Okładka książki Purpurowe łzy Beata Majewska
Okładka książki Purpurowe łzy
Beata Majewska Wydawnictwo: Miraż Cykl: Kryształowe serca (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kryształowe serca (tom 2)
Miraż
2023-07-05
2023-07-05

Jest to kontynuacja wydanej w 2017 roku książki „Kryształowe serca” Beaty Majewskiej, którą wydała pod pseudonimem Augusty Docher.
Młoda muzułmanka Alija jest pod opieką Karima Kasymowa i pracuje w jego luksusowej willi jako pokojówka. Dziewczyna jest także przyjaciółką jego partnerki Fabiany, która właśnie urodziła synka. Alija czuje się samotna, dlatego też cieszy się ze względów, które okazuje jej nowo zatrudniony ogrodnik. Pochodzący z Polski Michał Chłodny ma jednak w tym swój cel. Uprowadza Fabianę i Aliję i od tej chwili rozpoczyna się ich koszmar. Czy Karimowi i jego najwierniejszemu pracownikowi Radikowi uda się uwolnić dziewczyny? Kim naprawdę jest Michał Chłodny?

Rozpoczynając książkę trudno mi było przypomnieć sobie o czym była pierwsza część cyklu. Jednak trochę czasu minęło nim autorka podjęła się kontynuacji. Autorka skupiła się na Aliji i Radiku, który z zewnątrz gruboskórny w środku ukrywał całą gamę uczuć do młodej dziewczyny. Alija, która marzyła o pięknej miłości staje się ofiarą porywaczy, którzy traktują ją jak kartę przetargową za nic mając jej uczucia i to czy przeżyje.
Książkę czytało się dobrze i na pewno zainteresuje ona fanów powieści z wątkiem mafijnym w tle.
Oceniam ją na 7 pkt.

Polecam serię, czytało się obie książki naprawdę fantastycznie dobrze.

Polecam serię, czytało się obie książki naprawdę fantastycznie dobrze.

🔮 RECENZJA 🔮

✒️ Beata Majewska
📚 Wydawnictwo Miraż

[Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Miraż]

Kochani dziś przychodzę do Was z książką która zabiera Nas do egzotycznego i mrocznego świata... gdzie orient miesza się z polską kulturą.

Jeśli nie czytaliście "Krysztalowych serc", poprzedniego tomu tej serii, to gorąco zachęcam, gdyż ściśle wiąże się on z tym tomem.

Francuskie Cao Martin poraz kolejny zabiera nas do swojego świata.
🪻 Alija to piękna, młoda muzułmanka, wychowanka Karima. Posiadaczka bojnych kształtów, przez lata wydoślała i zaczęła podobać się mężczyznom. Nadwyraz bardzo irytuje ją jeden mężczyzna...
🪻 A jest nim Radik. Choć znają się od lat i dotąd się przyjaźnili, to uczucie te zmienia się w niechęć. Jako prawa ręka Chana, czyli Karima, określa się jako osoba niezdolna zaangażować się emocjonalnie.
◇ Czy napewno nie jest zdolny do uczuć?
◇ Jak traumatyczne wydarzenia zaważą na ich przyszłości?
◇ Kto zagraża im, ale także Fabianie i Karimowi?
◇ Czy spełnią swoje pragnienia?

🪻On, z obycia oschły, niewylewny, ale potrafiący rozbawić wszystkich swoimi okropnymi żartami. Ona odkrywająca swoją seksualność, delikatna i w swojej skrytości bardzo samotna. Niestety też... niebywale naiwna, co niestety doprowadza do tragedii. Kim okaże się Michał Chłodny, młody ogrodnik z Polski? Jakie intrygi szykują zgorzkniałe Dżamila z córką Ksenią?

