Kryształowe serca

Okładka książki Kryształowe serca Beata Majewska
Okładka książki Kryształowe serca
Beata Majewska Wydawnictwo: Miraż Cykl: Kryształowe serca (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kryształowe serca (tom 1)
Miraż
2022-11-30
2017-11-08

Któryś raz z kolei sięgam po książki tej autorki i po raz kolejny (na szczęście!) nie żałuję. Także sięgam od razu po tom drugi.

📚 120/2023 #recenzja

“Czas nie goi ran” - powtarzała nieraz jej matka. “Nie zabliźnia ich. Czas jedynie pozwala nam przywyknąć do bólu po stracie”

"Kryształowe Serca" to powieść, która wciągnęła mnie od samego początku i nie pozwoliła się oderwać aż do ostatniej strony. Autorka, Beata Majewska, zgrabnie połączyła elementy literatury obyczajowej, romansu i thrillera, tworząc historię, która nie tylko wciąga, ale też porusza głęboko emocjonalnie.
Główna bohaterka, Fabiana, zostaje porwana w biały dzień i staje się nie tylko ofiarą przestępczej intrygi, ale także kluczem do tajemnicy, która trzyma czytelnika w napięciu. Autorka świetnie oddaje atmosferę i klimat kazachstańskiej organizacji przestępczej, ukazując jednocześnie różnice kulturowe i egzotykę dalekiego wschodu.
Jednym z największych atutów tej książki jest nieprzewidywalność fabuły. Z każdą stroną pojawiają się nowe zwroty akcji i zaskakujące momenty, które trzymają czytelnika w napięciu. Emocje bohaterów są głęboko prawdziwe i autentyczne, co sprawia, że łatwo się z nimi utożsamić.
Wartka akcja, intrygujące postacie oraz zaskakujący finał sprawiają, że "Kryształowe Serca" to lektura, która pozostaje w pamięci na długo po jej przeczytaniu. Dodatkowo, autorka umiejętnie podgrzewa atmosferę romansu, dodając powieści szczyptę erotyzmu, co sprawia, że całość nabiera głębi i intensywności.
Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom emocjonujących historii, które potrafią zaskoczyć i poruszyć. Po przeczytaniu "Kryształowych Serc" na pewno sięgnę po “Purpurowe łzy”, by kontynuować tę fascynującą podróż. Dziękuję autorce za tę niezapomnianą lekturę, która z pewnością pozostanie ze mną na długo.

#kryształoweserca #beatamajewska #rozdanie #wydawnictwomiramaż #czytam #książka #kulturadalekiegowschodu

📚 120/2023 #recenzja

💖 OPINIA 💖

Tytuł: "Kryształowe Serca"
Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: @wydawnictwo_miraz

"Niektórych ciężko kochać ale nienawidzieć jeszcze trudniej"

Fabiana jest studentką i pracuje jako fotomodelka.Mimo tyłu zajęć zawsze potrafi znaleźć czas dla swojego chłopaka Tymona. Szkoda że Tymon nie jest tak idealny jak go sobie wyobrażała. To nałogowy hazardzista,który przegrywa coraz więcej pieniędzy,kłamie i stał się brutalny wobec dziewczyny. Pewnego dnia Fabiana dostaje propozycję pracy. Warunkiem jest wyjazd do Rosji,lecz Fabiana odmawia. To niestety dopiero początek jej problemów.
Ludzie Karima Kasymowa porywają ją w biały dzień. Fabiana zostaje uwięziona w luksusowej willi w Cap Martin. Karim to przywódca kazachskiej organizacji przestępczej i wie o Fabianie wszystko. Dziewczyna nie ma pojęcia dlaczego jest przetrzymywana. Ma wszystko co może zapragnąć ale najbardziej brakuje jej wolności. Fabiana nie ma zamiaru odpuścić i z każdym kolejnym dniem odkrywa coraz więcej informacji. Nie ma jednak pojęcia jak bardzo wstrząsająca okaże się prawda.

