Wszystko wina kota!

Wydawnictwo: Novae Res
Agnesscorpio

Czasami życie pisze najlepsze scenariusze! Romantyczna komedia omyłek. Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący niedociągnięcia wszystkich poprzednich powieści....

Czasami życie pisze najlepsze scenariusze!

Romantyczna komedia omyłek.

Jednocześnie namawiana przez agentkę i przyjaciółkę, Karolinę, przygotowuje się do telewizyjnego wywiadu, aby ujawnić wszystkim fanom swoją prawdziwą twarz. Żąda jednakże, aby wywiad poprowadził Jack, który jako krytyk literacki także występuje incognito.

„Wszystko wina kota!” to optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni, a także o tym, jak cienka może być granica dzieląca dwa pozornie odległe światy.
A gdzie w tym wszystkim wina futrzaka?
Przeczytajcie ☺

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
uncafeconlibros książek: 873

O romantycznych zapędach pewnego kota słów kilka

„Wszystko wina kota!” to 25 książka w dorobku jednej z najpopularniejszych w Polsce autorek literatury kobiecej - Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Pisarka, nazywana przez grono swoich wielbicielek „dilerkąemocji”, tworzy powieści, które trafiają prosto w serca czytelniczek. Czy to wzruszające romanse, mroczne kryminały czy literatura young adult – ich fabuła zawsze pełna jest zwrotów akcji, miłosnych uniesień i ciętych dialogów. Wszystkie te cechy znajdziemy również w najnowszej komedii romantycznej, która rozbawi nas, wzruszy i zaintryguje.

Główną bohaterką „Wszystko wina kota!” jest Lidka – kobieta trzydziestoparoletnia, która w swoim sielskim domu na peryferiach Wrocławia pisze bestsellerowe powieści. Ukrywając się pod pseudonimem Róży Mak żyje nieco na uboczu literackiego świata, koncentrując się wyłącznie na tworzeniu literatury oraz spotkaniach z gronem wiernych przyjaciółek. Niestety, są również sprawy, które pisarkę skutecznie dekoncentrują, a to przystojny sąsiad o wyglądzie surfera, który chyba nie lubi wszędobylskiego kota Lidki i upierdliwy bloger, który za punkt honoru stawia sobie czytanie i recenzowanie każdej z książek Róży Mak, nie skąpiąc jej przy tym złośliwych przytyków czy ironicznych komentarzy. Kiedy kot kolejny raz wybiera poduszkę sąsiada, a Jack Sparrow pisze kolejną złośliwą recenzję, Lidka postanawia stawić czoło obu mężczyznom.

Agnieszka Lingas-Łoniewska w swojej najnowszej książce stworzyła ciepłą i zabawną historię, osadzoną w literackim świecie. Mamy więc pisarkę, blogera, a nawet wciąż jeszcze mało popularną w polskich realiach agentkę literacką. Ich postacie nakreślone zostały w ciekawy sposób, bez typowego dla gatunku „przesłodzenia” czy przesadnego skarykaturowania. Na ogólny odbiór książki z pewnością wpływa również mnogość wątków pobocznych, gdyż każda z przyjaciółek głównej bohaterki ma swoją własną historię, którą autorka umiejętnie wplata w podstawowy wątek. Pomimo ogólnie komediowego charakteru opowieści, nie sposób pominąć jednak wątków poważniejszych i wywołujących refleksję. Ich wyważone połączenie i odpowiednia proporcja czasem skrajnych emocji sprawiają, że książka ta z pewnością wyróżnia się na tle konkurencji.

„Wszystko wina kota!” ta to idealna lektura do spakowania w urlopową walizkę i przeczytania na leżaku podczas słonecznego popołudnia. Jej akcja wciąga i bawi, stanowiąc tym samym doskonały środek relaksacyjny. Nie zemdli Was jednak do nadmiaru słodyczy, a optymistyczne przesłanie, że miłość można znaleźć w każdym wieku i w każdym miejscu, z pewnością zachęci do wakacyjnych flirtów – chociażby z własnym mężem.

Anna Szterleja

Blue-eyedPassionate | 2018-10-04
Przeczytana: 04 października 2018

W tej historii mamy jedną główną bohaterkę - Lidkę, która jest pisarką i pisze pod pseudonimem Róża Mak. Ta druga tożsamość pozwala jej spokojnie żyć bez świateł reflektorów, spotkań autorskich itp. wydarzeń i cieszyć się spokojem i dobrze znaną rutyną. W życiu Lidki wszystko jest poukładane. Ma kota Jamesa, który notorycznie przechodzi do mieszkania obok i śpi na poduszce jej sąsiada oraz grono przyjaciółek, na które może liczyć w każdej chwili, mimo że każda ma swoje problemy. Kiedy jakaś z nich potrzebuje resetu, spotykają się w mieszkaniu Lidki i organizują zlot czarownic, aby wspierać się w każdej trudnej chwili.
Tatiana jest inteligentną kobietą sukcesu pracującą w korporacji.
Karolina z kolei dodatkowo pełni funkcję jej agentki, która skutecznie promuje kolejne książki i wspiera w zachowaniu ukrytej tożsamości, ale jak to bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia i pragnie, aby jej przyjaciółka rozwinęła skrzydła i się ujawniła.
Na koniec Anetka szczęśliwa od dwudziestu lat...

