Sekrety orientu

Okładka książki Sekrety orientu Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Beata Majewska, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk
Okładka książki Sekrety orientu
Małgorzata GarkowskaK. C. Hiddenstorm Wydawnictwo: Miraż literatura obyczajowa, romans
Miraż
2022-09-15
2022-09-15
Antologia

Obok takiej okładki nie mogłam przejść obojętnie! Jako wielka fanka orientu musiałam poznać treść tych szesciu opowiadań. Każde z nich jest inne, stworzone przez inną autorkę.

Na pewno zapamiętałam historię porwanej w Egipcie polskiej archeolożki oraz historię Safy i Omara, która była nawiązaniem do arabskiej sagi Beaty Majewskiej. Reszta niestety okazały się rozczarowaniem. Nie jestem fanką takich krótkich form. Zanim się czytelnik wgryzie w treść, opowiadanie się kończy. Jednak dla lekkiej rozrywki na leżaczku można przeczytac.

Sześć autorek, sześć niesamowitych opowiadań prosto z Bliskiego Wschodu. Łączy je klimat, jednak każde z nich jest wyjątkowe, dokładnie tak, jak jego Autorka. Pozwól się ponieść arabskim namiętnościom, odkryj zmyślne intrygi, a także spotkaj starych znajomych. "Sekrety Orientu" to pełne pasji historie, które wciągają czytelnika do swojego świata i nie pozwalają się oderwać od lektury. Czy dasz się im porwać?
Małgorzata Garkowska - odwołany ślub, samotny wyjazd, początek czegoś nowego.
K. C. Hiddenstorm - wyjazd z przyjaciółkami z tragedią w tle.
Beata Majewska - historia siostry szejka oraz jego prawej ręki.
Alicja Sinicka - książę i tajna agentka.
Emilia Szelest - pełne akcji i emocji poszukiwanie zaginionych bliskich.
Aniela Wilk - walka o majątek, w której nie obowiązują żadne zasady.
Autorki odwaliły kawał dobrej roboty, zadbały o nasze emocje, ale także postarały się, żeby przenieść nas do świata Bliskiego Wschodu. Na pewno nie będziecie się nudzić w trakcie czytania tej książki.
Było niebezpiecznie i szokująco. Były kłamstwa i intrygi. Nie brakuje zamachów, zdrad, manipulacji i morderstw. Było także erotycznie, intymnie i gorąco. Na pewno nie jest tu słodko. Nie raz w trakcie czytania byłam zaskoczony i zdumiona tym, co się dzieje. Osobiście jestem zachwycona tą książką.
Zdecydowanie jest to coś innego, bo nie często mam okazję czytać historie osadzone w arabskich realiach.
Ogólnie nie jestem wielką fanką antologii, ale ta książka naprawdę mnie zaciekawiła. Z reguły z tego typu książkami jest tak, że część opowiadań jest fajnych, część jest trochę gorzej dopracowanych, ale tu jest inaczej. W "Sekretach Orientu" każde z opowiadań niezwykle mi się podobało. Każde mnie ciekawiło i trzymało w napięciu. Zdecydowanie jest to najlepsza antologia jaką miałam przyjemność do tej pory czytać.
Cieszę się, że miałam możliwość poznania tych historii. Każdemu gorąco polecam po nią sięgnąć. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Miraż za egzemplarz. ❤️

Dziś zapraszam na opinie o książce, która składa się z sześciu opowiadań prosto z Bliskiego Wschodu napisanych przez sześć, różnych Autorek.

Niewątpliwie największym atutem książki jest różnorodność opowiadań. Przyznam się, że gdy zaczynałam czytać byłam przekonana, że przede mną 6 opowiadań z gatunku romans, erotyk, a tu takie mile zaskoczenie bo powiało nutką grozy niczym jak z thrillera, a nawet pojawiły się sceny jak z kryminału. Świetny mix wątków na czele z miłością ale i przewija się duma, pożądanie, sława, ryzykowne misje, intrygi i porwania. A wszystko to w połączeniu z arabskimi namiętnościami okazało się być idealną lekturą na jeden wieczór. Ale książka to zbiór opowiadań więc można czytać sobie po jednym opowiadaniu dziennie delektując się każdym z nich z osobna.