🪻Kochani znając dobrze pióro autorki spodziewałam się pełnej emocji i wrecz sensacyjnej akcji. To co tu dostałam... rety, wywarło na mnie duże wrażenie. To co przeszła ta dziewczyna. 🥺 Szczerze nie wiem jak po takim czymś, w ogóle można się podnieść. Postaci są dobrze wykreowane i opisane. Poznajemy dokładnie ich charakter i pragnienia. Wieloosobowa narracja, która pozwala nam, jakgdyby nie tylko od wewnątrz, ale i z zewnątrz poznać sedno tej historii. Za sprawą Radika, który mimo swojej śmiesznej nieporadności porwał moje serce. Jak wielka jest siła miłości, że daje tyle cierpliwość i zaangażowania w dochodzeniu do stabilizacji ukochanej osoby. Początkowa niepewność i groza, przeradzają się w czułość okraszoną wątkami humorystycznymi. O tak tych ogórków napewno nie zapomnę. 🤭 Przenikanie się kultur i pięknie opisana moc przyjaźni i wręcz heroiczna walka Fabiany o przyjaciółkę - cudowna. A moc przeczucia... jak tu w nie nie wierzyć?

Prolog zwiastujacy ciekawa, zawiłą aukcje wciąga do niesamowitej opowieści, którą bardzo polecam. I czekam Kochana autorko na kolejne. ❣️

🔮 RECENZJA 🔮

✒️ Beata Majewska
📚 Wydawnictwo Miraż

[Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Miraż]

W drugim tomie wracamy do willi Karima Kasymowa. Bohaterowie "Kryształowych serc" będą tu oczywiście obecni. Żeby nie spoilerować Karim i Fabiana wchodzą w nowy etap życia, ale to nie oni będą tu najważniejsi.
Radik to zastępca Karima, jego prawa ręka. Kto pamięta go z pierwszego tomu? Alija to młodziutka muzułmanka, którą Karim się opiekuje. Pomaga ona Fabianie w nowych obowiązkach i jest jej przyjaciółką, coraz bardziej jednak dziewczynie brakuje innego towarzystwa. Towarzystwa mężczyzny. Takiego, któremu mogłaby oddać serce. Wszystko zmienia się, gdy w posiadłości pojawia się nowy ogrodnik. Młody Polak szybko zyskuje sympatię wszystkich mieszkańców i porusza serce młodej Aliji. Jedynie Radik ma co do niego złe przeczucia. Niestety się nie myli, a koszty zaufania niewłaściwej osobie poniesie ktoś, na kim mu zależy.
Drugi tom był w moim odczuciu nawet lepszy niż pierwszy. Mamy tu życiowych bohaterów. Radik to typowy facet - nie radzi sobie, gdy kobieta płacze, a pod gburowatością skrywa prawdziwe uczucia. Do tego potrafi też zadbać o ukochaną i przejmuje się jej losem, choć nie zawsze umie to okazać. Alija zyskała moją sympatię już w pierwszym tomie i cieszę się, że mogłam wrócić do niej i poznać jej niełatwą historię.
Autorka pisze w sposób, który bawi, gdy trzeba i powoduje łzy, gdy u bohaterów nie dzieje się najlepiej. Jej lekkie pióro poznałam już dawno temu i póki co ani razu się nie zawiodłam. To ten rodzaj książki, przez które się płynie zanurzając się w przygodach bohaterów. Jeśli szukacie czegoś lekkiego i wciągającego na letnie popołudnie to sięgnijcie właśnie po tę dylogie: Kryształowe serca ❤️ i Purpurowe łzy 💜

Recenzja

[…] Lęk przed stratą bywa tak samo bolesny jak strata[…]

A czy Wy kiedykolwiek odczuwaliście lęk tak duży, że stawialiście wszystko na jedną kartę?

Tak jak Alia, która chcąc chronić ukochanego, chciała umrzeć, aby on mógł żyć, trwać i być może pokochać kogoś innego. Ale los chciał jej dać drugą szansę i zmienił całkowicie przyszłość. A dlaczego? Sami się przekonajcie.

Druga część historii o Wilku z „Kryształowego serca” ale tym razem w roli głównej Alia. Dziewczynka przygarnięta przez niego i wychowana, wyrosła na piękną kobietę. Jej cięty język w stosunku do jednego mężczyzny powodował u mnie niezwykły szok. Dziewczyna nieźle dawała sobie radę, ale do pewnego czasu. W końcu jej dziecięca naiwność spowodowała, że miałam ochotę ją udusić i nie tylko ją. Przyprawiła mnie o szybsze bicie serca, trzęsące się ręce i strach co będzie dalej. Oczywiście autorka chyba wyczytała w moich myślach, że czekam na to co dalej, wiec pozwoliła mi się uspokoić. Ale nie na długo, bo znowu moje serce o mało co nie padło na zawał. Koniec książki sprawił, że płakałam ze wzruszenia.

