Jego głosem

Okładka książki Jego głosem Beata Majewska
Okładka książki Jego głosem
Beata Majewska Wydawnictwo: Miraż Cykl: Seria arabska (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Seria arabska (tom 4)
Miraż
2022-06-01
2022-06-01

Wplecione wątki dla osób +18 😉 Szczególnie podobała mi się ostatnia część, inna od poprzednich, gdyż narratorem jest sam Omar. Autorka pokazuje czytelnikowi jego punkt widzenia, zwraca uwagę na chorobę dwubiegunową i po części tlumaczy jego zachowanie. Cieszę się, że pomimo tylu zawirowań w życiu Izabella potrafiła odnaleźć szczęście.

Oj jaka szkoda że to juz koniec 😪Arabska seria spod pióra @augustadocher_beatamajewska składa się z 4 części. #jegowysokość #jegodrugażona #jegowróg oraz #jegogłosem to powieści, które nie zabiorą Wam dużo czasu, ale zapewnią huśtawkę emocjonalną. 😉 Od romantycznych uniesień pomiędzy głównymi bohaterami, kłamstw i nadużycia zaufania, aż do bólu z powodu utraconej miłości....

Cudowna książka, zresztą jak cała seria arabska. Wzruszająca, pouczająca, dająca nadzieję. Polecam.

4 dni 4 części. Serię czytało się bardzo szybko. Wzloty i sromotne upadki. Czy może być oparte na faktach?W małym procencie zlepek faktów z pewnością tak. W jakiej części sami oceńcie. Polecam

Książka pasująca do poprzednich z serii, tym razem opowiedziana przez samego księcia. Jest to już ostatnia część, zdecydowanie spokojniejsza i delikatniejsza od poprzednich. Książkę dobrze się czyta, czasem nie dowierza w bieg wydarzeń.

Warto przeczytać całą serię.

Warto przeczytać całą serię.

Ta książka, ba cała seria nawet jest o miłości i wybaczeniu, o drugich szansach. Czy każdy na nie zasługuje? Czy wszystko można wybaczyć? Czy można zapomnieć wyrządzone krzywdy?
Ta część była inna, spokojniejsza, subtelniejsza ale przez to bardzo realna i rzeczywista.
Polecam całość!

Polecam całość!

Nie spodziewałam się kompletnie tej części. Jednak książę powraca. Było mi smutno jak zobaczyłam jak potoczyło się życie Izy. Widać zmianę Omara. Trochę nie rozumiałam Izy. Dobrze się książkę czytało i kompletnie nie spodziewałam się tego jak potoczyła się akcja.

Trochę za słodka w porównaniu do poprzednich części 😉

Trochę za słodka w porównaniu do poprzednich części 😉

Kiedy okazało się, że po tym wszystkim co czytaliśmy w poprzednich tomach, pojawia się znowu Omar, byłam wściekła.
Jednak ja też jestem zbyt ufna. Widziałam metamorfozę, uwierzyłam w zmianę, chęć przebaczenia...Było mi go szkoda, a momentami musiałam zejść na ziemi i myślałam "Oktawia co Ty?! Przecież on ją skrzywdził! Jakie szkoda! "
I po chwili znowu takie och 🥺💔

Podziwiałam główną bohaterkę za taki kredyt zaufania. Że się nie bała. Znam siebie potrzebowałbym pewnie paroletniej terapii po czymś takim...

Autorka zastrzeliła mnie pytaniem na końcu książki.
Bo ja czytając wiele razy nawet na głos mężowi mówiłam "czy ona nie pamięta?"!
A potem sama miałam wzrusz, że nastąpiła taka przemiana. Nie jestem w stanie ubrać butów Izabelli i przejść tą drogą, którą ona przeszła, żeby ją ocenić. Sama wiem po sobie, że mówiłam, że niektórych sytuacji bym nie wybaczyła, a po latach zmieniałam zdanie.
Tutaj zostało dużo rzeczy wyjaśnionych, które może można byłoby i tłumaczyć... Ale...
Serce nie sługa...
Książkę przeczytałam wczoraj po południu, a do dnia dzisiejszego nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie...

I po chwili znowu takie och...

🌸 "Jego głosem" autorstwa Beaty Majewskiej to czwarta i ostatnia część "Serii arabskiej".

🌸 W życie Izabelli po raz kolejny wkracza książę Omar, który postanawia wyznać kobiecie powód swojego postępowania.

Czy Izabella wysłucha Omara?
Jakimi motywami kierował się Omar?
Co takiego ukrywał przed Izabellą?
Czy ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie?

🌸 Finałowy tom serii arabskiej, który zamyka tą burzliwą historię miłosną, oraz wyjaśnia nam postępowanie Omara.
Autorka zamyka wszystkie wątki, i daje również głos Omarowi, z którego perspektywy dowiadujemy się między innymi jakie były jego motywy postępowania, oraz poznajemy jego tajemnicę, która wszystko wyjaśnia.
Czy jednak jego zachowanie względem kobiety można usprawiedliwić? Nawet jeśli tak, to czy można zapomnieć o tym jak ją traktował?
Ja nie wiem czy pomimo poznania prawdy byłabym w stanie mu wybaczyć, oraz z nim być gdybym była na miejscu Izy, na pewno nie mogłabym o tym zapomnieć.
Trzeba jednak pamiętać również o tym, że są dwie strony każdej historii, a prawda czasami tkwi po środku. Dlatego historia przedstawiona ze strony Omara była bardzo potrzebna.
Autorka daje nam zakończenie, jakiego się spodziewałam i jakie na pewno usatysfakcjonuje wiekszą część czytelników.
Jak dla mnie świetna seria, którą polecam wszystkim miłośnikom nietypowych historii miłosnych.

Czy Izabella wysłucha Omara?
Jakimi motywami kierował się Omar?
Co takiego ukrywał przed Izabellą?
Czy ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie?

🌸 Finałowy tom...

W całej serii, autorka zaserwowała nam pełen pakiet emocji. Nie wiedziałam czy śmiać się, płakać czy krzyczeć podczas czytania. Trzeba samemu przeżyć ten pakiet podczas podróży czytelniczej z historią bohaterów.

• Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Jego głosem