Z popiołów

Cykl: Z popiołów (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Batalia

Kiedyś wyobrażałam sobie, że moje życie jest pięciolinią, na której każda chwila zostaje zapisana w postaci odpowiednio dobranych nut. A ja niczym wybitny kompozytor codziennie dopisuję dalszą część bezkresnego utworu. Jedne dźwięki są skoczne i wesołe, inne żałosne i pełne melancholii. Wszystkie razem tworzą niepowtarzalną melodię, którą nuci moje serce. Jednak kilka dni temu wszystko...

Jednak kilka dni temu wszystko umilkło, a całość zaczęła przypominać urwany hejnał.

Wydarzenia z przeszłości zmieniły Sarę nie do poznania, odcisnęły piętno na jej poczuciu własnej wartości i zaufaniu do ludzi. Jest teraz pewna, że miłość sprowadza się jedynie do cierpienia. Przynosi ból, łzy i rozczarowanie. Przekonał się o tym także Michał, którego wykorzystała była dziewczyna.

Przypadkowe spotkanie dwóch poranionych dusz uruchamia ciąg niespodziewanych zdarzeń i pozwala im poznać życie na nowo. Budowany od lat mur, którym otaczała się Sara, zaczyna pękać za sprawą opiekuńczego Michała. ​

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/z-popiolow/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/z-popiolow/

Nie jestem przekonana do polskiej literatury New Adult - trafiłam na kilka niewypałów, które skutecznie mnie zniechęciły i przekonały, że polskie autorki akurat z takim rodzajem powieści nie do końca sobie radzą... To był powód, dla którego nie zamierzałam czytać książki Martyny Senator, nie przemówił do mnie nawet sam opis... Spodziewałam się schematycznego przeciętniaka... A jednak coś mnie pociągnęło do tej historii i była to najlepsza decyzja.

Nie twierdzę, że fabuła "Z popiołów" jest jakoś niezwykle oryginalna... Mamy bohaterkę, która zmaga się ze wspomnieniem przemocy, której stała się ofiarą, odcinając się od normalnego życia, od uczuć, od jakiegokolwiek zaangażowania... To nie jest oryginalne, znamy już bardzo wiele historii, bazujących na właśnie takich wydarzeniach. A jednak autorka ujęła tę opowieść w taki sposób, z takim niesamowitym wdziękiem, że zakochałam się w niej bez pamięci.

Pokochałam bohaterów i zżyłam się z nimi, a to jest dla mnie niezwykle istotne. Jeśli...

mclena | 2017-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔
Przeczytana: 28 listopada 2017

"To naturalne, że ludzie popełniają błędy i upadają. Czasami wystarczy odnaleźć w sobie odrobinę siły, podnieść się i iść dalej. Ale czasami trzeba wziąć do ręki zapałki, podpalić całe dotychczasowe życie i spokojnie zaczekać, aż spłonie. A kiedy zostanie po nim jedynie garść popiołu, zacząć budować wszystko od nowa."

Nadal jestem pod wpływem uwodzicielskiego pióra Martyny Senator. Nie umiem wyjaśnić w jaki sposób do mnie trfia, zwłaszcza w tej powieści, która tak naprawdę nie wnosi nic nowego, czego do tej pory nie czytałam i szczerze fabuła nie powala. Ale słowa... to jak autorka dobiera je, tworząc sentencje, które podczas czytania poruszają mnie, dotykają najgłebszych pragnień, które daja do myślenia, pozwalają aby zatrzymać się na chwilkę, wziąć głęboki oddech i poczuć "to". Nie umiem naprawdę tego wyrazić.
Co do samej książki, to tak jak wspomniałam - nie wybija się przed szereg, jest wiele książek o podobnej tematyce, jedych lepszych, innych gorszych, ale jednak nie czuję...

Pistacia_Vera | 2018-02-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2018

Niewiele się dzieje w tej książce. nie ma żadnych zwrotów, żadnego zaskoczenia, postaci są wyidealizowane. zawiera monotonny opis przechodzenia dziewczyny z ciemnej strony życia na jasną. wszystko jest w tej książce zwyczajne, akcja toczy się wolno a zakończenie jest nijakie.

Ruthless_Woman | 2018-02-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2018

Cóż mogę powiedzieć.
Jestem dumna,że napisała tę książkę polska autorka.
Jest świetna, daje siłę. Pokazuje,że choćby nie wiadomo co się stało, zawsze wyjdzie słońce. Wszystko będzie dobrze. Miłość. To ona dodaje skrzydeł. Wzmacnia wiarę i daje nadzieję. Piękna książka, polecam.

Joanna | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Bardzo dobra ksiazka. Utwierdza mnie w przekonaniu że nie wszyscy ludzie sa zli lub maja zle zamiary. Jak fajnie poczytac o prawdziwej milosci dwojga ludzi gdzie nie jest najwazniejszy seks lub seks na pierwszej randce. Bardzo mnie dowartosciowala ta ksiazka.

Jestem pod wielkim wrażeniem tej obyczajowej książki,bardzo mnie poruszyła,wzrusza i chwyta za serce,a główną bohaterke polubiłam od początku zanim zaczęłam czytać książkę.
Jest bardzo dobrą,wspaniałą i wzruszającą obyczajowką bardzo mnie się spodobała ta książka,a autorka wykazała się świetnie,przeczytałam z przyjemnością lekturę.

mania_kch | 2017-12-23
Na półkach: Przeczytane, 2017

Bardzo przeciętna historia. Początek zapowiadał się całkiem dobrze jednak im dalej w historię tym większe rozczarowanie. Zabrakło emocji, za szybko wszystko się skończyło. To w moim odczuciu najsłabsza książka tej Autorki :(

Jabłuszkooo | 2017-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2017

,,Z popiołów'' to naprawdę dobra obyczajówka. Sama nie wiem co ma w sobie, niby nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale ma to coś, co sprawia, że czyta się ją niesamowicie szybko! Jeżeli chodzi o bohaterów to w większej mierze ich polubiłam, było tam kilka irytujących cech, ale tak mało wychodzących na pierwszy plan, że nie zwróciłam na nie szczególnej uwagi. Książkę polecam fanom obyczajówek z trudną przeszłością bohaterów, albo osobom, które lubią lektury przyjemne w czytaniu.

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

boziaczek | 2018-05-20
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Z popiołów" to moje pierwsze spotkanie z Martyną Senator. Spotkanie, które zdecydowanie było udane. "Z popiołów" to książka z gatunku new adult, czyta się dobrze. Bohaterowie są bardzo sympatyczni, normalni, nie przerysowani, co tutaj było dla mnie dużym plusem, po wielu książkach, które przeczytałam z tego gatunku.
Jest to książka niezobowiązująca, na jeden wieczór
Można przeczytać.

czytelniczka550 | 2018-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Powieść z mocnym przekazem ! Mówi o tym , że "Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać." , ale dzięki niektórym ludziom możemy tego dokonać . Opowiada też o tym , że życie jest serią przypadków , o znalezieniu tej wewnętrznej siły i powstaniu niczym feniks z popiołów .

Czyta się szybko i przyjemnie . Autorka ma talent do opisywania .

Zanim zaczęłam ją czytać myślałam , że będzie to słaba książka , którą będę czytać z dość małą ciekawością , jednak po jej przeczytaniu jestem mile zaskoczona tym , że moje obawy były bezsensowne .