Tysia19 | 2018-10-22
Przeczytana: 22 października 2018

Sięgnęłam po "Wszystko wina kota!" Agnieszki Lingas- Łoniewskiej, ponieważ po bardzo poważnej tematyce w poprzednich książkach nadszedł czas taką, która być może zafunduje mi solidne dawki śmiechu, od której nie będę mogła się oderwać.

Trzydziestopięcioletnia pisarka Lidia Makowska pisze bestsellery często łączące w sobie kilka gatunków na raz, wydaje je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę, obawia się ponownej krytyki czołowego blogera, który ukrywa się pod pseudonimem Jack Sparrow. Jednocześnie Lidka namawiana jest przez swoją przyjaciółkę, która jest też jej agentką na ujawnienie siebie w telewizyjnym wywiadzie, zgadza się, żąda jednakże, aby wywiad przeprowadził nie kto inny a sam Jack, który jako krytyk literacki także nie chce się ujawnić.

Książka zaczęła się bardzo interesująco, już od samego początku jest dawka humoru. Podobają mi się dialogi między bohaterami, czyta się w bardzo zadowalającym tempie. Rozdziały są krótkie, podzielone między kilka...

Beata | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018

Bardzo dobra powieść obyczajowa, pełna lekkości i humoru. Wprawdzie nieco naiwna i słodziutka, ale po mrocznym kryminale z przyjemnością wpadłam w tę komedię omyłek, między grupę przyjaciółek pragnących miłości i nader inteligentnego kota, który odegrał w historii niebagatelną rolę:)

eduko7 | 2018-07-30
Przeczytana: 16 lipca 2018

Sympatyczna Lidka – autorka powieści ukrywająca się pod pseudonimem Róża Mak. Jej nieco zwariowane, a jednocześnie jakże realne przyjaciółki (bussiness woman, która uważa, że w sferze uczuciowej nie ma szczęścia, więc swoje życie dzieli między pracę i przyjaciółki, agentka lieracka wspierająca, a gdy trzeba „dociskająca” Lidkę-Różę, żona podejrzewająca męża o zdradę). Kot-swat. Sąsiad, nazywany przez Lidkę-Różę i jej przyjaciółki surferem. I tajemniczy bloger, nieco uszczypliwy a jednocześnie posiadający specyficzne poczucie humoru. To główni bohaterowie komedii romantycznej toczącej się we Wrocławiu. Poznajemy ich perypetie uczuciowe, zawodowe. Czasem przewidujemy ich kolejne działania. Odgadujemy „kto jest kim”, „kto będzie z kim” i „co zdarzy się dalej”, ale przecież to w niczym nie przeszkadza. Widzimy ich dojrzewanie w związkach i uświadamianie sobie, co jest najważniejszego w bliskiej relacji z drugim człowiekiem: „A teraz wiedzieliśmy, że życie to nie tylko wielka szalona...

Tatiasza Aleksiej | 2017-10-25

Bardzo przyjemna, trochę słodka, pełna humoru, przewidywalna.
Cztery przyjaciółki, ich troski i problemy dnia codziennego, potrzeba miłości. A do tego kot...
Dobrze i szybko się czytało :)

Gosia | 2017-07-26
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 26 lipca 2017

Pani Agnieszka przyzwyczaiła nas do niezłych obyczajówek. Tymczasem ta książka pachnie naiwnością rodu z Harlekinów. Od początku wiedziałam co i jak będzie się działo, styl mnie też nie zachwycił. Ale zapewne następna będzie lepsza :)

Biblioteczka Rudej | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Może i przesłodzone,może i naiwne,ale mnie się podobło. Pani Agnieszka po raz kolejny udowadnia jak trafić prosto w serce czytelników. Chociaż od pierwszego maila,które główni bohaterowie wymieniają między sobą zdawałam sobie sprawę kto jest kto....to i tak czytałam z wypiekami na twarzy:) o prawdziwą miłość warto walczyć....zawsze

Rocinka | 2017-10-04
Przeczytana: lipiec 2017

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. W sam raz jako wakacyjna lektura. I choć rozwój wydarzeń jest dosyć przewidywalny, to zdecydowanie przedstawione postacie rekompensują ten drobny mankament. Są tacy żywiołowi, wręcz namacalni, tu i teraz.
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i muszę przyznać, że skłoniło mnie do bliższego zapoznania się z jej twórczością.

Angelic | 2017-09-03
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Zabrałam się za tą książkę, licząc na lekką akcję z odrobiną humoru.
Rozwój niektórych wątków przewidywalny, ale to akurat mocno nie razi.
Warto dodać, że przez książkę przewijają się jeszcze historie trzech kobiet, które są przyjaciółkami Lidii. Mamy więc wątek poczytnej pisarki, która postanawia ukrywać swoją tożsamość przed fanami, agentkę literacką, która samotnie wychowuje syna, żonę podejrzewającą męża o zdradę i bussiness woman, która uważa że nic więcej w życiu jej nie spotka.
Rozdziały kolejno przesuwają się pomiędzy bohaterami i są pisane z ich perspektywy, co podziałało całkiem dobrze. Czytało się szybko, przyjemnie i lekko. Na poprawę humoru i dla pozytywnego myślenia jak znalazł :)

Gola | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Wspaniała lektura na letnie wieczory. Szukałam wolnej chwili aby zanurzać się w historie bohaterów. Okładka nie zachęcała mnie do czytania ale środek zrekompensował wszystko.
Naprawdę dobra książka. Lektura obowiązkowa i gwarantowane wspaniałe spędzenie czasu. Po prostu polecam !!!