Bilet do szczęścia

Cykl: Konkurs na żonę (tom 2)
Wydawnictwo: Książnica
Irena

Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość? Kontynuacja powieści "Konkurs na żonę". Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej...

Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej chora babka trafia do krakowskiego szpitala, dziewczyna postanawia pozostać w mieszkaniu Hugona na czas jej rekonwalescencji. Dla mężczyzny, który odkrywa, że naprawdę kocha Łucję, staje się to jedyną szansą na jej odzyskanie. Ale czy Łucja zdoła uwierzyć w szczerość jego uczuć?

BILET DO SZCZĘŚCIA to doskonałe zakończenie historii Łucji i Hajduka. To powieść o sile przebaczenia, o nadziei na miłość oraz o tym, że warto w życiu odnajdywać właściwe ścieżki. Jestem pod wrażeniem. Serdecznie polecam!
K.N. Haner – autorka serii o Morfeuszu i powieści "Na szczycie"

Jestem pewna, że czekałam na dalsze losy Łucji i Hugona równie niecierpliwie, jak pozostałe Czytelniczki. Pragnęłam kolejnej dawki emocji, wzruszeń i ciepłego humoru. Nie zawiodłam się. BILET DO SZCZĘŚCIA właśnie taki jest. Serdecznie polecam.
Małgorzata Garkowska – autorka "Układanki z uczuć"

BILET DO SZCZĘŚCIA to niezwykle frapująca, nietuzinkowa powieść o tym, co w życiu najważniejsze. Beata Majewska czaruje słowem, trzymając czytelnika w napięciu aż do ostatniego zdania. Gorąco polecam.
Hanna Greń – autorka powieści kryminalnych i obyczajowych

źródło opisu: https://publicat.pl/ksiaznica/oferta/literatura-ws...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/sites/default/files/styles/w30...»

Absolutnie rewelacyjna kontynuacja! Książka idealna. Tak rzadko coś mi się podoba bez zastrzeżeń.Super! Czytasz, czytasz i nie chcesz aby się skończyło, pragniesz zostać z bohaterami na zawsze. Wielki talent. Trzeba przeczytać koniecznie!!! Polecam gorąco!

izabela81 | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Pierwszą część oceniłam bardzo wysoko, ale okazało się, że ta jest jeszcze lepsza, a mnie zabrakło skali ocen. Przystępując do tej lektury, byłam bardzo ciekawa jak autorka poprowadziła postać Hugona, czy jego osoba będzie potrafiła się zmienić? Zakończenie "Konkursu na żonę" dało na to leciutką nadzieję...

Łucja po tym jak została zmanipulowana przez Hugona, czuje się oszukana, wykorzystana, a na dodatek spodziewa się jego dziecka. W pierwszej chwili chce zerwać kontakty z mężczyzną, ale choroba babki sprawia, że dziewczyna na czas jej rekonwalescencji postanawia pozostać w jego mieszkaniu. Tymczasem Hajdukiewicz odkrywa, że naprawdę pokochał Łucję. Będzie próbował naprawić popełnione błędy. Tylko czy Łucja ponownie mu uwierzy i zaufa?

"Co sprawiło, że dał się porwać miłości? Przecież tak się pilnował. Od lat nawigował przez życie, unikając okazji do jej spotkania, a tu takie fiasko? Jak to możliwe, że się zakochał? Nieopatrznie. Bezmyślnie. I mocno, jak nigdy wcześniej." ...

tajemniczeksiazki | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Jakiś czas temu, a dokładniej na początku maja miałam możliwość przeczytania i zrecenzowania dla Was najnowszej powieści Beaty Majewskiej pt "Konkurs na żonę", która jak się później okazało skradła nie tylko moje serce :-) Powieść ta otwierała cykl o tym samym tytule, a teraz przyszedł czas na jej kontynuację, czyli "Bilet do szczęścia". Jednakże, czy książka ta okazała się być równie dobra, co poprzednia?

Po ujawnieniu szokującej prawdy dotyczącej ich związku, Łucja postanawia zostawić Hugona. Jest rozgoryczona i nie chce żyć dalej w kłamstwie. Jednakże, przez wzgląd na fatalny stan zdrowia swojej babci kobieta postanawia tymczasowo pozostać w mieszkaniu swojego męża i udawać idealne życie. Sytuację tę za wszelką cenę próbuje wykorzystać owy małżonek, który ze wszystkich sił stara się udowodnić świeżo poślubionej żonie, że naprawdę ją kocha. Pytanie tylko, czy Łucja kiedykolwiek mu jeszcze zaufa?

Beata Majewska vel Augusta Docher to mama, żona, córka, siostra i pisarka w...

Pośredniczka | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

"Bilet do szczęścia" okazał się doskonałą kontynuacją "Konkursu na żonę". Książka Beaty Majewskiej nie tylko bawi, ale również uczy. Uczy tego, że nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje. Pokazuje, że nawet po wielu latach warto wybaczać, a zwykłe, szczere "przepraszam" może odmienić czyjeś życie. Ta lekcja może okazać się niesamowicie ważna dla każdego z nas, bo przecież nie wiemy, co zdarzy się jutro. Bardzo gorąco polecam!

Cała recenzja na blogu:

Bilet do szczęścia nie musiał długo czekać na swoją kolej, prawdę mówiąc zabrałam się za czytanie tego samego dnia, w którym go otrzymałam. Musiałam, byłam ogromnie ciekawa, co jeszcze wymyśli Beata i jak poprowadzi dalsze losy Łucji oraz Hugo, a znając ją, spodziewałam się, że łatwo nie będzie. Już wiem, znam zakończenie, ale czy jestem z niego zadowolona?