" Kryształowe Serca" to pełna emocji historia. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Z każdą kolejną stroną napięcie rosło a zwroty akcji sprawiały że serce biło szybciej. To urzekająca opowieść o trudnej miłości i niesamowitym pożądaniu. Jest to historia bardzo mocna, momentami brutalna, gorąca i sprawiająca ból. Uwielbiam książki mafijne i tych silnych , wybuchowych i porywczych facetów. Ta książka ma w sobie coś niesamowitego. Jest to jedna z piękniejszych histori o trudnej miłości którą czytałam. Mnie ta opowieść przeniosła do nieznanej i ekscytującej krainy. Autorka chce nam przekazać że warto mieć marzenia,bo one dodają nam skrzydeł i energii do życia. To historia która rozgrzeje i skruszy każde serce💓. Szczerze i z całego serca polecam przeczytać 💖

💖 OPINIA 💖

Tytuł: "Kryształowe Serca"
Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: @wydawnictwo_miraz

"Niektórych ciężko kochać ale nienawidzieć jeszcze trudniej"

„Kryształowe serca” to powieść obyczajowa, która opowiada historię Fabiany, młodej modelki, która zostaje porwana przez tajemniczego mężczyznę. Dziewczyna trafia do rezydencji Karima Kasymowa, bogatego biznesmena, i tkwi tam niczym w złotej klatce.

Beata Majewska vel Augusta Docher ponownie przenosi nas do tajemniczego i restrykcyjnego dla kobiet świata islamu. Książki są wciągające i pełne zwrotów akcji. Autorka doskonale buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności do samego końca. Historia ta to także opowieść o miłości, przyjaźni i sile charakteru. Fabiana to bohaterka, która zapada w pamięć. Jest silna, niezależna i gotowa walczyć o to, co kocha. Fabuła oddaje ich uczucia, najważniejsze wartości oraz rozterki i problemy.
Polecam każdemu, kto poszukuje pasjonującej historii o miłości, wyzwaniach i ogromnej sile 😉.

Dzisiaj na tapecie ląduje książka, w której romansowe klimaty splatają sie z intrygującym wątkiem sensacyjnym, gwarantując totalne oderwanie od rzeczywistości.
Ale prawda jest taka, że Beata Majewska przyzwyczaiła nas do takiego stanu rzeczy a jej historie zawsze porywają.

Studentka Fabiana to normalna dziewczyna, która pracuje jako fotomodelka.Jedynym jej problemem jest facet, który jest nałogowym hazardzistą.Wiec kiedy w końcu z nim zrywa, wydawać by się mogło, że temat problemów ma już z glowy.Niestety.
Problemy dopiero się zaczynają.Fabiana zostaje bowiem uprowadzona przez kazachskiego miliardera i uwięziona w posiadłości na Lazurowym Wybrzeżu.
Dlaczego sie tu znalazła? Czy z porwaniem może miec cos wspólnego jej były chłopak - Tymon?
Prawda nie tylko wstrząśnie naszą bohaterką ale zaskoczy też niejednego czytelnika 😁

"Kryształowe serca" bo o niej mowa, to wznowienie książki, która wcześniej ukazała się nakładem wydawnictwa NovaeRes. Niektórzy z Was wiec, być może znają już tą historię.
Ja poznałam ja dopiero teraz, choć pióro Beaty znam od dawna i niezmiennie bardzo cenię.Nie tylko ze względu na styl, który bardzo mi odpowiada ale też ze względu na fakt, że autorka zawsze karmi nas wartościowymi informacjami na temat kultury poruszanej w fabule.Wplata je bardzo umiejętnie w opisywaną fikcję literacką, przybliżając nam tym razem dla odmiany-obraz Kazachskiego muzułmanina.
I jeżeli myślicie, że nic Was tu nie moze zaskoczyć, to stwierdzam z pełną stanowczością , że źle myślicie.😁 Autorka jak mało kto umie zaskakiwać i wodzić za nos.Tworzac przy tym wyjatkowo rzeczywistych bohaterów i bardzo dobitne sytuacje, które zakotwiczają się w pamięci.
Dlatego Jej książki czyta się z tak wielką przyjemnością ;)

„Czasami mała, z pozoru nieważna decyzja potrafi zmienić całe nasze życie”.