Nie będę skupiać się na każdym opowiadaniu oddzielnie ale odniosę się do całości, ponieważ one razem tworzą spójną całość od której nie sposób się oderwać. Każde z opowiadań jest na swój sposób wyjątkowe i muszę przyznać, że chętnie bym przeczytała je w wersji rozszerzonej.

Skusiłam się na książkę ponieważ troszkę interesuje się kulturą wschodu i nie zawiodłam się, bardzo dobrze i ciekawie przedstawiony klimat i zwyczaje arabskie, umiejętnie wplecione w treść opowiadań.

Opowiadania przedstawione na ok 80 stronach, niby niewiele ale napisane w taki sposób, że mogłam się związać z niektórymi bohaterami, kibicować im, współczuć, a nawet podziwiać czy znienawidzić.

"Sekrety Orientu" to pełne pasji historie, które wciągną Cię do swojego świata niczym "Baśnie z tysiąca i jednej nocy" i nie pozwolą Ci się oderwać od lektury. Czy dasz im się porwać?

Czytujecie antologie? Ja je lubię. Gdy mam mniej czasu, sięgam po jedno opowiadanie i delektuję się jego smakiem. A bywa, że jest ostry i gorący 🤭, jak w tym tomie "Sekrety Orientu".
Znajdziemy tu sześć opowiadań, których akcja dzieje się na Bliskim Wschodzie. Są niczym opowieści Szeherezady, które kuszą, uwodzą, zniewalają. Na pewno są przeznaczone dla tych, starszych, pełnoletnich czytelników, bo są gorące i pełne seksu, ale nie tylko.
Jedne są bardziej pikantne, inne mają w sobie intrygę godną najlepszych sensacji a jeszcze inne są pełne tajemnic. A jedno z nich, to powrót do znajomej nam serii arabskiej Beaty Majewskiej.
Nie umiem wybrać jednego, które podobało mi się najbardziej. Choć "Czekając na pełnię", jest niczym spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Beata Majewska znów dała ognia 🤭.
Natomiast "Leila" Anieli Wilk zaskoczyło mnie swoim zakończeniem.
Czytając te opowiadania poczułam się, jakbym przeniosła się do innego, egzotycznego świata, pełnego przystojnych, niebezpiecznych, mężczyzn, pięknych kobiet i namiętność, niczym z haremu szejka.
Jeśli lubicie takie historie pełne ognia, to po nią sięgnijcie. Ciekawa jestem, które opowiadanie będzie Waszym ulubionym🤔.

[RECENZJA]
SEKRETY ORIENTU
Antologia Arabska
Wydawnictwo: Miraż
Premiera: 15.09.2022

Antologia to zawsze dobra okazja do poznania pióra nowych Autorek i Autorów. Zbiory opowiadań miały niedawno swoje wielkie 5 minut w książkowym świecie. Teraz ich popularność trochę spadła. Jednak myślę, że SEKRETY ORIENTU to jedna z najlepszych antologii jakie czytałam. Sześć opowiadań napisanych przez sześć znanych i cenionych Autorek. Każde z nich w orientalnym klimacie Bliskiego Wschodu. Nie mogło zabraknąć miłości, emocji, pożądania, pojawiła się również pewna ryzykowna misja i poszukiwania.

Zaczęłam od opowiadania Beaty Majewskiej „CZEKAJĄC NA PEŁNIĘ…” jest to historia Safy i Rashida – bohaterów drugoplanowych serii Arabskiej tej Autorki i jednocześnie dopełnienie i zamknięcie tego cyklu. Wierni fani książek pisarki dowiedzą się co słychać u Isabelle i Omara. Bardzo miło spędziłam czas z tą historią. Podobało mi się również opowiadanie Alicji Sinickiej MISJA z księciem Armanem oraz Polką Malwiną, która ma do wykonania pewną tajemniczą misję – ma zdemaskować działania szejka. Kolejne opowiadanie to GNIEW SETA od Emilii Szelest – w tym opowiadaniu mamy również historię Polek: archeolog Ady oraz policjantki Kariny. Akcja dzieje się w Kairze i Mieście Umarłych. Wątki kryminalne i ciekawostki archeologiczne. Opowiadanie K.C. Hiddenstorm NIE WRACAJ to historia Kai. Dziewczyna wraz z przyjaciółkami wybiera się do Turcji, gdzie ma spotkać się z mężczyzną poznanym w sieci. Aniela Wilk w opowiadaniu LEILA porusza temat śmierci arabskiego bogacza, a tym samym wątek związany ze spadkiem, o który pokłóci się rodzeństwo Leila i Ahamed. Pióro wszystkich Autorek już znałam. Natomiast pierwszy raz czytałam historię napisaną przez Małgorzatę Garkowską KAWA PO ARABSKU. Główna bohaterka Dominika po zdradzę przez chłopaka postanawia wyjechać do Dubaju. Na miejscu poznaje przystojnego Araba. Co wyniknie z tej znajomości?

