Tania książka po 10 zł - obyczajówka

Antykwariat spełnionych marzeń

Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura polska
Ag2S

Emilia kocha książki. W malutkim antykwariacie przy Siennej, otoczona aromatem kawy z kardamonem, czyta niezwykłe opowieści i snuje marzenia o prawdziwym szczęściu. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień chwile nie dają o sobie zapomnieć. Ale los ma dla Emilii również inne niespodzianki. Ludzie, których od dawna zna i kocha, okazują się skrywać mroczne...

Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień chwile nie dają o sobie zapomnieć. Ale los ma dla Emilii również inne niespodzianki. Ludzie, których od dawna zna i kocha, okazują się skrywać mroczne tajemnice.

Gdy Emilia zaczyna gubić się w ich labiryncie, dostaje od losu cenny dar. Książkę, która przechodząc z rąk do rąk, zmienia życie tych, którzy zajrzeli w jej karty.
Czy tajemnicza książka pomoże również Emilii? I co się stanie, kiedy na jaw wyjdą skrywane przez lata sekrety?

Najnowsza powieść Doroty Gąsiorowskiej to pełna tajemnic historia, która otuli cię niczym ciepły koc i przeniesie w zaczarowany świat najskrytszych marzeń.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Antykwariat-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Antykwariat-...»

Kolejna całkiem dobra , pełna ciepła i uroku powieść obyczajowa autorki, gdzie akcja toczy się leniwie a czas jakby się zatrzymał w maleńkim antykwariacie w Krakowie.
Jest to powieść wielowątkowa, opowiada o przyjaźni,więzach rodzinnych , tajemnicach sprzed lat a także o rodzącym się uczuciu.
Główna bohaterka Emilia to osoba taka trochę staroświecka, mieszka z matką z którą prawie nic ją nie łączy, bo w zasadzie wychowywała ją niania Zosia , żona pana Franciszka z którym pracuje w antykwariacie.
Osoba cicha, skromna ale ma również swoje skryte marzenia , które przelewa na papier w formie książki.
I któregoś dnia podczas wizyty u ojca nad morzem, te marzenia o prawdziwym szczęściu stają się rzeczywistością, bo poznaje tajemniczego Szymona i między nimi od razu zaczyna iskrzyć.Ale życie to nie bajka i na drodze do szczęścia stoi wiele przeszkód a między innymi jej jedyna przyjaciółka.
A do tego zaczynają wychodzić na jaw różne tajemnice sprzed lat, które dotyczą bliskich jej...

Biblioteczka Rudej | 2017-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Na książki Pani Gąsiorowskiej warto czekać,bo są tajemnicze i pełne nadzieji na lepsze jutro. Główna bohaterka Emilia jest taka trochę niedzisiejsza,poukładana,ciepła i mądra. Wcale nie podobna do współczesnych kobiet i właśnie dlatego polubiłam ją od pierwszej strony,tak jak i Pana Franciszka,który tak pięknie potrafi mówić.
Antykwariat to książka,w której z żalem patrzy się na ubywające strony.

Liliowy_bez | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Kocham antykwariaty. Mogłabym w nich spędzać całe dnie, chodząc między półkami i wyszukując książkowych perełek do czytania.
Po książce "Antykwariat spełnionych marzeń" spodziewałam się klimatycznej opowieści z książkami w tle, która wciągnie mnie całkowicie. Niestety po kilku stronach z wielkim hukiem spadłam na ziemię. Książka jest nudna, ciężko mi było ją skończyć. Główna bohaterka Emilia to straszna ciapa, z denerwującym sposobem bycia. I te jej pseudo psychologiczne wywody w czasie wyjawiania kolejnych tajemnic.
Zgodnie z obietnicami "Antykwariat spełnionych marzeń" to książka, która "porusza, pozwala marzyć i daje nadzieję". Mnie nie poruszyła, w trakcie czytania marzyłam tylko o tym aby jak najszybciej się skończyła a nadzieję mam na to, że tego typu książki będą mnie omijać szerokim łukiem.
Nie polecam i nie rozumiem zachwytów nad tą książką.

andzia12 | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

"Słowa, nieważne, wypowiedziane, czy zapisane, mają wielką moc. Potrafią niszczyć lub budować. Mogą cię tulić lub zaciągnąć na dno rozpaczy..."

Jedna stara książka i cennymi i mądrymi cytatami potrafi wpływać na życie wielu osób. Zosi, Emilii, Róży i Sary... A jak każda z nich potrafiła poradzić sobie z przeszłością, czy też przyszłością?

"Antykwariat spełnionych marzeń" jest ciepłą, poruszającą powieścią o tym, że miłość może pokonać każdą trudność. Jak również, że trzeba mówić o sobie zawsze wszystko i prawdę. Bo życie ze wspomnieniami jest trudne.

Polecam!