Polecam obie części. Ta na pewno przyprawi was o zawrót głowy i kilka razy zawał serca.

Recenzja

[…] Lęk przed stratą bywa tak samo bolesny jak strata[…]

„Kryształowe serca” to powieść obyczajowa, która opowiada historię Fabiany, młodej modelki, która zostaje porwana przez tajemniczego mężczyznę. Dziewczyna trafia do rezydencji Karima Kasymowa, bogatego biznesmena, i tkwi tam niczym w złotej klatce.

Kontynuacją serii są „Purpurowe łzy”, w których autorka ponownie porusza tematy miłości, przyjaźni, rodziny i sprawiedliwości. Akcja książki toczy się kilka lat po wydarzeniach z pierwszego tomu, i dotyczy młodej dziewczyny Aliji, która jest pokojówką Karima i najlepszą przyjaciółką Fabiany, i która zakochuje się w posiadającym mroczny sekret Michale.

Beata Majewska ponownie przenosi nas do tajemniczego i restrykcyjnego dla kobiet świata islamu. Książki są wciągające i pełne zwrotów akcji. Autorka doskonale buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności do samego końca. Historia ta to także opowieść o miłości, przyjaźni i sile charakteru. Fabiana i Alija to bohaterki, które zapadają w pamięć. Są silne, niezależne i gotowe walczyć o to, co kochają. Fabuła oddaje ich uczucia, najważniejsze wartości oraz rozterki i problemy.

Polecam każdemu, kto poszukuje pasjonującej historii o miłości, wyzwaniach i ogromnej sile 😉.

Na kontynuację jakiej serii przyszło wam czekać najdłużej? Ja już nawet nie jestem w stanie sobie przypomnieć kiedy pierwszy raz sięgnęłam po "Kryształowe serca" od @augustadocher_beatamajewska opowiadające o losach Karima i Ganiany. Pamiętam za to jakie emocje wywołała we mnie lektura wydania które dziś można nazwać białym krukiem. Kiedy więc @wydawnictwo_miraz ogłosiło informację o wydaniu drugiej części nie wahałam się ani chwili i wysłałam zapytanie o możliwość współpracy recenzenckiej. Cieszę się że mi się udało. Tym samym wkroczyłam ponownie po latach w świat znanych mi bohaterów jakiś czas po zakończeniu Kryształowych serc. Tutaj autorka wzięła na tapetę losy Aliji- podopiecznej Kasimowa i jego prawej ręki- Radika.Tych swoje zna się nie od dziś, krążyli wokół siebie ale tak naprawdę jedno tragiczne wydarzenie spowodowało że obojgu otworzyły się oczy na to że miłość mają na wyciągnięcie ręki. Tylko czy nie jest już za późno? Taka trochę relacja Hate to love bo niby działają sobie na nerwy. Radik może jest trochę nieokrzesany i gburowaty ale pod tą gruboskórnością skrywa szlachetne, dzikie serce które potrafi kochać. Decyduje się zrobić dla Aliji coś naprawdę wyjątkowego byle tylko ta nie straciła szacunku do samej siebie. Co takiego będzie gotów zrobić dla ukochanej? Tego dowiecie się sięgając po Purpurowe łzy, jeśli lubicie sięgać po książkowe "grubaski" ponad 400 stron które pochłoną was w mgnieniu oka.

Alija całe dnie spędza w willi Karima Kasymowa jako pokojówka a także przyjaciółka Fabiany - ukochanej Chana. Mimo iż młoda muzułmanka jest otoczona ludźmi i ma ręce pełne roboty, to czuje się samotna. Przez lata wypiękniała ale nikt nie zwraca na nią takiej uwagi, jakiej by chciała. Aż zjawia się nowy ogrodnik, w którym się zakochuje.
Michał Chłodny rozpoczyna pracę ogrodnika Karima. Dość szybko zdobywa serce Aliji. Jednak jego intencje nie są do końca czyste. Nikt nie widzi niczego złego w jego zachowaniu. Nikt poza Radikiem. Ale co z tego, skoro nikt nie bierze tego na poważnie? Już wkrótce przyjdzie im słono zapłacić za nieostrożność.
Faniana i Alija trafiają w sam środek piekła, jakie przygotował dla nich Michał.
Kim on tak naprawdę jest? Jaki los czeka na kobiety? Czy Alija będzie szczęśliwa? Jaką rolę otrzymała w tym wszystkim Ksenia, córka Dżamili? Jak zakończy się ta niesamowita historia?

