Czereśnie zawsze muszą być dwie

Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Drzewo czereśni potrzebuje innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce. Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita. Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice....

Drzewo czereśni potrzebuje
innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce.
Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita.

Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.

Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem…

Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz to historia o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/206

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/206

Piotr | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

O planach autorki odnośnie powstania tego utworu słyszałem i czytałem długo przed jej napisaniem.Autorka na swoim społecznościowym profilu wspominała o chęci i potrzebie napisania tej książki. Dobrego autora poznaje się po tym, co nosi w sercu i czy potrafi to umiejętnie przekazać. Magdalena Witkiewicz potrafi. To prawdziwa czarodziejka.

Prawda jest taka, że bałem się rozczarowania. Niektórzy pisarze wpadają w banalność i schematyzm. Nawet Ci najlepsi. Ale nie Magdalena Witkiewicz. Kiedy przeczytałem pierwsze strony, napisałem do autorki SMS-a w rodzaju:"Identyfikuję się ze Zosią". Od kogo z nas nie wymagano, abyśmy byli najlepszymi uczniami, dziećmi, najlepszymi w uprawianiu sportów. Rodzice zawsze mają plany względem dzieci, próbują ułożyć za nich plany na przyszłość i ingerują w ich wybory.

"Czereśnie zawsze muszą być dwie" to niezwykle ciepła opowieść o tym co w naszym życiu jest ważne, piękne i za czym tęsknimy w głębi naszych serc.
Zosia Krasnopolska otrzymuje w...

gosia123 | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Jestem zachwycona i oczarowana. Zachwyciła mnie ta historia opowiedziana tak leniwie,a jednocześnie tak pełna niespodzianek. Andrzej i Stefania,Zofia i Szymon...historia musiała zatoczyć koło,bo czereśnie zawsze muszą być dwie:)
To co czasami wydaje nam się błahe ma wpływ na całe nasze życie,a to co nas denerwuje....szkoda czasu na waśnie,bo życie jest za krótkie.
Polecam wszystkim miłośnikom dobrej literatury obyczajowej.

Dama_Karo | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość – nieustannie wpływają na siebie i kierują naszym życiem. Obserwuje to Magdalena Witkiewicz i udowadnia, że nic nie dzieje się przypadkiem i nawet największy smutek może prowadzić do czegoś pozytywnego. Autorka przy tym wzrusza i zmusza do docenienia każdej chwili, pokazując kruchość życia i ulotność szczęścia.

Nie lubię opowiadać zbyt wiele o fabule, żeby nie psuć Wam zabawy... Zdradzę jedynie, że wszystko kręci się wokół Zosi – kobiety wchodzącej w dorosłe życie. Dziewczyna przeżywa pierwszą miłość i prawdziwą przyjaźń, która prowadzi ją z Gdańska aż do Rudy Pabianickiej i Łodzi. Jej przeprowadzka jest również związana z podróżą w czasie i niesamowitą historią miłosną, która skradnie Wasze serca, ale o tym musicie już przekonać się same.

Chociaż autorka jest Specjalistką od Szczęśliwych Zakończeń, to tym razem na prawdziwe szczęście musieliśmy długo poczekać. Mimo pełnej różu okładki i ciepłej treści, Czereśnie są przepełnione...

Kate1404 | 2017-05-15
Przeczytana: 14 maja 2017

Przeczytałam i ja... Zgadzam się z wszystkimi pozytywnymi opiniami tej książki. Jedna z lepszych książek pani Witkiewicz. Cudowna, ciepła, wspaniała i romantyczna. Gorąco polecam!

Book Emperor | 2017-04-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Odkąd zaczęłam czytać, zarzekałam się, że nie ma siły na świecie, która zmusiłaby mnie do przeczytania obyczajówki. Przez Doris miałam tego dość i uważałam te książki za coś naprawdę durnego. A potem pojawiła się w moim życiu Magdalena Witkiewicz i cholera wzięła wszystkie moje postanowienia. Najpierw przeczytałam Pracownię dobrych myśli, która była tak ciepłą książką, że trafiła do moich książek 2016 roku. Takich The Best Of. A potem Szkołę żon i Pensjonat Marzeń – te książki były cudowne. A potem dostałam przedpremierowy egzemplarz Czereśni i przepadłam.

Nie uznaję mianowania autorów i autorek żadnymi królami i królowymi danego gatunku literackiego, ale takiego wymiatacza jak Magda w kategorii książek obyczajowych to jeszcze nie spotkałam. Nie dość, że ta kobieta to czyste złoto, a spotkanie jej na żywo, było jedną z najlepszych rzeczy jaka przytrafiła mi się na zeszłorocznych targach książki w Krakowie.

Czereśnie zawsze muszą być dwie to historia Zosi Krasnopolskiej, która...