Zgadzacie się z tym cytatem? ;)

Moje pierwsze spotkanie z autorką było niezwykle emocjonujące! Ta historia czyta się sama, jest niebezpiecznie i nieprzewidywalnie, jestem totalnie zakochana i już zacieram rączki na kolejną książkę „Purpurowe łzy”. 😁

Ale najpierw słów kilka o Kryształowych Sercach.

A jest to książka bardzo zaskakująca – pod każdym względem.

„Wszystko jest twoje, ale nie wszyscy. (…) Nie da się mieć człowieka na własność”.

Fabiana tkwi w toksycznym związku, Tymon na co dzień wykorzystuje jej dobroć. Kiedy posuwa się za daleko rozstają się, a ona zostaje porwana przez tajemniczego Karima.

Karim rządzi kazachską grupą przestępczą, a ona zostaje jego polisą ubezpieczeniową. Dlaczego ją porwał? Czy Fabiana dowie się prawdy?

Autorka stworzyła ciekawy, mafijny klimat, odpowiednio skonstruowany, nie ma przesady, ale też poziom niebezpieczeństwa jest odpowiedni. Podobało mi się to bardzo! Fajnie wyważone i nie wiadomo, czego się spodziewać.

Czy można zresetować życie i zacząć je od nowa? Karim zlikwidował życie Fabiany, a jego macki sięgały bardzo daleko. Zamknął ją w złotej klatce, bo teoretycznie nic jej brakowało oprócz wymarzonej wolności. Łatwo nie było odnaleźć się w nowej sytuacji, ale miała pomoc. Alija została jej służąca i bardzo wiele spraw mogła jej przybliżyć, czasami nawet język rozplątywał się jej za mocno. ;) Była jednak szczera i dzięki niej Fabianie było trochę łatwiej.

Fabiana od początku wydawała mi się taka krucha, ale myliłam się. To niezła wojowniczka. Miała swoje chwilę słabości, ale jej charakter zawsze się wybronił. Nie jest osobą, która miała syndrom sztokholmski, bo trochę się o to bałam. Jednak autorka pozytywnie mnie zaskoczyła pomysłem na całość, tak aby było oryginalnie.

Bohaterowie są według mnie wykreowani dość niebanalnie, bo zawsze ten zły jest mężczyzną, a tutaj niespodzianka. Karim może i jest gangsterem, ale na pewno nie można mu zarzucić tego, że jest bezlitosny czy zły. Wyczuwałam od niego dobroć, byłam bardzo ciekawa, czy kryje się pod tym drugie dno, bo często zadziwiał mnie swoją postawą. Skrywał wiele tajemnic, a ja chciałam wiedzieć o nim wszystko. Miał swoje humorki, ale przymykałam na to oko, bo Fabiana też aniołkiem nie była;). Dobrani idealnie.

Research na temat kazachskiej mafii, samego Kazachstanu, obyczajów tam panujących, czy nawet posiłków robił wrażenie i ja uwielbiam takie smaczki w książkach. Widać, że jest przemyślana i dopracowana. 🙂

Akcja nie pędzi, ale też nie zwalnia, nie ma tu ckliwego romansu, choć pikantnie bywało i bardzo te sceny podobały mi się. Świetnie przedstawione. Bohaterowie mają swój ciężki bagaż doświadczeń. Pomału otwierają się przed sobą. Karim to człowiek zagadka, a Fabiana odkryje je wszystkie. Niektóre nieźle namieszają w jej życiu.

Myślałam, że romanse mafijne mnie już nie potrafią zaskoczyć, ale myliłam się. Beata Majewska stworzyła coś innego i totalnie w tym przepadłam.

Fabiana myślała, że straciła swoje dawne życie, a może zyska coś lepszego? Przekonajcie się! ;)

„Czasami mała, z pozoru nieważna decyzja potrafi zmienić całe nasze życie”.

Zgadzacie się z tym cytatem? ;)

Ale najpierw słów kilka o Kryształowych...