Beata Majewska znana jest z powieści pełnych emocji. Nie raz poruszała kontrowersyjne i trudne tematy udowadniając czytelnikom, że nie ma dla niej niczego niemożliwego jeśli chodzi o tematykę powieści.
Drugi tom serii "Kryształowe serca" zaprasza ponownie do świata islamu. Do restrykcyjnych zasad, jakich trzymają się kobiety. To dla nich świętość.
W tej części większą rolę otrzymali Alija i Radik, aczkolwiek Fabiana i Karim również byli istotnymi postaciami. W związku z tym uważam, że znajomość pierwszego tomu dużo pomoże aczkolwiek raczej nie jest obowiązkowa.
Autorka kolejny raz bardzo dobrze przemyślała fabułę i prowadziła wydarzenia z drobiazgową uwagą na szczegóły. Pokazała między innymi piękno uczucia, siłę przyjaźni, lojalności i oddania, a także poruszyła wiele istotnych tematów. Jakich? A chociażby samotności wśród ludzi, ślepego zauroczenia czy prawdziwości intencji. Każdy z nich został bardzo realnie pokazany. Czuło się te emocje. A to powodowało, że książka stawała się jeszcze ciekawsza.
Podarowany czytelnikom spisek trzymał w napięciu i dostarczał adrenaliny. Zwroty wydarzeń pobudzały ciekawość. Elementy zaskoczenia robiły swoje. Natomiast dynamiczna akcja rozgrywających się scen nie pozwalała na nudę. Zabrała na przejażdżkę rollercoasterem.
Bardzo dobra lektura. Wciągająca od pierwszej strony. Autorka kolejny raz pobudziła moją wyobraźnię do pracy na najwyższych obrotach. Zapewniła przygodę pełną czyhającego niebezpieczeństwa a także zaserwowała żar i chemię między bohaterami. Dopełnieniem była wyrazista fabuła i dopracowani bohaterowie. To lektura zdecydowanie warta przeczytania.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo Miraż

#recenzja

Michał Chłodny rozpoczyna pracę...

Alija jest pokojówką Karima od zawsze. Uratował ją, dał jej dach nad głową i spokojne życie. Można być powiedzieć, że nic jej nie brakuje, ale coraz bardziej doskwiera jej samotność, pomimo tego, że Fabiana jest jej przyjaciółką, a ludzie, z którymi mieszka obdarzają ją sympatią.

W rezydencji pojawia się ogrodnik przystojny Michał Chłodny pochodzący z Polski. Alija szybko ulega jego urokowi, ale prawa ręka Karima – Radik węszy tutaj podstęp i trzyma rękę na pulsie.

Kim jest Michał? Czy Radik miał rację co do niego? Dlaczego kobiety z rezydencji Chana znowu znajdą się w niebezpieczeństwie?

Miło było wrócić do losów Karima, Fabiany, Alii i Radika. I tym razem bliżej poznać samą Aliję i Radika, którzy na każdym kroku mnie zaskakiwali.

W mafijnym świecie stworzonym przez autorkę bardzo dobrze widać, że za bohaterami zawsze już będzie podążał cień niebezpieczeństwa. Nikomu nie mogą zaufać w stu procentach, nikt z zewnątrz nie może przemknąć się do ich świata, bo ten zawsze w jakichś sposób jest zagrożony.

W tej historii jest wiele intryg i niebezpieczeństw, które czyhają na bohaterów. Jak tym razem sobie z nimi poradzą?

„Walę w gębę tylko w ostateczności, a najpierw zawsze ostrzegam”.

