Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Otwarte
The Garden of Small Beginnings
Martyna Tomczak
Ag2S

Minęły trzy lata, odkąd Lily w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lily zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie.
Szybko okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby, ale też okazja, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i skonfrontować się z niewygodną prawdą o sobie samej.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,86411,Ogrod-malych-krokow

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,86411,Ogrod-malych-krokow

Gala | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

Pomimo , że jak większość konsumentów uważam , ze reklama nie ma na mnie wpływu to i tak sięgam pod wpływem impulsu po produkty , które zapadły gdzieś w moją pamięć bo właśnie w takim działaniu reklamy tkwi jej siła. Tak też stało się w przypadku „ Ogrodu małych kroków „ powieści , która wzbudziła uwielbienie wielu czytelniczek , a na jej temat napisano całe mnóstwo pochlebnych opinii i recenzji.
Książa posiada dość dziwną a nawet rzekłabym krzykliwą okładkę i chociaż nie wzbudza mojego zachwytu spowodowała, że jednak ją zapamiętałam. Inaczej pewnie nie zwróciłabym na nią uwagi na półce w bibliotece.
Jakoś trudno jest mi ocenić tę powieść. Po opisie treści spodziewałam się chyba czegoś bardzo poważnego , powieści opowiadającej o powrocie do życia, odnajdywaniu nowej drogi, a jest to lekka powieść doprawiona nutką humoru ale jej lektura nie sprawiła tyle radości, na ile liczyłam. Męczyłam się dość mocno z tą powieścią, trudno było mi wczuć się w fabułę. Momentami irytowały...

Angelic | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Kiedy pierwszy raz dowiedziałam się o książce Abbi Waxman, byłam do niej bardzo pozytywnie nastawona, licząc na uczuciowo-duchową podróż do pogodzenia się ze śmiercią drugiej osoby. Niestety otrzymałam coś zupełnie innego.

Lily straciła męża w wypadku, ale poznajemy ją dopiero cztery lata później. Wydaje się, że na pierwszy rzut oka, kobieta świetnie sobie radzi, a jej załamanie nerwowe i pobyt w szpitalu psychiatrycznym, są jedynie pobierznie wspomniane, czego bardzo żaluje. Słodkie dzieciaki, siostra która jest na zawołanie i pomoc domowa. Mówiąc szczerze sytuacja młodej wdowy, zazwyczaj nie jest aż tak kolorowa jak w przypadku bohaterki, której największym problemem jest jej gotowość do nowego zwiazku.

Wszystkie uczucia bohaterki są strasznie płytkie i kiepsko przedstawione, a biorąc pod uwagę fakt, że czytałam ostatnio romans z podobnym wątkiem i dużo bardziej rozwiniętymi opisami, wiec porównanie wypada blado. Miałam wrazenie, ze nawet czytana ostatnio młodzieżówka, miała...

Lidka | 2018-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2018

Wielkiego -wooow- książka na mnie nie uczyniła. Owszem często dowcipna, pióro autorki godne pozazdroszczenia jednak sama treść niby z życia wzięta ależ jaka nudna.Takie sobie czytadełko.

itysiek_reads | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

„Ogród małych kroków” to piękna, ciepła i bardzo przyjemna lektura! Podczas czytania uśmiech praktycznie nie schodził mi z twarzy, choć były też chwile refleksji, zadumy, a nawet smutku nad przemijalnością życia. To cudowna książka, która pokazuje zmagania z żałobą, z życiem po śmierci bliskiej osoby, z trudnościami, aby zacząć wszystko od nowa i odnaleźć siebie. Bardzo współczułam Lily, ale równocześnie gorąco ją dopingowałam i bardzo polubiłam. Jest ona ilustratorką, dostaje zlecenie zilustrowania książki o warzywach więc udaje się na kurs ogrodnictwa. Poznaje tam wspaniałych ludzi, przestaje myśleć o problemach i odzyskuje spokój. Jej życie wywraca się do góry nogami, ale ma dla kogo żyć – dla swoich bystrych i bardzo zabawnych córek, a także dla szalonej siostry. Bardzo polubiłam tę rodzinkę, ludzi z kursu i oczywiście Edwarda. To naprawdę świetna książka, która poprawia samopoczucie, wywołuje uśmiech na twarzy i napełnia pozytywną energią. Zdecydowanie polecam! Można się...

