Zima w Małej Przytulnej

Okładka książki Zima w Małej Przytulnej Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Zima w Małej Przytulnej
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo FLOW Cykl: Mała Przytulna (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Mała Przytulna (tom 3)
Wydawnictwo FLOW
2023-11-08
2023-11-08

Kolejna rewelacyjna część o Małej Przytulnej. Lekka, czyta się jednym tchem i z uśmiechem na twarzy ☺️

Była perfumeria, zielarnia, nastał czas i na zimę w Małej Przytulnej. Miałam kiedyś podobną bibliotekę do tej z książki M. Witkiewicz. Ta powieść otuliła niczym ciepła kołderka, rozśmieszyła niczym dobra komedia. Sama bym chciała mieszkać w takim miejscu. Ucieszyła mnie wiadomość, iż autorka rozważa napisanie czwartej części. Fajnie by było, gdyby Gabrysia była dorosłym członkiem społeczności. Myślę, że ta część miała najwięcej ilustracji ze wszystkich książek pani Magdaleny. Według mnie wyszło rewelacyjnie.

Ta część po wspaniałej pierwszej i trochę gorszej drugiej jakoś mi nie podeszła. Trudno powiedzieć dlaczego, jest taka jakas rozwleczona, nie porwała mnie jak poprzednie . Zazwyczaj jak otworzę książkę to tego samego lub następnego dnia kończę, tak z tą się męczyłam prawie dwa tygodnie. Chyba Mała Przytulna się trochę wypaliła, zabrakło pomysłu.

Gdzie jest ta Mała Przytulna??? Zamieszkać w takim miejscu, mieć takich znajomych i przyjaciół, to lepiej niż kumulacja w LOTTO !!! Przyjaźń, miłość, życzliwość otula wszystkich mieszkańców, jest tak naturalna, jak powietrze, którym musimy oddychać, żeby żyć. Zrobił się z tego taki rajski, bajkowy klimacik. Ale czyta się fajnie, lektura zapewnia niezły relaksik. Plus dla postaci Gabrysi, mała "wymiata"!

Przytulne domknięcie wątków, piękne pożegnanie z Małą Przytulną.

Przytulne domknięcie wątków, piękne pożegnanie z Małą Przytulną.

Kolejna książka Magdaleny Witkiewicz, w której spotykamy się z bohaterami Małej Przytulnej. Powracamy w zimowej otoczce do Gabrysi, uroczych staruszków, ale i poznajemy nowych bohaterów, którzy zdaje się mają powrócić w kolejnym tomie. Tym razem autorka skupia się na stworzeniu dla bohaterów idealnej, rodzinnej atmosfery świąt i myślę, że w kulminacyjnym punkcie jej się to udaje.

Jak zwykle w całej historii dominuje Gabrysia, nadzwyczaj rezolutne dziecko, które można powiedzieć utrzymuje miasteczko we względnym stanie równowagi. Zachęca wszystkich do interakcji, unormalnia rzeczywistość. Powiem jednak szczerze, że już trochę jestem zmęczona tą konwencją, bo już trochę wszystko jest powtarzalne. Niestety troszkę się znudziłam chyba bohaterami. Podobały mi się jednak nowe postacie, które się pojawiły i ich historie, zwłaszcza Kazika. Nie trafiło jednak tym razem do mnie takie skakanie po liniach czasowych. Trochę było to chaotyczne, mimo że dało się w tym połapać. W taki sposób poznaliśmy historię właśnie poznanego Kazika, odkryliśmy trochę przeszłości Balbiny oraz delikatnie mogliśmy zajrzeć za zasłonę przeszłości, którą utkała mama, również nowo poznanego, chłopca Antka.

Podsumowując bohaterowie w charakterystyczny sobie sposób szykują się do świąt, stopniowo odkrywając swoje mniejsze i większe tajemnice. Mimo wszystko polecam zainteresować się tą serią, bo jest lekka i niezobowiązująca.

Ponownie autorka zabiera nas do Małej Przytulnej, tym razem otulonej zimową aurą.
Znowu mamy szansę spotkać znanych już nam bohaterów, ale i poznać nowych, którzy nie będą mieli wyjścia jak wsiąknąć w przytulny klimat małego miasteczka.
Autorka dostarcza dobrą dawkę humoru, ale co ważniejsze pokazuje jak ważna jest przyjaźń, miłość, po prostu wzajemne dobre relacje. Historie wprowadzają w dobry nastrój, pozwalając przychylniej spojrzeć na otaczające nas osoby, bo w każdym można dostrzec dobro, czasem tylko trzeba dać sobie więcej czasu.
Polecam każdemu kto potrzebuje relaksu, ale i naładowania się pozytywną energią, tak nam potrzebną na co dzień.

Piękna zimowa odsłona mojej ulubionej serii. Otula, bawi i daje do myślenia. Polecam całą serię i czekam na kolejne części❤️

,,Zima w Małej Przytulnej” to ciepła i pełna uroku opowieść z prawdziwie zimowo-świątecznym klimacie. Autorka miała bardzo ciekawy pomysł na fabułę i umiejętnie oddała klimat miejscowości, w której każdy zna każdego. Bohaterowie książki są oryginalni i dobrze przedstawieni. Każdy ma swoje miejsce w opowieści, przy czym każdy jest w niej ważny. I… żadnego nie da się ich nie lubić. Książka napisana jest w przyjemny sposób, przez co czyta się niemal sama. Odnalazłam w niej wszystko, co lubię i cenię w powieściach. ,,Zima w Małej Przytulnej” to opowieść o ludziach, relacjach, sile rodziny, miłości i przyjaźni. Czyta się bardzo dobrze, nie brakuje w niej humoru sytuacyjnego, ciekawych dialogów i zdarzeń, które powodują uśmiech na twarzy.

Mimo że nie czytałam poprzednich części, to nie przeszkadzało mi to w odbiorze lektury. Choć muszę przyznać, że chętnie poznam wcześniejsze losy bohaterów, których naprawdę polubiłam. ,,Zima w Małej Przytulnej” to wzruszająca, klimatyczna i piękna opowieść. Bardzo dobrze spędziłam z nią czas. To optymistyczna, ciepła i refleksyjna historia. Przepełniona miłością, wiarą i nadzieją. Idealna na przedświąteczny czas. Jestem zauroczona i naprawdę miło zaskoczona powieścią.

Można się przy niej zrelaksować :)

Można się przy niej zrelaksować :)

• Przeczytane 2023
  • Audiobooki