Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość? Kontynuacja powieści "Konkurs na żonę". Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej...

Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej chora babka trafia do krakowskiego szpitala, dziewczyna postanawia pozostać w mieszkaniu Hugona na czas jej rekonwalescencji. Dla mężczyzny, który odkrywa, że naprawdę kocha Łucję, staje się to jedyną szansą na jej odzyskanie. Ale czy Łucja zdoła uwierzyć w szczerość jego uczuć?

BILET DO SZCZĘŚCIA to doskonałe zakończenie historii Łucji i Hajduka. To powieść o sile przebaczenia, o nadziei na miłość oraz o tym, że warto w życiu odnajdywać właściwe ścieżki. Jestem pod wrażeniem. Serdecznie polecam!
K.N. Haner – autorka serii o Morfeuszu i powieści "Na szczycie"

Jestem pewna, że czekałam na dalsze losy Łucji i Hugona równie niecierpliwie, jak pozostałe Czytelniczki. Pragnęłam kolejnej dawki emocji, wzruszeń i ciepłego humoru. Nie zawiodłam się. BILET DO SZCZĘŚCIA właśnie taki jest. Serdecznie polecam.
Małgorzata Garkowska – autorka "Układanki z uczuć"

BILET DO SZCZĘŚCIA to niezwykle frapująca, nietuzinkowa powieść o tym, co w życiu najważniejsze. Beata Majewska czaruje słowem, trzymając czytelnika w napięciu aż do ostatniego zdania. Gorąco polecam.
Hanna Greń – autorka powieści kryminalnych i obyczajowych

źródło opisu: https://publicat.pl/ksiaznica/oferta/literatura-ws...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/sites/default/files/styles/w30...»

Oficjalna recenzja
Agnes książek: 199

Szczęście nie przychodzi samo

Banały w stylu „szczęście znajdzie się samo” niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Szukanie spełnienia w życiu to bowiem ciężka praca. A najtrudniejsze w tym wydaje się przekraczanie siebie.

„Bilet do szczęścia” jest romansem. I to romansem naiwnym i schematycznym. Mamy przecież niewinną i biedną oraz tego zmyślnego i bogatego. Dodać wariacki i nierzeczywisty pomysł na kluczowy problem naszych kochanków, a niełatwo stwierdzić, że takich książek czytaliśmy już setki. Jednak autorka zrobiła coś, co zdarza się rzadko – stworzyła historię dokładnie taką, jaką chce się przeczytać właśnie wtedy, gdy ma się ochotę na romansidło. W dobie czytadeł, nauczmy się zatem cenić te „dobre”.

Zazwyczaj powodem, przez który zaczynamy lubić jakieś dzieło literackie jest interesujący bohater. Majewska może nie serwuje nam wyjątkowych pod względem psychologicznym postaci, ale niewątpliwie potrafi je rozwijać. Droga Hugona z początków pierwszego tomu, a na końcu drugiego to naprawdę dobrze przeprowadzona ewolucja jego światopoglądu. Zastanawianie się nad motywami działań naszego prawnika i rozważanie jego perspektywy w różnych sytuacjach, było po prostu zajmujące. Chociaż nie ukrywam, że Hugon najzwyczajniej w świecie nieco podbił moje kobiece serduszko. Co do żony Hajdukiewicza, Łucja jest może jedną z bardziej naturalnych damskich bohaterek. Jej szczerość i urok w jakiś sposób mnie ujmowały. Najprawdziwszym skarbem jest jednak rodzina Łucji. Same rozmaitości! Majewska przedstawiła nam naprawdę zwariowany krąg rodzinny, a jednocześnie tak pełen ciepła, zwyczajności i szczerości, że chyba nie dało się nie kochać tych ludzi. Aż chce się powiedzieć o relacjach pomiędzy rodzinami, że to po prostu samo życie. Przy okazji domowych scen ujawniło się po raz kolejny „kochane” tak jak i za pierwszym razem poczucie humoru autorki.

