Czereśnie zawsze muszą być dwie

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
dom literatura polska miłość odmiana losu powieść obyczajowa przyjaźń spadek spotkanie tajemnica
literatura obyczajowa, romans
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

O tym, że człowiek, podobnie jak czereśnia, nie może być sam...

43 Link do recenzji

Bardzo fajna książka. Na pewno zapamiętam ją na długo.

Przepiękna historia. Polecam

Magdalena Witkiewicz czaruje słowem,tworzy opowieści od których trudno się oderwać,tworzy historie,które czytelnik mocno przeżywa.
Autorka posiada ten dar że czytający identyfikuje się z bohaterami.
Czy życie może się zmienić od jednego pójścia na wagary??
Okazuje się że tak.Jednorazowy wyskok Zosi Krasnopolskiej powoduje że za karę musi nosić obiady pewnej starszej...

Opowieść jak z przyjaźni rodzi się miłość. Wplątany jest też wątek, który wydarza się w latach 30-stych XX wieku bardzo ciekawy.

Moje pierwsze spotkanie z prozą Pani Witkiewicz wypadło bardzo dobrze, biorąc pod uwagę, że rzadko czytam książki współczesnych, polskich autorów. Autorka ma lekkie pióro i talent do pisania docipnych, ale niegłupich dialogów.

Główni bohaterowie nie irytują, a historia poboczna wywołała we mnie dreszczyk emocji (lubie takie dwutorowe prowadzenie akcji).

Nie nazwałabym...

"Czereśnie zawsze muszą być dwie" Magdaleny Witkiewicz to książka ukazująca jak wielki wpływ na nasze życie mają nawet najdrobniejsze decyzje, oraz tym, że tak jak tytułowych czereśni, ludzi zawsze musi być dwoje.
"I wtedy wszystko zrozumiałam. Człowiek nie powinien być sam na tym świecie.
Drzewo czereśni potrzebuje innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce.
Tak jak...

Ta książka jest rewelacyjna! Czytając ją, można poczuć każdym zmysłem co się w niej dzieje, zaczynając od zapachu ciasta w domu i kończąc na uczuciu ciepła wywołanego poprzez ogień w kominku. Nie można nudzić się nawet przez chwilę i wciąż jest się ciekawym co będzie dalej. Najciekawsze jest opisywanie domu przez autorkę, aż ma się wrażenie, że on sam jest bohaterem...

Książki Pani Magdy mają to do siebie, że niosą za sobą piękne historie. Bohaterom nie obce jest czasami cierpienie, ale od opowieści bije ciepło i wiele emocji.
Tak było i w tym przypadku. Serdecznie polecam :)

Na półkach: , , , ,

Bardzo ciepła opowieść, momentami słodko - gorzka, jak życie. Lubię, kiedy bieżąca fabuła przeplata się z powiązaną z nią przeszłością, co i tutaj miało miejsce. Bardzo przyjemna lektura, pochłonęłam w dwa dni.

Super! Nie mogłam się oderwać! Biegnę do biblioteki po kolejną książkę pani Magdaleny Witkiewicz :)

Dyskusje

4 278