Przecież to było tak niedawno

Okładka książki Przecież to było tak niedawno Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Przecież to było tak niedawno
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo FLOW literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo FLOW
2023-12-06
2023-12-06
literatura polska opowiadanie

Zaczelam sluchac i jakie bylo moje zdziwienie jak historia tak szybko sie zakonczyla. Jednakze ksiazka jest ciepla i otulajaca.
Nigdy nie jest za malo domu spokojnej starosci Happy end.

Nigdy nie jest za malo domu spokojnej starosci Happy end.

Uwielbiam wszystko co jest związane z Domem spokojnej starości "Happy End" :D

Uwielbiam wszystko co jest związane z Domem spokojnej starości "Happy End" :D

Krótka piękna wzruszająca historia.

Krótka piękna wzruszająca historia.

“Przecież to było tak niedawno” czyta się szybko i przyjemnie. Czuje się nastrój, który stworzyła autorka a także emocje wypływające z lektury. Ten pewien rodzaj melancholii upływającego czasu ale i optymizmu, że nigdy nie jest za późno. Jeśli macie więc ochotę na krótką formę literacką, która Was otuli to to opowiadanie będzie idealne. Jedyny minus to taki, że jest zdecydowanie za krótkie.

Recenzja: https://kotkawaiksiazki.pl/przeciez-to-bylo-tak-niedawno-magdalena-witkiewicz-recenzja/

Bohaterów z "Uwierz w Mikołaja" pokochałam z całego serca, tak więc tutaj mi było bardzo przyjemnie do niektórych wrócić. Jeżeli chodzi o samą fabułę to autorce udało się tutaj stworzyć taki magiczny nastrój, ale jednak sama historia była o wiele za krótka, żebym mogła się w nią w pełni wciągnąć. Podobnie rzecz się miała z bohaterami, bowiem nim zdążyłam się z nimi tak na dobre zżyć i spróbować poczuć ich emocje, to już następował koniec tego opowiadania. Moim zdaniem, lepiej by to wyszło, gdyby autorka jednak poświęciła odrobinę więcej czasu na napisanie tej historii, dopracowanie jej szczegółów i jednak stworzyła po prostu drugi tom "Uwierz w Mikołaja". Jako taka krótka forma przekazu, ta historia naprawdę sporo traci. Nie mówię jednak, że opowiadanie jest złe, bo wcale takie nie jest. Idealnie się nada dla tych, którzy jeszcze choć na chwilę, choć na sekundę pragną zatopić się jeszcze w świecie dobrze znanych sobie bohaterów, a także poznać zupełnie nowych. Dla mnie Magdalena Witkiewicz pozostanie jedną z ulubionych autorek, bowiem jej powieści niezmiennie mnie wciągają i zdobywają moje serducho!

Świąteczny klimat, opowiadanie z perspektywy Genowefy, starszej pani, która obserwuje świat przez okno swojego mieszkania a także wraca wspomnieniami do czasów z przeszłości.

Poznajemy trochę jej losy, losy jej syna oraz wnuka, jej marzenia, rozterki. Przy okazji ukazany jest także świat pewnego starszego pana z domu na przeciwko. To wszystko wzrusza, daje okazję do przemyślenia pewnych spraw, zachowań ...

Krótka opowieść a jaka treściwa. Autorka idealnie ukazuje świat emocji, nadziei, relacji rodzinnych. Czyta się szybko i z ciekawością.

Przeczytajcie, zatrzymajcie się na chwilę i poznajcie znaczenie tytułu tej książki: "Przecież to było tak niedawno". Co się za nim kryje i jakże to wszystko jest życiowe...

Czas odmierzany kartkami kalendarza czy kreskami na płocie... Co to oznacza i może niech skłoni Was do refleksji.

Polecam i trochę szkoda, że to takie krótkie, bo mogłoby trochę więcej się rozwinąć ...

Absolutnie polecam! Krótkie opowiadanie, które doskonale otula w zimowe wieczory. Bardzo szybko się czyta, bo wciąga bez reszty od pierwszych stron. Jak każda książka od Witkiewicz.

Bardzo mi się podobała książka, do której nawiązuje historia Genowefy, czyli "Uwierz w Mikołaja", film również, choć nie jest wiernym odzwierciedleniem perypetii bohaterów, najważniejsze, że wszystko w klimacie jak najbardziej świątecznym.

Audiobook⛄
Wzruszające opowiadanie, które stanowi fragment powieści "Uwierz w Mikołaja". Historia niby o seniorach, ale faktycznie rownież o ich dzieciach i wnukach. Krótka bardzo ciepła opowieść z humorem, idealna na zimowy wieczór. Serdeczne polecam⛄

Audiobook⛄

Bardzo przyjemne opowiadanie. Zaczynając od lekkiego, bardzo swobodnego wprowadzenia, poznajemy tragiczne historie życiowe. Wszystko jest spójne, czyta się bardzo dobrze. Pani Genowefa pasowałaby do Domu Seniora.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2024
  • Storytel

Dodaj cytat z książki Przecież to było tak niedawno