W „Bilecie...” ponownie Majewska pokazała nam, że naprawdę umie tworzyć realne relacje pomiędzy bohaterami. Sposób, w jaki opisała sytuacje wiążące się z rodzicielstwem, przyjaźnią, rodziną i w końcu miłością, są ni mniej, ni więcej, a urocze i tchną prawdziwością.

Konflikt pomiędzy głównymi postaciami również został poprowadzony w sposób naturalny – może nieco naiwny – ale równowaga pomiędzy dramatami a radosnymi chwilami została jak najbardziej zachowana. Całkiem interesujące wydały się także poboczne wątki, które autorce zgrabnie udało się pozbierać i upleść z nich wiarygodną historię cały czas utrzymując w centrum wydarzeń Łucję i Hugona.

Wszystkie te elementy sprawiają, że w ciągu leniwej soboty, czytanie „Biletu do szczęścia” to prawdziwa przyjemność. A dzięki umiejętności autorki do operowania schematami, w ten sposób, aby jednak wydobyć z nich oprócz ciepła i ogólnego „feeling good”, trafne obserwacje choćby o tym, że relacja to praca, a biletu do szczęścia raczej nie znajdziesz na ulicy, te kilka godzin z tą książką nie jest takim bezsensownym „guilty pleasure”.

Anna Cybulska

Wioleta Sadowska | 2017-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

"Wszystko jest trudne, nim stanie się proste (…)".

Po świetnie rozpoczętym cyklu pt. "Konkurs na żonę", byłam niezmiernie ciekawa, jak potoczą się losy głównych bohaterów, których zdążyłam obdarzyć sporą sympatią. Przed lekturą drugiej części pojawiły się także we mnie pewne obawy dotyczące tego, czy autorka zachowa poziom fabularny pierwszego tomu. Na szczęście na obawach się jedynie skończyło.

Beata Majewska vel Augusta Docher to pseudonimy literackie polskiej pisarki, która zadebiutowała powieścią pt. "Eperu". Jest mamą, żoną, córką i Ślązaczką. Kobieta wielu specjalności - plastyczka, księgowa, manicurzystka, ogrodnik, kura domowa i bizneswoman.

Łucja pod odkryciu prawdy dotyczącej Hugona, staje na życiowym rozdrożu. Będąc w ciąży, nie potrafi zrozumieć, jak jej ukochany mógł ożenić się z nią wyłącznie dla odziedziczenia spadku. Gdy babcia Łucji trafia do szpitala, bohaterka postanawia na czas jej powrotu do zdrowia, nie wyprowadzać się ze wspólnego mieszkania. Tymczasem...

Absolutnie rewelacyjna kontynuacja! Książka idealna. Tak rzadko coś mi się podoba bez zastrzeżeń.Super! Czytasz, czytasz i nie chcesz aby się skończyło, pragniesz zostać z bohaterami na zawsze. Wielki talent. Trzeba przeczytać koniecznie!!! Polecam gorąco!

Anna | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Książka pt. „Bilet do szczęścia” autorstwa Pani Beaty Majewskiej jest kontynuacją losów bohaterów książki pt. ''Konkurs na żonę'', opowiadającą historię życia, którą scenariusz pisze samo życie.
Z miłą chęcią przeczytałam tę książkę, gdyż nie ukrywam, ciekawiły mnie losy głównych bohaterów i ich przez nich tajemnice.
Najbardziej czekałam na momenty przebaczenia Łucji zachowania Hugonowi, Czy Hugo dowie się prawdy dotyczącej listu, przez który wywołuje wiele zmian w jego dotychczasowym życiu z Łucją?
Z każdym czytanym rozdziałem poznawałam Łucję jako mamę, żonę i na nowo odkrywałam zmiany wewnętrzne i zewnętrzne w zachowaniu Hugona.
Muszę przyznać, że czytając, II część tej niezwykle napisanej barwnie powieści podziwiałam pomysłowość tematyki książki autorki, która tak pozytywnie opisała, każdego bohatera tworząc w nich różne charaktery i dodając przy tym lekkości w ich odbiorze niezależnie od sytuacji życiowych.
Poczucie humoru zwłaszcza ze strony babci Łucji- Zofii, zabawne...

