Emery też jest niedostępna emocjonalnie, nie znosi całej rodziny Wright ze względu na okropne zerwanie sprzed 10 lat, poza tym szuka swojego miejsca w życiu i po raz kolejny zaczyna wszystko od początku kiedy to rzuciła przewód doktorski, rozstała się z chłopakiem i wróciła w rodzinne strony. Tych dwoje jednak emanuje taką chemią, że od pierwszych stron kibicuje im się i chce, aby znaleźli w sobie wsparcie i stworzyli związek. Pomimo wielu przeszkód i tego, że przeszłość puka do drzwi, a ich własne demony i uprzedzenia są ich największym wrogiem to jednak cała ta mieszanka sprawia, że naprawdę nie sposób ich nie polubić. No i Emery notorycznie robi sobie maratony Buffy, więc jak jej nie kochać?

Książkę dobrze się czyta, jest lekka i przyjemna. Idealna na jeden wieczór. Jednak nie można w niej szukać czegoś głębszego, emocje bohaterów i ich rozterki życiowe są napisane dość płytko.
Jeśli ktoś ma ochotę na przyjemny wieczór bez większych emocji, to polecam.

Jeśli ktoś ma ochotę na przyjemny wieczór bez większych emocji, to polecam.

• 2017

K.A. Linde Dziewczyna mojego brata Zobacz więcej