Osaczona

Okładka książki Osaczona Teri Terry
Okładka książki Osaczona
Teri Terry Wydawnictwo: Młody Book Cykl: Zresetowana (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zresetowana (tom 3)
Shattered
Młody Book
2018-05-09
2018-05-09
2014-03-06
Patrycja Zarawska

No powiem szczerze: dupy nie urywa. Połowa książki jest nudna i jest o co najmniej dwa/trzy wątki za dużo. Poza tym zakończenie jest za proste i dość niewiarygodne...(wsn że no nagle przylatuje dobra wróżka i jest wszystko super mimo że przed chwilą było fatalnie) nie przepadam za takimi rzeczami. Ogólnie nie wiem, wątek miłosny też mi się nie podobał...

Wiesz jak to jest kiedy nagle tracisz pamięć? Gdy czujesz się tak obco, że nawet Twój oddech jest ci obcy? Kiedy musisz się uczyć wszystkiego od nowa? Kiedy wszystko jest obce w Twoim istnieniu?

Ja doświadczam tego w życiu bardzo często, mimo tego że nikt mnie nie „resetuje” świadomie. Dlatego te książki są mi podwójnie bliskie.

Wciągająca powieść science fiction, akcja toczy się w niezbyt odległej przyszłości. W tym świecie medycyna rozwinęła się do punktu, gdzie można usunąć wspomnienia za pomocą jednej procedury „Reset”

Dzieła Teri, które przykuwają uwagę czytelnika od pierwszych stron. Autorka ma przyjemny styl pisania, który sprawia, że nawet w bombardowaniu różnymi informacjami o świecie przedstawionym w książkach, łatwo zanurzyć się w fabule. Choć czasami może to być przytłaczające, wszystko w końcu się układa, a czytelnik może zrozumieć świat i rządzące nim zasady.

Budowanie świata w tej trylogii jest fantastyczne, z dobrze wykonanym futurystycznym społeczeństwem. Tempo historii jest doskonałe, z dużą ilością zwrotów akcji, które sprawiają, że czytelnik jest zaangażowany i chce dowiedzieć się, co będzie dalej. Postacie są doskonale rozwinięte.

Podsumowanie? Nie żałuje że czytałam tę trylogię, ponieważ minęło tyle czasu a ja wciąż doskonale pamiętam tę historię. Trzyma czytelnika w napięciu od samego początku, wywiera mocny wpływ na nasze emocje. To dzieła których się nigdy nie zapomina.

Wciągająca powieść science fiction,...

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CbIMM1uMGZF/

Jest to zakończenie historii o Kyli, dziewczynie, która została poddana zabiegowi usuwania wspomnień. Jednak po czasie, "usunięte" wydarzenia wracają i nie dają o sobie zapomnieć.
Kyla dzięki pomocy ZwA, tajnej organizacji, odkrywa tożsamość swojej najbliższej rodziny sprzed resetu. Stara się odkryć prawdę o sobie oraz swojej przeszłości. Lecz, czy aby na pewno to, czego dowiedziała się od bliskich jest prawdą?

Czytając tę książkę miałam gdzieś z tyłu głowy, że jest to już ostatnie moje spotkanie, z tym światem. Powieść, tak jak jej poprzednie części, wypełniona jeszcze większą ilością, świetnie napisanych przez autorkę bohaterów oraz zwrotów akcji. Jeżeli miałabym opisać ją jednym słowem, nie dałabym rady. Jest po prostu znakomita, tajemnicza jak i przerażająca (w kilku momentach).

Trylogię jak i samą ostatnią część bardzo polecam.
J.

Akcja: 9/10
Sposób pisania autorki/a/autorów: 9/10
Okładka: 9/10
Kreatywność: 10/10

Książka najlepsza ze wszystkich z dotychczas trzytomowej trylogii. Końcówka powala na kolana a ja z emocji pogryzłam sobie ręce. Godna polecenia :).

I tak oto nadszedł koniec mojej wędrówki po świecie wykreowanym przez Teri Terry.
To była wspaniała, pasjonująca przygoda.

Nie czytując tego typu literatury (pomijając klasyków jak Orwell czy Huxley),dałem się bez reszty wciągnąć w fabułę.

I jeszcze te hipnotyzujące okładki.

Świat przedstawiony w powieści przeraża.
Z jednej strony wydawać by się mogło, że to czysta fantazja autorki.
Jednakże gdy spojrzeć na wydarzenia opisane w książce pod innym kątem, można dostrzec wiele bardzo niepokojących znaków, świadczących o tym, że to nie jest tylko fantazja.
Gmeranie w ludzkim genotypie, kombinowanie z łańcuchami DNA, próby klonowania, jakieś chipy...
To już się dzieje.
A o ilu pracach prowadzonych w tajnych laboratoriach na świecie nie wiemy?

Potrzebne są takie książki.
Może komuś otworzą się oczy.

Świetny cały cykl, który z czystym sumieniem polecam!

9/10.

To była wspaniała, pasjonująca przygoda.

I jeszcze te hipnotyzujące okładki.

Świat przedstawiony w powieści przeraża.
Z jednej strony wydawać by się mogło, że to czysta...

Fabuła zaskakująca pozytywny odbiór mam lektury,dobra akcja i trzyma w napięciu.
Z zainteresowaniem czytałam ostatnią część trylogii naprawdę wciągającą i super.

W ostatnim tomie bardzo wiele kwestii zostało rozjaśnionych. Z rosnącą ciekawością i zaskoczeniem poznawałam kolejne fakty o których wcześniej nie miałam pojęcia. Polecam.

Powiem zupełnie szczerze, że książka wyparła na mnie przeogromne wrażenie. Zacznę od sposobu napisania. Plynelam przez nią i nie mogłam się oderwać. Cała seria jest przemyślana, utrzymuje w napięciu i pozostawia wiele miejsca na myślenie. W trakcie czytania serii nie jednokrotnie zmieniałam opinie i wyobrażenie o postaciach i ich motywach. Każdy bohater jest zbudowany od zera, bardzo się do nich przywiązałam, a szczególnie do Kyli. Przeżywałam mnóstwo emocji razem z nią i mimo, że jest to książka młodzieżowa z pewnością na długo zapadnie mi w pamięć. <33

Zdecydowanie najlepsza część trylogii i cudowna książka! Dużo akcji, świetnie napisana historia i cudownie poprowadzona główna bohaterka. Przez to, że przyjmowała po drodze tyle imion na tyle była różna. Polecam!

• Do kupienia