Główna bohaterka Emilia to staroświecka kobieta uwielbiająca spódnice, własny styl ubierania, ma kreseczki pod oczami jest ciepłą, miłą i poukładaną osobą.
Pracuje w Krakowskim antykwariacie z panem Franciszkiem codziennie każdego dnia rano piją kawę z kardamonem i herbatę razem pracują.
Emilia kocha nad życie książki,czyta niezwykłe, niesamowite książki snuje przy nich o marzeniach, prawdziwym uczuciu.
Ma matkę Liliannę, z którą nic nie łączy nie mają wspólnego ją samą wychowała niania Zosia żona Pana Franciszka.
Pewnego dnia wraca do swojego domu dowiaduje się, że jej ojciec ma chore serce trafił do szpitala ojciec traktuje Emilkę jak małą dziewczynkę, którą zawsze dla niego była i jest nadal.
Ma on żonę Różę, którą bardzo kocha jest z nią prze szczęśliwy jest ona macochą Emilki kocha ją bardziej niż jej biologiczna matka Lili traktuje jak własną córkę od dziecka, bardzo dobrze się dogadują.

Emilka ma też pieska włóczykija, nieodłącznego, kochanego, oddanego i wiernego...

Gola | 2017-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2017

Czy można użyć stwierdzenia, że książka emanowała spokojem? Ja odniosłam takie wrażenie.Spokój miejscami zamienia się w taką leniwe płynącą historię, którą chciałoby się czasem popchnąć. Historia jest przewidywalna ale ciekawa. Nie ma żadnych wybuchów, nagłych zwrotów akcji. Główna bohaterka miejscami troszkę irytująca ale wzbudzająca ogólną sympatię. Mi osobiście trochę zabrakło powrotów do przeszłości, wspomnień Emilii, Pana Franciszka, Zofii czy Sary. Miła lektura ale to wszystko.

Grażyna | 2017-07-19
Przeczytana: lipiec 2017

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Doroty Gąsiorowskiej.Lubię takie klimaty,to taka ciepła historia ,a raczej historie. Są także tajemnice,które w odpowiednim czasie przestają już nimi być.Dla mnie bliska powieść jest także dzięki miłości do książek....bo książki po prostu kocham.Antykwariat to takie cudowne miejsce ,a jeszcze gdy pracuje tam Emilka tak bardzo pasująca do tego miejsca oraz pan Franciszek.....ich wzajemne relacje. Wzruszająca historia i cieszę się ,bo zakończenie pozwala mi patrzeć z optymizmem.....w to wszystko co nadchodzi....Zachęcam .Czyta się wyjątkowo dobrze,szybko bo cały czas chce się wiedzieć co dalej.....

Gąska | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Emilia jest młodą kobietą, która pracuje w klimatycznym antykwariacie na jednej z ulic Krakowa. Wiedzie spokojne życie, zupełnie nie wyróżnia się z tłumu. Mimo, iż napisała książkę, boi się ją przedstawić światu. Ma tylko jedną przyjaciółkę, która pewnego dnia łamie jej serce, robiąc coś wbrew jej woli. Na horyzoncie pojawia się dwóch mężczyzn, którzy wyraźnie są zainteresowani tajemniczą, skrytą Emilią, czy bohaterka wybierze któregoś z nich? Co z życiem kobiety wspólnego ma tajemnicza książka od lat przekazywana z rąk do rąk?

Powieść przypomina mi nieco moje prace dyplomowe i nie dlatego, że pisałam o systemie motywacji oraz o polskiej policji, ale dlatego, że pisząc je, zawodowo „lałam wodę”. „Antykwariat spełnionych marzeń” to piękna historia, ale jest jednym wielkim opisem otoczenia i niekończących się przemyśleń bohaterki, która jest niczym zraniona sarenka, łagodna, różna od innych, delikatna, jakby wyrwana z innej epoki, gubiąca się w świecie swojej fantazji. Jeszcze...

Ania | 2017-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2017

„Antykwariat spełnionych marzeń” - antykwariat jest, zgadza się. Marzenia? Nie koniecznie, gdyż na bohaterkę tej książki spada tyle różnych sytuacji za sprawą bliskich, gdzie nie ma czasu marzyć a co dopiero spełniać je.
Tytuł i opis książki był na tyle zachęcający, że postanowiłam się skusić i przeczytać ją, nie znając poprzednich książek autorki. Już po paru stronach się zawiodłam. Styl pisania pani Gąsiorowskiej nie przypadł mi do gustu, a sama treść była dla mnie za nudna. A szkoda, bo większość opinii jest bardzo dobrych, a tu takie rozczarowanie.
Bohaterowie są irytujący, zwłaszcza pan Franciszek który miał być miłym starszym panem, a tajemnice jakie autorka wymyśliła dla nich okazały się beznadziejne.
Bardzo się rozczarowałam, myślałam że przeczytam ciepły romans z wielkimi marzeniami, a dostałam romans który nie do końca moim zdaniem był dobrze przemyślany przez pisarkę.
Zdecydowanie nie polecam, żałuję, że zmuszałam się nawet żeby doczytać ją do końca.

Georgia | 2017-12-12
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Ciepła historia w której czuć klimat dawnych antykwariatów,zapach ksiąg oprawionych w skóry i gdzie właścicielem jest starszy pan w okularach na nosie,który mógłby o każdej sprzedawanej książce opowiadać godzinami.
Tu czas przemija powoli,bez pośpiechu.
A za drzwiami toczy się normalne wielkomiejskie życie ze swoimi problemami,smutkami i radościami a także z miłosnymi wątkami w tle.
Z każdą stroną odkrywają się tajemnice przeszłości.
Jak sobie poradzą bohaterowie w walce ze złymi wspomnieniami i czy wyjdą na jaw głęboko skrywane tajemnice?
Czy spełnią się marzenia Emilki o szczęściu?
Przeczytajcie-polecam!!!