Ufać zbyt mocno

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy… Blanka ciężko pracowała na sukces, o którym inni mogą tylko pomarzyć. Na fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce, bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych, co jest możliwe tylko wtedy, gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski − przyciąga wyłącznie facetów, którzy chcą...

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy…

Blanka ciężko pracowała na sukces, o którym inni mogą tylko pomarzyć. Na fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce, bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych, co jest możliwe tylko wtedy, gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski − przyciąga wyłącznie facetów, którzy chcą pasożytować na niej finansowo. Z każdym dniem Blanka utwierdza się w przekonaniu, że inne kobiety mają szczęście − złapały zaradnych finansowo mężów, nie muszą pracować i walczyć o przetrwanie w dżungli życia.
Pewnego dnia jednak pojawia się Marcel i marzenia Blanki się spełniają. W końcu i ona może rzucić pracę i wieść życie krezuski. Ale czy warto bezgranicznie zaufać mężczyźnie i oprzeć się na nim jak na filarze, który nigdy nie skruszeje?
Wciągająca opowieść o kobiecie, której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Ufac_zbyt_mocno-p-34927-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Ufac_zbyt_mocno-p-34927-1-30-.html

Biblioteczka Rudej | 2017-05-02
Przeczytana: 02 maja 2017

Świetna obyczajówka,którą czyta się jednym tchem.Główna bohaterka,Blanka,największa suka w mieście,dyrektor jednego z oddziałów banku spotyka na swojej drodze Marcela,bajecznie bogatego biznesmena. I jak to w bajkach bywa pobrali się i...no właśnie to i jest najważniejsze,ale nie zdradzę czy żyli długo i szczęśliwie czy też złośliwy los rzucał im kłody pod nogi,bo musicie poznać tę historię sami. Jak dla mnie jest rewelacyjna,ale czekam na Wasze opinie

Gosik62 | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Świetna polska współczesna powieść obyczajowa. Rewelacyjna postać Blanki, która wytrwale i z determinacją dąży do celu, realizuje się jako żona, matka i szefowa banku. Walczy z przeciwnościami losu, z matką, teściową, siostrą i szwagierką, które zamiast ją wspierać rzucają bezpodstawne oskarżenia i szerzą zasłyszane plotki. Polecam!

sabi | 2017-09-06

Ufać zbyt mocno- to moje pierwsze spotkanie z autorka ale zaznaczam na pewno nie ostatnie.Wszystko co dobre kiedyś się kończy-te słowa chyba najlepiej oddają treść tej książce. Wzruszająca opowieść od której nie mogłam się oderwać i momenty kiedy łza w oku zakręciła. Książka skłania do refleksji, czy warto tak ufać drugiej osobie czy przyjdzie i nam kiedyś jak Blance zmierzyć się z życiem "po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem"

Kotkad | 2017-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 lipca 2017

Slaba i dołująca książka. Nieprawdopodobna, bo czy obecnie naprawdę żyją kobiety którym wydaje się że inne z nas są na utrzymaniu bogatych mężczyzn i cieszymy się ogromnie że cały dzień możemy robić zakupy z kart naszych mężów z nieograniczonym limitem.

Ok. Taka jest nasza bohaterka, takie ma wyobrażenia i takie myślenie. Pracuje w banku starając się wiązać koniec z końcem. Patrzy zazdrośnie na inne kobiety i czeka na księcia z bajki. Spotyka natomiast pasożyty które to na niej chcą żerować. ( masakra czy autorka naprawde gotowa nam wmawiac ze sa tylko dwa takie typy facetów).
Nasza bohaterka ma też paskudną rodzinę. Siostra żerująca na mężu i.matka na ojcu. Ojciec też oddany poddany matki ibona piąte koło u wozu bo przecież nie ma sponsora.
Dalej nie opisuje....
Zdołowałam się tą wizją...

książek: 1940
BaSiUlA | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Świetna, rewelacyjna. Temat zupełnie na czasie. Kobiety robiącej karierę w banku, od najniższego szczebla pnie się na stołek dyrektora oddziału. Skrycie marzy o wielkiej miłości i oczywiście mężu z grubym portfelem. Bajka się ziści, ale na jak długo?? Przeczytajcie. Fajnie się czyta i wbrew pozorom nie ulatuje z głowy następnego dnia.

