Agnesscorpio

Czasami życie pisze najlepsze scenariusze! Romantyczna komedia omyłek. Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący niedociągnięcia wszystkich poprzednich powieści....

Czasami życie pisze najlepsze scenariusze!

Romantyczna komedia omyłek.

Jednocześnie namawiana przez agentkę i przyjaciółkę, Karolinę, przygotowuje się do telewizyjnego wywiadu, aby ujawnić wszystkim fanom swoją prawdziwą twarz. Żąda jednakże, aby wywiad poprowadził Jack, który jako krytyk literacki także występuje incognito.

„Wszystko wina kota!” to optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni, a także o tym, jak cienka może być granica dzieląca dwa pozornie odległe światy.
A gdzie w tym wszystkim wina futrzaka?
Przeczytajcie ☺

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
uncafeconlibros książek: 855

O romantycznych zapędach pewnego kota słów kilka

„Wszystko wina kota!” to 25 książka w dorobku jednej z najpopularniejszych w Polsce autorek literatury kobiecej - Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Pisarka, nazywana przez grono swoich wielbicielek „dilerkąemocji”, tworzy powieści, które trafiają prosto w serca czytelniczek. Czy to wzruszające romanse, mroczne kryminały czy literatura young adult – ich fabuła zawsze pełna jest zwrotów akcji, miłosnych uniesień i ciętych dialogów. Wszystkie te cechy znajdziemy również w najnowszej komedii romantycznej, która rozbawi nas, wzruszy i zaintryguje.

Główną bohaterką „Wszystko wina kota!” jest Lidka – kobieta trzydziestoparoletnia, która w swoim sielskim domu na peryferiach Wrocławia pisze bestsellerowe powieści. Ukrywając się pod pseudonimem Róży Mak żyje nieco na uboczu literackiego świata, koncentrując się wyłącznie na tworzeniu literatury oraz spotkaniach z gronem wiernych przyjaciółek. Niestety, są również sprawy, które pisarkę skutecznie dekoncentrują, a to przystojny sąsiad o wyglądzie surfera, który chyba nie lubi wszędobylskiego kota Lidki i upierdliwy bloger, który za punkt honoru stawia sobie czytanie i recenzowanie każdej z książek Róży Mak, nie skąpiąc jej przy tym złośliwych przytyków czy ironicznych komentarzy. Kiedy kot kolejny raz wybiera poduszkę sąsiada, a Jack Sparrow pisze kolejną złośliwą recenzję, Lidka postanawia stawić czoło obu mężczyznom.

Agnieszka Lingas-Łoniewska w swojej najnowszej książce stworzyła ciepłą i zabawną historię, osadzoną w literackim świecie. Mamy więc pisarkę, blogera, a nawet wciąż jeszcze mało popularną w polskich realiach agentkę literacką. Ich postacie nakreślone zostały w ciekawy sposób, bez typowego dla gatunku „przesłodzenia” czy przesadnego skarykaturowania. Na ogólny odbiór książki z pewnością wpływa również mnogość wątków pobocznych, gdyż każda z przyjaciółek głównej bohaterki ma swoją własną historię, którą autorka umiejętnie wplata w podstawowy wątek. Pomimo ogólnie komediowego charakteru opowieści, nie sposób pominąć jednak wątków poważniejszych i wywołujących refleksję. Ich wyważone połączenie i odpowiednia proporcja czasem skrajnych emocji sprawiają, że książka ta z pewnością wyróżnia się na tle konkurencji.

„Wszystko wina kota!” ta to idealna lektura do spakowania w urlopową walizkę i przeczytania na leżaku podczas słonecznego popołudnia. Jej akcja wciąga i bawi, stanowiąc tym samym doskonały środek relaksacyjny. Nie zemdli Was jednak do nadmiaru słodyczy, a optymistyczne przesłanie, że miłość można znaleźć w każdym wieku i w każdym miejscu, z pewnością zachęci do wakacyjnych flirtów – chociażby z własnym mężem.

Anna Szterleja

Beata | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018

Bardzo dobra powieść obyczajowa, pełna lekkości i humoru. Wprawdzie nieco naiwna i słodziutka, ale po mrocznym kryminale z przyjemnością wpadłam w tę komedię omyłek, między grupę przyjaciółek pragnących miłości i nader inteligentnego kota, który odegrał w historii niebagatelną rolę:)

eduko7 | 2018-07-30
Przeczytana: 16 lipca 2018

Sympatyczna Lidka – autorka powieści ukrywająca się pod pseudonimem Róża Mak. Jej nieco zwariowane, a jednocześnie jakże realne przyjaciółki (bussiness woman, która uważa, że w sferze uczuciowej nie ma szczęścia, więc swoje życie dzieli między pracę i przyjaciółki, agentka lieracka wspierająca, a gdy trzeba „dociskająca” Lidkę-Różę, żona podejrzewająca męża o zdradę). Kot-swat. Sąsiad, nazywany przez Lidkę-Różę i jej przyjaciółki surferem. I tajemniczy bloger, nieco uszczypliwy a jednocześnie posiadający specyficzne poczucie humoru. To główni bohaterowie komedii romantycznej toczącej się we Wrocławiu. Poznajemy ich perypetie uczuciowe, zawodowe. Czasem przewidujemy ich kolejne działania. Odgadujemy „kto jest kim”, „kto będzie z kim” i „co zdarzy się dalej”, ale przecież to w niczym nie przeszkadza. Widzimy ich dojrzewanie w związkach i uświadamianie sobie, co jest najważniejszego w bliskiej relacji z drugim człowiekiem: „A teraz wiedzieliśmy, że życie to nie tylko wielka szalona...