Przeczytana: 10 maja 2017

"Byłam bardzo zaskoczona, że ktoś mnie słucha. [...]Cieszyło mnie to, że dla kogoś wreszcie jestem na tyle interesującym człowiekiem, że che mu się ze mną rozmawiać."
Zosia Krasnopolska to inteligentna choć bardzo samotna dziewczyna. Izolowana od rówieśników, przyjaciółkę odnajduje w pani Stefanii – staruszce, którą ma się opiekować w ramach prac społecznych. To, jak ta ciepła i pełna dobrych słów kobieta wpłynie na losy Zosi, nawet ona sama się nie spodziewała... Odtąd ich historie będą się przeplatać łącząc w sobie miłość, stratę, rozstania i powroty.

"Chciałam przespać wszystkie złe chwile i obudzić się rano, gdy wszystko będzie dobrze. Jakby podczas nocy dobre wróżki rozwiązywały wszystkie nasze problemy i rano pozwalały zaczynać od zera."
Zosia w spadku po pani Stefanii dostaje stary dom, który kryje wiele tajemnic. Ich odkrywanie ekscytuje ale także przywołuje smutne wspomnienia. Czy magiczny dworek może uratować serce dziewczyny, złamane kilkoma wydarzeniami? Magda...

Czas_na_Książki | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Natura została stworzona w taki sposób, że aby mnożyć owoce, dzieło swego bytu, nie może być samotna. Toteż czereśnie muszą być dwie, aby wydawały owoce. Jakże trafne jest to spostrzeżenie, które niebywale łatwo można odnieść do ludzkiego życia. Aby człowiek mógł rozkwitać, nie może iść przez życie w pojedynkę. Potrzebuje przyjaciela, partnera dzięki któremu mnoży owoce życia, w szeroko pojętym znaczeniu.
Na najnowszą powieść Magdaleny Witkiewicz czekał ogrom czytelniczek. W tym i ja. Bardzo ciekawiła mnie historia, która miała ukazać się na kartach tej książki. Czy będzie w sobie miała to coś? Czy porwie mnie w swoją fabułę?
„Czereśnie zawsze muszą być dwie” to wzruszająca powieść o odkrywaniu siebie. Okazuje się bowiem, że szczęście, będące czasem na wyciągniecie dłoni nie jest łatwym łupem do zdobycia. Ile razy staramy się dosięgnąć radości, a one umykają jak tęcza za którą pędzi się autostradą. Choć Magdalena Witkiewicz znana jest z happy endów, tak w tej powieści na...

anikszak | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Tego się nie spodziewałam! Magiczna historia nie tylko miłości,ale także bólu i tęsknoty. Książka,która zawładnęła mną. Mogę śmiało stwierdzić,ze to najlepsza książka ostatnich lat nie tylko Magdaleny Witkiewicz ale polskich autorów. Jestem oczarowana, wzruszona i rozczarowana,ze tak szybko ją przeczytałam a właściwie pochłonęłam. Polecam!

Diane_Rose | 2017-05-12

Czereśnie zawsze muszą być dwie to wspaniała opowieść o tym, że każda podjęta przez nas decyzja, nawet ta najgłupsza, ma wpływ na nasze dalsze życie, a także o tym, że człowiek tak jak drzewo czereśni potrzebuje drugiego człowieka, żeby być szczęśliwym.

Nie wiem czy Czereśnie... są najlepszą książką w dorobku pisarki, bo całego dorobku nie znam, ale na pewno są pozycją dobrą, ciekawą i przede wszystkim wyjątkową. Mogę je polecić z czystym sumieniem, a 16 maja wybieram się na spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w Szczecinie i jestem ciekawa co autorka powie na temat swojej książki :)

Całość: http://www.recenzjezpazurem.pl/2017/05/magdalena-witkiewicz-czeresnie-zawsze.html

Agata | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Dziś przedstawiam Wam bezapelacyjnie najgorętszą premierę tej wiosny. Wydaje mi się, że każda prawdziwa ksiażkoholiczka lubująca się w prozie naszych rodzimych autorek i wzruszających historiach miłosnych słyszała o tym tytule. Magda Witkiewicz zapowiadała "Czereśnie zawsze muszą być dwie" już od pewnego czasu, skutecznie zachęcając nas do lektury. I powiem Wam, że choć czas dłużył się niemiłosiernie - było na co czekać. "Czereśnie..." to według mnie najlepiej napisana i najbardziej dopracowana powieść autorki. (Chciałam napisać najlepsza i pewnie bym to zrobiła, gdyby moje serce z uporem nie zwracało się do "Po prostu bądź".)

Kiedy Zosia Krasnopolska poznaje panią Stefanię, zupełnie nie spodziewa się, że uda im się zaprzyjaźnić, a potem otrzyma od staruszki w spadku zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Z powodu pewnych okoliczności decyduje się jednak jechać do Rudy i zgłębić jej tajemnicę. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości i przyciąga Zosię...

Patronaty tygodnia

Nowa książka Jaume Cabré, kolejna część smoliście czarnego kryminalnego cyklu Jakuba Ćwieka „Grimm City”, mistrzowska opowieść z suspensem autorstwa J.C. Oates – to tylko niektóre z książek, które w tym tygodniu ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!