Radik to specyficzny bohater, bardzo szczery, otwarty, zawsze mówi co myśli, nawet jeśli słowa te ranią drugą osobę. Jego intuicja jest niezawodna. Jest wierny swojemu szefowi, który też w jakichś sposób jest jego bliskim. Polubiłam go i wiedziałam, że pod tą gburowatą zasłoną kryje się ktoś wyjątkowy.

„(…) każda mułzumanka żyje dla rodziny. Nasze życie jest proste: najpierw jesteśmy dziećmi, a potem stajemy się matkami i żonami, a na koniec babciami”.

Alija w tej historii nie będzie miała łatwo. Jest wrażliwa i krucha, wiele przeżyje co jeszcze bardziej wpłynie na jej osobowość. Jest dobrą osobą, o złotym sercu, ale bardzo zagubioną, zna życie tylko te, które ma w rezydencji. Autorka nie oszczędzała jej, a ja czułam żal do tego świata i tych złych w tej powieści.

„Purpurowe łzy” to historia naszpikowana mafijnymi porachunkami, ubarwiona wyjątkowymi bohaterami i świetnym humorem. Romans w książkach autorki jest całkiem inaczej wykreowany. Nie jest na pierwszym miejscu, i to bardzo mi się podoba. Subtelny i delikatny jak Alija.

Przygotujcie się na niezłą przejażdżkę emocjonalną, będzie dużo krwi, ogromna chęć zemsty i sprawiedliwości, która nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem – o czym na pewno przekonają się wrogowie Chana i Radika.

Uwielbiam ten cykl. Trochę fabuły przewidziałam tym razem, ale bawiłam się świetnie i są tutaj absolutnie wspaniali bohaterowie, którzy szanują siebie, przyjaźń, miłość i religię.

[RECENZJA]
PURPUROWE ŁZY
Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: Miraż
Premiera: 05.07.2023
Tom 2

PURPUROWE ŁZY to długo wyczekiwana przez Czytelniczki kontynuacja książki KRYSZTAŁOWE SERCA. Beata Majewska ponownie zabiera nas do Cap Martini i świata Karima Kasymowa , Fabiany, Alii i Radika. Książka ma piękną okładkę i ogólnie bardzo dopracowana wydanie, zresztą jak zawsze w przypadku Wydawnictwa MIRAŻ. Historia jednak była momentami trudna i bolesna.

LĘK PRZED STRATĄ BYWA TAK SAMO BOLESNY JAK STRATA…

Alija z dziewczynki staje się kobietą. Jest pokojówką, ale również przyjaciółką Fabiany. Czas spędza w luksusowej rezydencji Karima. Momentami jednak odczuwa samotność. Wszystko zmienia się z pojawieniem się w willi nowego pracownika. Michał Chłodny jest Polakiem i od teraz pełni funkcję ogrodnika. Alija jest nim zainteresowana i to z wzajemnością. Mężczyzna skrywa jednak mroczny sekret. Jego tajemnica i plany jakie ma wobec Fabiany i Alii będą zagrażały życiu kobiet. Co się wydarzy? Czy Karim będzie w stanie je uratować? Kim tak naprawdę jest Michał Chłodny?

Od Serii Arabskiej stałam się fanką książek Beaty Majewskiej. Bardzo podoba mi się motyw połączenia wątków polskich bohaterów i obcokrajowców. Autorka ma świetne pióro, jej książki czyta się w mgnieniu oka. Co najważniejsze wypełnione są emocjami i niespodziewanymi zwrotami akcji. Tak było również i w tym przypadku. Ból, cierpienie, ale również iskierka nadziei na lepszy czas. Chociaż początek można powiedzieć, że zaczyna się od sielanki, później diametralnie wszystko się zmienia. Czy tym razem będzie szansa na szczęśliwe zakończenie? Ja jestem bardzo zadowolona po lekturze. Książka z wątkami mafijnymi, lektura obowiązkowa dla fanów Autorki. Czytanie warto rozpocząć od KRYSZTAŁOWYCH SERC - dzięki czemu poznacie początki znajomości Fabiany i Karima, cieszę się, że w tym tomie historia skupia się na Alij i Radiku.

[RECENZJA]
Tom 2

• Kupić
  • Nowe serie kontynuacja
  • Biblioteka domowa

Dodaj cytat z książki Purpurowe łzy