Anna | 2017-09-12
Przeczytana: 11 września 2017

„Ogród małych kroków” Abbi Waxman to nadzwyczaj pogodna książka, która porusza, wzrusza i wywołuje uśmiech na twarzy czytającego.
Trzydziestoparoletnia Lilii jest matką dwóch kilkuletnich niezwykle bystrych dziewczynek. Od ponad trzech lat, kiedy straciła męża w wypadku samochodowym wychowuje je sama. Ma jednak ogromne wsparcie ze strony szalonej i rozrywkowej siostry, Rachel. Lilii pracuje jako ilustratorka w wydawnictwie. Kiedy dostaje zlecenie zilustrowania książki o warzywach uczestniczy w kursie ogrodnictwa. To co w pierwszej chwili wydawało jej się stratą czasu okaże się czasem, który odmieni jej życie.
Powieść „Ogród małych kroków” skradła moje serce od pierwszej strony. Zawładnęła moimi myślami do tego stopnia, że wciąż myślałam o bohaterach dużych i małych. Zwłaszcza o cudownych, przebiegłych i rezolutnych dziewczynkach, Annabel i Clare. Śniłam o ogrodzie. W chwilę po przebudzeniu moje myśli krążyły wokół tej ciepłej i pełnej humoru fabuły.
Bardzo dobra książka....

książek: 1905
Monka | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

"Ogród małych kroków" to ciepła i bardzo pogodna powieść. Myślę, że jest idealną lekturą na długie jesienne i deszczowe wieczory. Abbi Waxman stworzyła książkę, która dodaje nam energii, przywraca pogodę ducha i wiarę w ludzi. Do tego wzrusza i bawi jednocześnie. To jedna z lepszych powieści obyczajowych, które miałam okazję przeczytać. Warto po nią sięgnąć :-) "Ogród małych kroków" jest bowiem przepiękną opowieścią o miłości i przyjaźni. Uczy nas jak walczyć z przeciwnościami losu oraz pokazuje w jaki sposób można odbudować życie po wielkiej tragedii oraz długiej żałobie. Główna bohaterka tej historii to przesympatyczna Lil, tak zwraca się do niej jej siostra Rachel. Lilian w wypadku straciła męża i od trzech lat próbuje ułożyć na nowo swoje życie oraz życie swoich dzieci. Jakoś udaje się jej funkcjonować z dnia na dzień, ale bez specjalnego planu na przyszłość. Stara się mobilizować dla dzieci właśnie. Jednak wydaje się, że jej pogoda ducha, optymizm i energia zniknęły...

Jolka | 2018-03-01
Przeczytana: 01 marca 2018

"Ogród małych kroków" -to lekka powieść,która nie powaliła mnie na nogi.
Muszę przyznać,że męczyłam się z nią trochę,trudno było mi się wczuć w fabułę,choć były momenty ,że sobie popłakałam.Powieść ta jednak nie należy do moich ulubionych ale być może innym czytelnikom przyniesie jakiś promyk słońca.:-)

"Powieść kwitnąca optymizmem" - zdecydowanie popieram! To przepiękna i niezwykle rzeczywista historia - prawdziwa eksplozja optymizmu ♥️♥️♥️. Absolutnie polecam ją każdemu, nie zawiedziecie się. Postacie są realne, ich uczucie jak najbardziej intensywne i ludzkie. Część z Was skłoni ona do różnorakich refleksji na temat własnego życia...i dobrze. Kilka lat temu Lili straciła w wypadku ukochanego Męża. Od tej pory jej życie dzieli się na dom i jej dwie fantastyczne córeczki, oraz pracę ilustratorki książek. Mocno wspiera ją również jej siostra, Rachel, a co do matki...eh lepiej się nie wypowiem :). Z uwagi na kolejne zlecenie Lili zapisuje się na kurs ogrodnictwa, na którym poznaje niezwykłych ludzi, w tym kogoś kto być może pomoże jej poradzić sobie z żałobą i przeszłością.
Uwielbiam! ♥️

Teresa | 2018-03-10

Piękna ,mądra i wzruszająca powieść z dawką humoru.Historia ta pokazuje że czasem potrzebujemy więcej czasu aby otrząsnąć się po stracie kogoś bliskiego czy tez po innych traumatycznych wydarzeniach bo życie mimo wszystko toczy się dalej.Życie potrafi być piękne i nieprzewidywalne tylko musimy się na nie otworzyć nie poddawać się smutkowi ,rozpaczy Polecam.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2017-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Spieszę dzisiaj z rekomendacją inteligentnej, zabawnej i ciekawej powieści obyczajowej, która z pewnością zadowoli gusta wielu czytelniczek. "Ogród małych kroków" amerykańskiej autorki Abbi Waxman to opowieść o radzeniu sobie z przeciwnościami losu, dalszym życiu po przeżytej stracie i akceptacji tego, co oferuje los.

Dla Lilian i jej siostry Rachel idealną możliwością na dokonanie życiowych zmian jest kurs ogrodniczy, w którym obok nich bierze udział kilka innych osób. Nowo poznani ludzie to naprawdę ciekawe osobowości...
Przygotowanie poletka pod uprawę warzyw, owoców i ziół pod okiem doświadczonego i przystojnego ogrodnika, ciężka praca i wspólne spędzanie​ czasu rodzi trwałe więzi pomiędzy wszystkimi uczestnikami kursu. Annabell oraz Clare - dwie małe, ale nad wiek dojrzałe córeczki Lili świetnie się bawią ucząc i spełniając swoje dziecięce marzenia. A pozostali zaczynają dostrzegać we wspólnych zajęciach szansę na zmiany. Bo nasza zwykła codzienność, mniejsze i większe...