Kachusek | 2017-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2017

Pomysł na książkę ciekawy, ale coś tu jednak nie wyszło.. Bohaterowie denerwujący, język męczący (młodzieżowy slang i anglojęzyczne wtrącenia na siłę), niepotrzebne drobiazgowe opisy. Momentami czułam się, jak w kiepskiej jakości serialu. Pierwsza część jeszcze w miarę do przeczytania, ale przy drugiej jedynie ciekawość, jak potoczą się losy Łucji i Hugo sprawiła, że (głównie na dialogach) dotrwałam do końca.

Eli1605 | 2018-01-21
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Ciut lepsza od pierwszej części. Łucja nie jest już taka naiwniutka i łatwowierna. Pozycja traktuje o miłości i walce o nią, tęsknocie i przebaczaniu. Typowa obyczajówka. Czyta się szybko i przyjemnie.

Gosia | 2017-08-04
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Łucja czuje się oszukana przez Hugo, chce nawet od niego odejść. Idzie jednak z nim na "układ" i zostaje w mieszkaniu oraz zgadza się na ślub. Wszystko po to, aby Hugo mógł otrzymać należny mu spadek. Na drodze ich miłości stają jednak osoby, które chcą ich rozdzielić. Czy przetrwają te przeciwności? Bardzo udana kontynuacja Konkursu na żonę.

mania_kch | 2017-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2017

Mimo, że nie zachwyciłam się pierwszą częścią to wiedziona ciekawością jak jednak potoczyły się losy głównych bohaterów i jak rozwiązali oni swoje problemy, sięgnęłam po kontynuację ich historii. I niestety znowu się umęczyłam naiwnością głównej bohaterki, skrajnościami w jakie wpadał główny bohater i banalnością reszty. Zdecydowanie to nie była historia dla mnie.

Biblioteczka Rudej | 2017-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Moim skromnym zdaniem kontynuacja jest jeszcze lepsza niż pierwsza część. Czytałam z nieklmanym zachwytem i doszłam do wniosku,że nie mamy się co wstydzić jeśli chodzi o nasze rodzime autorki i tzw "babska" literaturę.
Ciąg dalszy perypetii Huga i Łucji to jedna z tych książek,od której ciężko się oderwać i żałuje się przeczytanych stron. Pocieszające jest to,że w październiku będzie kolejna część.

Gola | 2018-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Nie zawiodłam się. Dalsze losy Łucji i Hugo(na) stanowiły bardzo ciekawą historię. Historię związku, tego jak ludzie będący razem się "docierają", jakie mają dylematy, jakie problemy, wewnętrzne rozterki, tajemnice. Autorka bardzo ładnie operuje słowem, książkę czyta się szybko z niemalejącym zaciekawieniem.
A Babcia Zosia - cóż takiej babci życzyć każdemu, mądra i wyrozumiała. Po prostu polecam.

Muminka | 2018-07-04
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2018

z powrotem gościmy u ŁUcji i Hugona w przededniu ślubu. Dziewczyna dowiedziała sie z anonimu o warunkach testamentu wuja i o tym że została uwiedziona i zapłodniona z premedytacją. Deal jest prosty po roku rozwiodą się, ale studentka kocha Hugo. ten z kolei uświadamia sobie że ją uwielbia, że jest mu droga, ze musi zawalczyć o jej zaufanie i miłość. Po drodze muszą uporać się z anemią, trudną ciążą czy zdrowiem babci.
Emocjonalny rollercoaster, samorozwój bohaterki, cud macierzyństwa i psychologicznie wiarygodna przemiana Hugona sprawiają że lektura doszczętnie was pochłonie.