Zgłosuj na książki roku 2017

Tylko dobre wiadomości

Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Wszyscy kochamy powieści o miłości… Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila Rudnicka-Clement, składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej...

Wszyscy kochamy powieści o miłości…

Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu.
Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa…
Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania?
Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy.
Kobiety rzucają się w wir pracy. Los przygotował dla nich wiele niespodzianek: porywającą wenecką podróż, odzyskaną przyjaźń, wiosenny Kraków odkrywany na nowo, a wreszcie miłość…
Bo wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i odważnie spoglądać w przyszłość.

Romantyczna opowieść, która zabierze Was do klimatycznego miasta nad Wisłą, pięknej, słonecznej Wenecji, i wszędzie tam, gdzie warto się zakochać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/250

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kate1404 | 2018-02-09
Przeczytana: 06 lutego 2018

Tylko dobre wiadomości - to opowieść o dwóch przyjaciółkach Izabeli i Kamili, które pewnego dnia wyprowadzają się do Krakowa i zaczynają pracować nad podupadającym pismem dla pań, które Kamila odziedziczyła po ... byłej teściowej. Izabela po porzuceniu pracy w telewizji nie może znaleźć nic godnego uwagi, dlatego zgadza się na propozycje przyjaciółki. Wyjeżdżają razem, co z tego wyniknie? Czy książka jest romantyczna tak jak zapowiada wydawca?
Przeglądając nowości w księgarniach zwróciłam uwagę na tę książkę, urzekła mnie jej okładka, a z racji zbliżających się Walentynek nawet nie przeszkodził mi opis, że książka jest romantyczna. Romansów z zasady nie czytam, ale tym razem zaryzykowałam.

Wiecej

ejotek | 2018-02-10
Przeczytana: luty 2018

Agnieszka Krawczyk uwielbia skupiać się w swoich książkach na konkretnym temacie przewodnim – tak było w przypadku serii Czary codzienności czy Magiczne miejsce. Tak samo jest w najnowszej powieści pisarki - „Tylko dobre wiadomości”. Ogromnie ucieszyło mnie miejsce akcji, czyli Kraków oraz moc literek i mediów, które w tej książce mają moc sprawczą. Zapraszam Was na moje wrażenia z lektury.

Izabela Oster prowadzi własny program „Info Global” w prywatnej telewizji. Uwielbia swoją pracę i ‘wbijanie szpileczki’ rozmówcom pod sam koniec rozmowy co sprawia, że z zaskoczenia wyznają to, przed czym bronili się przed długie minuty. Jednak w wyniku zmian, Izabeli zaoferowano gorsze pasmo dla programu, którego jej zdaniem w tak późnych godzinach nikt oglądał nie będzie… Ogromna złość sprawia, że podejmuje szybką decyzję i z wiszącym nad głową kredytem za mansardę w Krakowie… zwalnia się z pracy. Czy otrzyma propozycje z innych stacji? Jak sobie poradzi finansowo, wszak musi płacić za...

Miśka | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

Pierwsza książka tej autorki. Ot, nic rewelacyjnego. Przeciętna z odrobiną niedociągnięć.

Guzikowianka | 2018-02-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Na spokojnie
Przeczytana: 11 lutego 2018

Książki, których akcja toczy się w którymś z moich ulubionych miasta/miejsc - otrzymują od razu dwie gwiazdki. Szansą na kolejne są ciekawi, niesztampowi bohaterowie (jedna gwiazdka) a jeszcze lepiej - bohaterki (dwie gwiazdki). Jedną gwiazdkę można otrzymać za obecność zwierzaków, kolejną za ciekawe wnętrza. Jeśli do tego dołożyć zgrabną fabułę (dwie gwiazdki) i to „coś” (kolejne dwie), mamy komplet.
W „Tylko dobrych wiadomościach” jest Kraków**, Romantyczka+Zołza+Postrzelona Pani Starsza**, Hrabia, Keks, Klops itp.*, „Latarnia”, „paryskie mieszkanie”*.
Polecam ale tylko miłośnikom Krakowa.

Magdalena | 2018-02-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Tylko dobre wiadomości" to najnowsza powieść Agnieszki Krawczyk od Wydawnictwo Filia.

Z twórczością Agnieszki Krawczyk miałam okazje spotkać się dość dawno temu przy okazji lektury "Magicznego miejsca". I przyznam, że to kolejna z polskich autorek, która skradła moje serce. Jej najnowsza powieść pełna jest bowiem ciepła i magii, która bije z każdej strony opowiadanej historii.

Iza Oster to przebojowa i pełna temperamentu prezenterka telewizyjna, która uwielbia słowne potyczki z zaproszonymi przez siebie do programu gośćmi. Kiedy do telewizji przychodzi czas zmian pod wpływem chwili Iza rezygnuje z pracy, liczy bowiem na to, że propozycje konkurencji zaczną same do niej przychodzić. Z kolei Kamila to jej najlepsza przyjaciółka, która w spadku po nieudanym małżeństwie odziedziczyła gazetę, którą kiedyś kierowała jej teściowa. I to właśnie przedsięwzięcie, któremu obie przyjaciółki poświęcają swój czas i umiejętności, a wszystko to w malowniczym Krakowie. Co z tego wyniknie? Czy...

aisah | 2018-02-21
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2018

Pierwsze 40% książki męczyłam strasznie, nie umiałam się przekonać do bohaterów. Potem się zdecydowanie rozkręciło, ale końcówka mnie rozczarowała - część wątków została rozwiązana, a część nie.

agatson | 2018-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2018

myśle ze będzie ciąg dalszy... troszkę inna niż poprzednie sagi, najmniej mi przypadła do gustu ale nie jest zła troszkę słabsza po prostu

ania33 | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Po przeczytaniu wczesniejszych ksiazek autorki liczylam na cos wiecej i niestety troche sie zawiodlam.

Zosia Filipiuk | 2018-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2018

Trochę słabsza książka niż te, do których zdążyła nas przyzwyczaić Autorka. Nie jest taka "smaczna", ale czyta się fajnie. Postaci wyraziste, miłość w tle, czytadło wakacyjne.

kingaa-t | 2018-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2018
Patronaty tygodnia

Od biografii Wojciecha Kurtyki, przez kolejną część przygód komendanta Servaza – bohatera „Nocy” Bernarda Miniera – i nową książkę Anety Jadowskiej, aż po „Kobietę w oknie” A.J. Finn. A to nie wszystko! Aż 14 tytułów polecamy w tym tygodniu Waszej uwadze. Wszystkie zostały wydane pod naszym patronatem.