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym zbiorem. Ciekawe historie, brak lukru, schematów i naciągania. Trudno wybrać najlepsze opowiadanie, bo wszystkie historie miały bardzo wyrównany poziom. Każda Autorka zaciekawiła mnie swoim pomysłem na oddanie klimatu tego zbioru. W wielu przypadkach z przyjemnością przeczytałabym rozwinięcie opowiadania w postaci książki. Serdecznie polecam książkę. Myślę, że świetnie też sprawdzi się jako prezent na przykład na zbliżający się Dzień Matki.

[RECENZJA]
SEKRETY ORIENTU
Antologia Arabska
Wydawnictwo: Miraż
Premiera: 15.09.2022

Nieczęsto sięgam po antologie, bo z reguły forma opowiadań jest dla mnie za krótka. Wolę dłuższe historie. Ale w tym wypadku zrobiłam wyjątek, bo uwielbiam tematykę Bliskiego Wschodu w każdej formie od beletrystyki po reportaże.
„Sekrety Orientu” przyciągnęły mnie przede wszystkim przepiękną okładką i szatą graficzną. Jeśli jesteś tzw. „okładkową sroką”, to ta książka jest grzechu warta i trzeba ją mieć na półce, chociażby dlatego żeby podziwiać 🤩 Ja ją ciągle głaszczę i oglądam 😁
Książka składa się z sześciu opowiadań, których autorkami są chociażby Alicja Sinicka, Emilia Szelest czy Beata Majewska. Wiedziałam, że te nazwiska zagwarantują mi prawdziwe emocje. I nie pomyliłam się! Znajdziecie tutaj wszystko od romansu, pasji, namiętności do prawdziwej sensacji. Każde opowiadanie jest osadzone w tematyce Bliskiego Wschodu, ale różni się fabułą, więc nie będziecie się nudzić. W każdym z tych opowiadań czuć klimat, smak i zapach orientu. Ciężko mi wybrać najlepsze, bo każda historia jest świetna, napisana w dobrym stylu i pełna emocji.
Moim zdaniem to idealna lektura na urlop. Szczególnie, jeśli wybieracie się na Bliski Wschód 🌴 Polecam gorąco! Dla mnie to była bardzo miła odskocznia od thrillerów i kryminałów, które kocham, ale czasem warto przeczytać coś zupełnie innego. I to był strzał w dziesiątkę!

W orientalnym klimacie

Ja jeszcze nie czytałam żadnej antologii arabskiej i jestem w niemałym szoku, jaka ta książka jest wspaniała. Zazwyczaj czyjeś opowiadanie bardziej mi się podoba, niż inne. Tutaj wszystkie przypadły do gustu. Na jednym płakałam, ale to dlatego, że to odrębna historia siostry Omara z serii arabskiej od Beaty Majewskiej. Dzięki tej książce mogłam poznać styl dwóch autorek, z którymi wcześniej się nie zetknęłam, mam na myśli Małgorzatę Garkowską i Emilię Szelest. To było dla mnie miłe zaskoczenie, że każda z tych historii, mimo iż w podobnej tematyce jest tak różna od siebie. Są romantyczne, wzruszające i niebezpieczne chwile. Każda niesie ze sobą jakieś głębsze zastanowienie się nad czymś.

„Był diabłem, a ja nie potrafiłam mu się oprzeć”.

1️⃣ Małgorzata Garkowska „Kawa po arabsku”
Dominika po zdradzie przyszłego męża postanawia wyruszyć w samotną podróż do Dubaju. Na miejscu poznaje przystojnego Araba. Kobieta nie wie, jakie niespodzianki na nią czekają. Warto być ostrożnym. 😉

2️⃣ K.C. Hiddenstorm „Nie wracaj”
Kaja wraz z przyjaciółkami wybiera się do Turcji, a tam chce spotkać się z chłopakiem poznanym przez internet. Czy to dobry pomysł?