Choć miałam na oku twórczość tej autorki wcześniej pod kątem arabskich klimatów, a trafiło się na starcie ostatecznie kompletnie coś z innej półki. Naszą bohaterką jest Fabiana (imię petarda),studentka dorabiająca jako fotomodelka, trwa w związku z hazardzistą o imieniu Tymon. Pewnego razu zostaje porwana, a jej życie od teraz całkowicie się zmienia. We Francji w Cap Martin poznaje Karima na którego zlecenie właśnie tu trafiła. Każdego dnia w bogate willi Fabi analizuje i zbiera informacje co sprowadziło ją do tego punktu. Czy jej śledztwo dobranie do końca? Czy znajdzie rozwiązanie? Kto jest winny jej sytuacji? Jak skończy się ta historia?
Książka przepełniona luksusem, miłością, przestępczym światem, tajemnicami i zaskakującym zakończeniem. Połączenie thrillera z nutką romansidła i zwykłą powieścią, a także delikatne mrugnięcie oka w stronę erotyku.
Teraz skoncentrujcie się, bo ostatni raz kiedy pocisłam po autorce to zrobiła się afera na pół insta, bo ludzie mają problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Jako fanka Greya, którego uważam za mistrzostwo pod kątem językowym (ukłon też dla tłumacza) oraz talent autorki, a także antyfanka Laury, która wyszła spod ręki Pani kaleczącej ojczysty język i propagującej kulturę gwałtu mam duże wymogi pod kątem książek, gdzie mamy mafię, porwania, są zabarwienia erotycznego itd.
Więc...
Pani Beata Majewska jest dużym zaskoczeniem dla mnie, wysoko rozwinięte umiejętności pisarskie, bogaty język ojczysty, bez zbędnych ozdobników, prowadzi historię w sposób płynny i wciągający. Potrafi oczarować piórem, budując wciągające wątki w których tworzy bohaterów z temperamentem, potrafi dozować napięcie oraz wzbudzać ciekawość w czytelniku. Pani Beata zasługuje na duży plus w tej kategorii.

Jeśli lubicie w książkach motyw porwania, mafii czy syndromu sztokholmskiego to jest to książka dla was! Książka od samego początku okazała się bardzo wciągająca. Miałam ochotę zarwać dla niej noc (albo dzień) ale rozsądek wygrał z sercem. Przy każdym rozdziale byłam ciekawa co będzie dalej. Autorka dodatkowo przybliża nam inną kulturę co dodaje tylko tej książce wyjątkowego klimatu.
Historia przedstawiona przez autorkę wzbudza dużo emocji. Główna bohaterka przyciągała kłopoty niczym magnes. Było mi jej bardzo żal. Natomiast zachowanie Karima bardzo mnie irytowało. Ciągle znikał i pojawiał się tylko na chwilę by namieszać w głowie biednej dziewczynie. Pragnęłam by pomiędzy tych dwojgiem było więcej interakcji, więcej emocji i żaru.
Autorka przedstawiła jak dla mnie bardzo skomplikowaną i pokręconą historię. Po przeczytaniu odczułam pewien niedosyt jeśli chodzi o wyjaśnienia. Wciąż mam pewne luki i niejasności ale liczę, że drugi tom zaspokoi moją dociekliwą naturę. A może namiesza jeszcze bardziej

Okładka która wpadła mi w oko i ilość stron, które powinny zapewnić rozrywkową nockę. Czy rzeczywiście tak było ?
,, Niektórych ciężko kochać, ale nienawidzić jeszcze trudniej ,, . Myślę, że ten cytat idealnie opisuje relację głównych bohaterów. Powoli rozwijające się uczucie między nietypową parą i zagadki, które gnębiły przez ponad pół książki… Z początku fabuła nie wciągnęła mnie - romans mafijny jakich wiele, kiełkujący syndrom sztokholmski. Na szczęście im więcej stron miałam za sobą, tym ciekawsza stawała się książka. Myślę, że warto było się pomęczyć, żeby doczekać takiego finału. Duży plus za nietuzinkowe postacie drugoplanowe i masę wartościowych cytatów.
Podsumowując ! Polecam książkę, ale dla cierpliwego czytelnika.

Fabiana zostaje porwana...nie wie kto , za co i jaki jest motyw. Wszystkiego dowiaduje się w trakcie swojego porwania. Ale czy w końcu odzyska wolność? A może to wszystko skończy się inaczej. Polecam bo książka jest świetna i baaardzo wciągająca.

• Romans