Gosia | 2017-07-26
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 26 lipca 2017

Pani Agnieszka przyzwyczaiła nas do niezłych obyczajówek. Tymczasem ta książka pachnie naiwnością rodu z Harlekinów. Od początku wiedziałam co i jak będzie się działo, styl mnie też nie zachwycił. Ale zapewne następna będzie lepsza :)

Tatiasza Aleksiej | 2017-10-25

Bardzo przyjemna, trochę słodka, pełna humoru, przewidywalna.
Cztery przyjaciółki, ich troski i problemy dnia codziennego, potrzeba miłości. A do tego kot...
Dobrze i szybko się czytało :)

Biblioteczka Rudej | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Może i przesłodzone,może i naiwne,ale mnie się podobło. Pani Agnieszka po raz kolejny udowadnia jak trafić prosto w serce czytelników. Chociaż od pierwszego maila,które główni bohaterowie wymieniają między sobą zdawałam sobie sprawę kto jest kto....to i tak czytałam z wypiekami na twarzy:) o prawdziwą miłość warto walczyć....zawsze

Rocinka | 2017-10-04
Przeczytana: lipiec 2017

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. W sam raz jako wakacyjna lektura. I choć rozwój wydarzeń jest dosyć przewidywalny, to zdecydowanie przedstawione postacie rekompensują ten drobny mankament. Są tacy żywiołowi, wręcz namacalni, tu i teraz.
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i muszę przyznać, że skłoniło mnie do bliższego zapoznania się z jej twórczością.

Gola | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Wspaniała lektura na letnie wieczory. Szukałam wolnej chwili aby zanurzać się w historie bohaterów. Okładka nie zachęcała mnie do czytania ale środek zrekompensował wszystko.
Naprawdę dobra książka. Lektura obowiązkowa i gwarantowane wspaniałe spędzenie czasu. Po prostu polecam !!!

Angelic | 2017-09-03
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Zabrałam się za tą książkę, licząc na lekką akcję z odrobiną humoru.
Rozwój niektórych wątków przewidywalny, ale to akurat mocno nie razi.
Warto dodać, że przez książkę przewijają się jeszcze historie trzech kobiet, które są przyjaciółkami Lidii. Mamy więc wątek poczytnej pisarki, która postanawia ukrywać swoją tożsamość przed fanami, agentkę literacką, która samotnie wychowuje syna, żonę podejrzewającą męża o zdradę i bussiness woman, która uważa że nic więcej w życiu jej nie spotka.
Rozdziały kolejno przesuwają się pomiędzy bohaterami i są pisane z ich perspektywy, co podziałało całkiem dobrze. Czytało się szybko, przyjemnie i lekko. Na poprawę humoru i dla pozytywnego myślenia jak znalazł :)

nihmetay | 2017-06-14
Na półkach: Przeczytane, Do kupienia
Przeczytana: 14 czerwca 2017

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Książka jest dobra nie można jej wiele złego zarzucić. Opowiada historię związków pisarki Lidki i blogera Jeremiego alias Jack Sparrow, który śledzi jej karierę literacką, a także trzech przyjaciółek głównej bohaterki.
Romantyczna historia- jak najbardziej, pełna emocji i przewrotów ludzkiego życia- także, ale komedia- nie. Naprawdę miła i lekka historia, którą czyta się przyjemnie gładko przechodząc z kartki na kartkę, niestety nie ma w niej nic, co wyróżniłoby ją bardziej na tle polskiej literatury romantycznej. W moim odczuciu autorka wprowadziła do fabuły zbyt wiele historii naraz, przez co główni bohaterowie i ich losy zostały zaniedbane. Uważam również, że w całej książce za mało jest "winy" tytułowego bohatera. Niewiele jest kota we "Wszystko wina kota", a szkoda bo pomysł miał potencjał. Zastanawiam się czy pani Agnieszka nie inspirowała się Alice Clayton przy tworzeniu tej książki, bo uderza mnie jej...

„Nie można wiecznie chodzić po kobiercu z róż – zauważyła zamyślona Tania.
- Nie o to mi chodzi. Wcale nie oczekuję bukietów róż. Czasem i zwykły hamburger może być miłym przerywnikiem. Właśnie o to chodzi. Nie da się ciągle trwać w romantycznym uniesieniu. Czasami warto mocniej uderzyć o ziemię. Ale trzeba to zrobić razem. A tymczasem ludzie mają tyle sekretów. I nie zamierzają się nimi dzielić nawet z kimś, kto podobno jest ważny – westchnęłam.” – fragment książki.

Jeśli właśnie planujecie urlop i macie jeszcze w bagażu miejsce na książkę lub poszukujecie prezentu dla ukochanej przyjaciółki, to najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej jest ucieleśnieniem Waszych potrzeb :). „Wszystko wina kota” jest pogodną i pełną optymizmu oraz humoru opowieścią o tym, jak ważne są dla każdego człowieka takie uczucia jak: miłość, przyjaźń i zaufanie.

Agnieszka w przystępny i bardzo życiowy sposób nakreśliła losy czterech przyjaciółek: Lidki, Karoliny, Tatiany i Anety –...