3️⃣ Beata Majewska „Czekając na pełnię...”
Jak już wspomniałam, to losy siostry Omara i jego sekretarza. Ich miłość jest zakazana. Czy mają szansę być razem?

4️⃣ Alicja Sinicka „Misja”
Agentka specjalna ma za zadanie zdemaskować szejka. Jak bardzo będzie to niebezpieczne? Czy wszystko pójdzie według planu?

5️⃣ Emilia Szelest „Gniew Seta”
Polska policjantka jedzie do Kairu, aby znaleźć zaginioną antropolożkę. Czy władze miasta pomogą jej w poszukiwaniach? I co oznacza tytułowy „Gniew Seta”?

6️⃣ Aniela Wilk „Leila”
Po śmierci arabskiego dziedzica spadek przechodzi na Leilę i Ahmeda. Spór rodzeństwa trwa, a wszystkiemu przysłuchuje się fotograf mężczyzny. Co z tego wyniknie?

Gorąco polecam! Nowele dostarczą Wam wielu emocji. 💙

„Każdy ma swoje małe kłamstwa. Każdy.
Okazuje się, że niektórzy mają ich całkiem sporo”.

W orientalnym klimacie

Kiedyś nie czytałam opowiadań ale stwierdziłam, że warto wyjść ze swojej strefy komfortu i nie żałuję. Sześć autorek, sześc opowiadań o Bliskim Wschodzie, kulturze arabskiej, dało się tu wyczuć smak i zapach orientu. Każde opowiadanie jest inne, nie brakuje w nich namiętności, miłości, ale też strachu i obawy o własne życie. Autorki pisały w taki sposób, że miałam przeczytać te opowiadania w formie powieści.

Nie będę tu wybierać najgorszego czy najlepszego opowiadania, każde miało w sobie to coś, mimo że ogromnie się od siebie różniły. W całym tym autorskim towarzystwie byłam bardzo zaskoczona obecnością Alicji Sinickiej i przyznam, że to opowiadanie po prostu pochłonęłam, uwielbiam książki, Pani Alicji.

Jeśli lubicie kulturę arabską i antologię, macie ochotę znaleźć się w świecie pełnym barw to polecam, sięgajcie po tę książkę bez zastanowienia.

Chyba jeszcze nigdy nie czytałam antologii i obawiam się, że już nie sięgnę po taką pozycję. Rozdziały całkiem dobre, ale brakowało mi ich rozwinięcia. Chyba wolałabym 6 książek, bo opowiadania prawie wszystkie wciągnęły, ale według mnie były za krótkie. 6/10

Sześć autorek i Sześć niesamowitych opowiadań, które zaniosą Cię prosto na Bliski Wschód. Choć łączy je jeden klimat ,każda z nich jest inna ,niepowtarzalna , nieprzewidywalna . Postanowiłam Nie zdradzać wam szczegółów, bo opowiadania są krótkie i chce abyście przeżyli je po swojemu. Jedno co mogę obiecać to to ,że znajdziecie tu miłość, Zdradę, dumę, pożądanie, Skawę, przyjaźń, ryzykowne misję....

Ja osobiście dałam się ponieść arabskim namiętnością, z ogromną ciekawością towarzyszyłam bohatera w ich przygodach i miłosnych historiach. Odkrywałam zmyślne intrygi , tajemnice pustyni . Przeżywałam gorące romanse z przystojnym arabami . Towarzyszyłam rodzinie królewskiej, a nawet brałam udział w odbijaniu przyjaciółki z rąk niebezpiecznych ludzi....

"Sekrety orientu" to pełne pasji historię, które wciągną Cię do swojego świata niczym Baśnie z tysiąca i jednej nocy. Nie pozwolą Ci się oderwać, a jak przerwiesz czytanie to Nie będziesz mogła spać.

To kolejna książka, która udowadnia ,że antologię są rewelacyjne. Dla nich nie musisz mieć dużo czasu ,zarywać nocy .
Te krótkie, ale pełne akcji opowiadania sprawia ,że 15 min w twoim życiu będą niezapomniane.

Dziękuję @wydawnictwo_miraz za możliwość recenzji tych gorących historii.

• Antologia

Dodaj cytat z książki Sekrety orientu