Kate1404 | 2017-10-25
Przeczytana: 24 października 2017

Książka wpadła mi w oko w bibliotece z powodu grubości i fajnej okładki. Polska autorka, ostatnio odkrywam wiele fajnych autorów więc zaryzykowałam.
Historia Blanki jest bardzo ciekawa, zaczyna pracę w banku, pnie się po szczeblach kariery coraz wyżej. A marzy...o domu, mężczyźnie swojego życia, jego złotej karcie. Któż z nas nie chciałby rzucić roboty, mieć bogatego mężą i brak problemów, nie musieć wstawać rano do pracy. Blance udaje się zmienić swoje życie po poznaniu Marcela.
Ciągle czekałam na jakieś zaskoczenie i dostałam je, ale zupełnie z innej strony niż się spodziewałam. Ciekawy jest wątek o zabobonach, czasami sama się zastanawiałam ile w tym prawdy.
Nie spodziewałam się aż tak dobrej lektury. Lubię bardzo odkrywać ciekawe książki, szczególnie obyczajowe. Także polecam!

rudarecenzuje | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Samodzielna, niezależna, zdeterminowana do osiągnięcia celu. I nieszczęśliwa. Marząca o życiu u boku silnego mężczyzny, przy którym będzie mogła zostać nieco słabszą kobietą. Tylko czy faktycznie można zmienić swoje życie z dnia na dzień? Czy możemy być przygotowani na niespodzianki i wyzwania, które szykuje nam los?

„Czy może być coś cenniejszego niż bliskość drugiego człowieka? Czy pogoń za karierą może być ważniejsza niż zaufanie, zrozumienie, dawanie i otrzymywanie ciepłych, zwykłych i bezpretensjonalnych gestów”?

Czego oczekujemy od powieści obyczajowej? Tematyki kobiecej pozwalającej nam odnaleźć się w sytuacji bohaterek? Ważnych, uniwersalnych i aktualnych tematów wśród których każda z nas znajdzie coś dla siebie? Refleksji, wzruszeń, uśmiechów? A może jeszcze więcej? Może czegoś innego? Ja skłaniam się w stronę wymienionych przeze mnie elementów i kiedy po lekturze mogę pogodnie je „odhaczyć” czuję się usatysfakcjonowana, a tak było w przypadku tej powieści.

Na...

Rydzynianka | 2017-06-17
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 17 czerwca 2017

szczerze - kawał dobrej powieści! nadal trzyma mnie refleksja po niej. życiowa, a za razem momentami nie realna, bajkowa i realna , smutna i wesoła. fajnie zarysowany wątek milości , przeznaczenia, macierzyństwa, a zarazem tragizm sytuacji. wierzę w dobry koniec. a czy wszystko co dobre kiedyś się kończy......?!?! oceńcie sami ;)

venicet5 | 2017-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 lipca 2017

Dobrnęłam do 120 strony.Moim zdaniem autorka powinna zgłosić się z tekstem tej książki do scenarzystów polskich seriali. Większość bohaterów to czarne charaktery,lekko podwórkowy styl narracji, w sumie nie wiem o co chodziło autorce i co chciałaby przekazać.
Znów muszę odpocząć od polskich autorów.

Anna Sochacka | 2018-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Powieść "paszkwil" na kobiety bluszcze, których jedynym życiowym celem jest zdobycie bogatego męża i niesplamienie swych ślicznych rączek pracą. A co się stanie gdy taki mężczyzna odejdzie? Ważne jest by nie składać całego swego życia w rękach drugiej osoby, by pozostać niezależną kobietą.