Grzech pierworodny

Wydawnictwo: Novae Res
Karolina

Miłość pełna pasji i namiętności. Przyjaźń, która przetrwa wszystko. Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie. Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica. Zdrada. Ona: przykładna córka, siostra, przyjaciółka. Uczynna, grzeczna, dbająca o dobro innych. Podążająca za swoimi marzeniami i pasjami. On: tajemniczy, niebezpieczny, nieziemsko przystojny. Gniewny, ignorujący wszelkie zasady,...

Miłość pełna pasji i namiętności.
Przyjaźń, która przetrwa wszystko.
Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie.

Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica. Zdrada.

On: tajemniczy, niebezpieczny, nieziemsko przystojny. Gniewny, ignorujący wszelkie zasady, gardzący ludźmi. Nieliczący się z nikim.

Dwa całkowicie odmienne charaktery nie były przeszkodą, by serca zabiły jednym rytmem, lecz na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, łączące obie rodziny. Czy powszechna zmowa milczenia jest w stanie rozdzielić dwoje ludzi, których połączyła niewinna miłość?
Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica. Zdrada.
Powieść z rodzaju New Adult, hit Internetu z 2011 roku znany pod tytułem „Teatr życia”.
Jedna historia w dwóch tomach.

źródło opisu: Novae Res, 2017.

źródło okładki: https://zaczytani.pl/ksiazka/grzech_pierworodny,druk

ada_aga | 2019-06-17
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Czytając miałam wrażenie że czegoś nie wiem, później okazało się że to jest kontynuacja historii. nie lubię czytać od drugiej części lub kolejnych bo nie mam w głowie poglądu na całość. Może dlatego nie przypadła mi do gustu. Mimo to stwierdzam że młodzieżowe historie już nie dla mnie.

Andżelika Gralińska | 2019-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Książka trzymająca w napięciu, nie przewidywalna. Nie banalna historia. Oczekiwałam innego zakończenia, ale cóż ;) Polecam

gabriella | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Dalsza część historii Nel i Gilberta,którzy mimo przeciwności losu postanawiają być razem.Zakazana miłość,mroczny sekret łączący dwie rodziny i zbliżające się ostateczne starcie.Czasami lepiej wybrać gorsze zło.Ciężki wybór przy którym stanie Nela rodzina czy miłość.W tej sytuacji chyba żadne rozwiązanie nie jest dobre.Nela jednak dokonuje wyboru.Bardzo emocjonująca opowieść.

Anna | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Powiem tak - z wypiekami na twarzy czytałabym pewnie tę książkę jako nastolatka, ale ten okres dawno mam za sobą.
Klimat powieści bardziej przypomina mi klimat serialu Beverly Hills, niż współczesnego Wrocławia. Młodzież z wyższych sfer, rozbijająca się samochodami, w modnych ciuchach, swobodna, nad wiek dojrzała, żyjąca własnym życiem, którym zbytnio nie interesują się dorośli. Czy właśnie dlatego miałam wrażenie, że cała ta historia jest mało realna, jakaś taka wydumana, jak z Hollywood?
Czytałam chyba jedynie dlatego, aby dowiedzieć się co tak naprawdę stało się w przeszłości między rodzinami Kraszewskich i Augustyniaków, że związek uczuciowy między Gilbertem i Nel, nie był akceptowany przez obie strony i stał się niemal zdradą rodzinną?

Książka typowo młodzieżowa, o pierwszej prawdziwej miłości, ale jak się okazało - takiej na całe życie, takiej bez której brakuje tchu, a życie traci sens, dla której pozostawia się rodzinę. Trochę erotyki, ale subtelnej, może trochę...

Danuta | 2019-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2019

Książkę czytało mi się przyjemnie, chociaż muszę przyznać, że jestem już za "duża" na takie młodzieńcze miłości... miłości na wieki.
Na dodatek na początku wiało trochę nudą.
Zwaśnienie i pałanie do siebie nienawiścią dwóch rodzin, z których wywodzili się młodzi kochankowie, nie ułatwiało im tego uczucia. Dzieliła ich historia z przeszłości.

CzytelniaPatrycji | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 20 listopada 2017

"Należy pamiętać, że wszystkie czyny, jakich dokonamy teraz, będą miały swoje skutki w przyszłości. A przeszłość, jak widać, bardzo szybko potrafi dogonić teraźniejszość, aby zniweczyć plany układane z myślą o przyszłości."

Przeszłość nie da się zmienić, a to ona wyznacza teraźniejszość. Historia Nel i Gilberta toczy się dalej. Miłość wygrywa, młodzi mimo przeciwności postanawiają zawalczyć o swoje w z góry zaplanowanym świecie. Lecz droga do ich szczęścia nie będzie łatwa, o ile w ogóle możliwa.

"Widmo grzechu" zachwyciło mnie dogłębnie. Końcowe wydarzenia wywołały szok, ale również iskierkę nadziei pomimo tego, że nadal nie poznałam skrzętnie skrywanej tajemnicy łączącej zwaśnione rodziny. Druga część zaczyna się spokojnie, chociaż dotyczy trudnych zagadnień. Nel zmaga się ze skutkami wydarzeń, które miały miejsce na urodzinowej imprezie u Wery. Będąc głównym tematem do szkolnych plotek, jest jednocześnie kompletnie ignorowana przez uczniów. Jak zawsze pozostaje przy jej boku...

monika126 | 2018-10-28
Przeczytana: 27 października 2018

W mojej bibliotece powinni dać to na dział dla młodzieży, a nie dla dorosłych, choć co ja mogę wiedzieć jak wytrwałam ledwo 30stron i miałam dość takiej szczeniackiej opowieści i przepychanek między sobą.

monika | 2018-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2018

Jak zwykle pani Szafrańska mnie nie zawiodła. Polecam wszystkim. 😀

Monia | 2018-04-13

Nie przebrnęłam do końca, raczej dla licealistek, nie ten przedział wiekowy.

Grzech pierworodny przeczytałam zaraz po skończeniu Widma grzechu, którego finał pozostawił mnie w takim stanie, że po prostu musiałam od razu poznać ciąg dalszy. Czy było warto?