Milena | 2017-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Przeszedł czas na przedpremierową opinie na temat „Bilet do szczęścia”. Przypomnę wam, że byłam pod ogromnym wrażeniem po przeczytaniu „Konkursu na żonę” i nie mogłam się doczekać kiedy dane będzie mi poznać kontynuacje losów Łucji i Hugona.

I w tym momencie pojawia się pierwszy plus tej całej historii, a mianowicie kontynuacja pojawiła się bardzo szybko. Nie zdążyłam jeszcze na dobre złapać oddechu po pierwszej części, a już listonosz dostarczył mi kontynuacje. Zdecydowanie wolę, kiedy pomiędzy tomami danej serii nie ma długich odstępów czasowych, wtedy lepiej w czuć się w historię.

Drugi plus pojawił się po rozpakowaniu koperty otrzymanej od listonosza. Ponownie mamy do czynienia z piękną oprawą graficzną książki, a kokardka, którą był przewiązany egzemplarz, wszystko idealnie współgrał.

Rozpakowałam przesyłkę, w której również znalazłam „bilet do szczęścia”[mam nadzieje, że przyniesie mi szczęście w najbliższym czasie] i zabrałam się za poznawanie dalszych losów bohaterów....

Grazia_czytaninka_ | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Powracamy do losów Łucji i Hugona, których już na łamach mojej Czytaninki gościliśmy. Mogłoby się wydawać, iż miłość tych dwojga kwitnie, że aż miło patrzeć. Jednak kiedy na Łucję spada wiadomość o spadku jaki ma odziedziczyć jej ukochany, a przede wszystkim jego warunkach, wszystko wywraca się jej do góry nogami. Do tego okazuje się, że jest w ciąży. Podejmuje jednak pewien układ z Hugonem. Tylko czy miłość można oszukać?

Ludzie robią czasem coś w przypływie chwili, nie bacząc na konsekwencje, ani skutki swoich działań. W danym momencie wydaje im się, że to nic takiego, ale kiedy prawda wychodzi na jaw, nic już nie jest takie jakie było. Ludzie odzyskują rozum, ale najczęściej na naprawę błędów jest już za późno. Czy Hugo odzyska zaufanie Łucji i jej miłość?

Czym jest dla Was wybaczenie? Czy zawsze wszystko wybaczacie i zapominacie? Czy może rozpamiętujecie w nieskończoność? Człowiek powinien wybaczać drugiemu człowiekowi (oczywiście wszystko w granicach rozsądku), gdyż każdy...

Hanna | 2017-07-03

"Bilet do szczęścia" to kontynuacja losów młodego i bogatego prawnika z Krakowa – Hugona Hajdukiewicza i młodziutkiej, nieśmiałej studentki Łucji Maśnik.

Kiedy niecny plan Hugona dotyczący szybkiego ożenku, w celu osiągnięcia spadku po wuju ujrzał światło dzienne – Łucja się załamała. Zdruzgotana dziewczyna, nie spodziewała się tego, iż mężczyzna był w stanie takie coś jej zrobić. Nie bardzo wie co dalej będzie. Pragnie zakończyć tę znajomość definitywnie. Hugon zmanipulował dziewczyną do tego stopnia, iż ona sama miota się pomiędzy sercem a rozumiem. Łucja mimo swojego młodego wieku, nie daje się dalej wodzić za nos. Po tym co Hugon jej zrobił, w jaki sposób ją oszukał i wykorzystał dziewczyna nie wyobraża sobie dalej żyć w kłamstwie, a tym bardziej nie chce udawać szczęśliwej rodziny. Na domiar tego Łucja nosi pod sercem dziecko Hugon i można powiedzieć, iż jest skazana na kontakt ze...

Kamila | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Kontynuacja "konkursu na żonę" i losów Łucji i Hugona. Powieść interesująca, jednakże dla mnie już troszkę naciągana.
Książka ukazuje Nam bohaterów dojrzalszych niż w pierwszej części, jednak główna bohaterka trochę irytuje swoją dziecinnością. Widzimy zmianę Hugona na dojrzałego mężczyznę, który nie boi się już kochać.
Ciekawe, troszkę przewidywalne jednakże warte przeczytania. Polecam.

Lexi_D | 2017-06-28
Przeczytana: 25 czerwca 2017

O drugich tomach serii często się mówi, że są gorsze niż pierwsze części. Czy „Bilet do szczęścia” Beaty Majewskiej potwierdza regułę?
Sprawy między Łucją a Hugonem się pokomplikowały. Odkryta tajemnica mężczyzny sprawiła, że przyszła matka nie wie już, jak postąpić.
Termin ślubu i porodu zbliża się wielkimi krokami. Nagle pewien wypadek zmusza Łucję do zostania w szpitalu na 2 miesiące – do dnia porodu. Świeżo upieczony mąż nabiera podejrzeń, że żona, chcąc wyrwać się od życia z nim, specjalnie doprowadziła do niebezpiecznego zdarzenia. Przyszła matka od radu zaprzeczyła, tym bardziej, że poza zagrożeniem życia dziecka i swojej niewygody w szpitalu, wypadek utrudnił jej kontakt z babcią, która nie mogła jej odwiedzić, ze względu na swój stan zdrowia.
Związek Łucji i Hugona przechodził ciężką próbę – chociaż publicznie udawali szczęśliwe małżeństwo (choć nie zawsze im się to udawało), to w domu traktowali się chłodno, zazwyczaj Łucja zamykała się w pokoiku dziecięcym. Czy uda im...

Patronaty tygodnia

II tom biografii Jana Karskiego, pasjonujący wielogłos o życiu w Hollywood i przezabawna poruszająca opowieść o ważnych wydarzeniach, które wywracają życie do góry nogami – to tylko niektóre z książek, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!