Diablo: Królestwo Cienia

Cykl: Diablo (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
The Kingdom of Shadow
838891667X

Od zarania dziejów zastępy aniołów z Wysokich Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł ścierały się w walce o los wszelkiego stworzenia. Ta walka przeniosła się do świata ludzi... żaden Człowiek, Anioł ani Demon nie będzie mógł stać na uboczu...Legenda mówi o dawno wymarłym mieście Ureh, według niektórych bramie prowadzącej do Wysokich Niebios. Uważa się, że co dwa tysiące lat, gdy układ gwiazd jest odpowiedni, a cień góry Nymyr pada na ruiny, Ureh się odradza ukazując wszystkie swe bogactwa śmiałkom, którzy odważą się ich szukać.Po trwających całe życie badaniach i skomplikowanych obliczeniach, czarodziej Vizjerei, Quov Tsin będzie świadkiem odrodzenia Ureh. Jednak to, co czeka na Tsina i jego najemników, nie przypomina w niczym tego, czego się spodziewali. Okaże się bowiem, że marzenie o świetlistym Ureh jest wypaczonym koszmarem, który nieubłaganie wciągnie ich do Królestwa Cienia.Oryginalna opowieść o magii, mieczach i wiecznej walce, oparta na przebojowej i wielokrotnie nagradzanej grze firmy Blizzard Entertainment. Przeznaczona dla dojrzałych czytelników.

Shariana | 2013-03-27
Przeczytana: 27 marca 2013

Czytając opinie na temat tej książki, byłam nastawiona dość sceptycznie. Czytałam dwa poprzednie tomy tej serii, w tym jedną książkę Knaaka (w swoich zbiorach mam też jego 3 inne dzieła) i w sumie można o nich powiedzieć to samo, co o książkach Trudi Canavan - niby ładne i zgrabne, ale nic nowego do tematu nie wnoszą. Wydawało mi się, że zazwyczaj spotykałam się z opiniami podobnymi do mojej. Tymczasem większość czytelników zapewniała, że ta książka jest zupełnie inna...
I jest.
Pewne elementy pozostały bez zmian - świat znany nam z gry komputerowej (nomen omen, Knaak jest najlepszym autorem piszącym w uniwersum gier, jakiego tylko znam), zazwyczaj stosunkowo schematyczni bohaterowie, koncentracja na akcji, a nie na motywach postaci. Nie zabrakło tego i tutaj (wątek głównego bohatera i księżniczki był ciekawym pomysłem, w praktyce okazał się jednak niesamowicie tandetny...). Knaak nadal woli opisywać rozszarpywanie ludzkiego ciała, niż sympatię łączącą dwie osoby. Widać jednak, że...

NihilusX | 2015-07-17
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Przeczytałem głównie przez to że przy okazji "Nawałnicy Światła" przypomniałem sobie o nekromancie Zaylu, który był też bohaterem "Pajęczego Księżyca". Zdecydowanie ta postać jest najfajniejszą jaką można tu spotkać, ale inne też da się polubić, nawet głównego bohatera Kentrila Dumona, pomimo dość naiwnego wątku miłosnego między nim i córką władcy Ureh. Wielki plus to też świetny klimat, który sprawia, że mimo dość przewidywalnej miejscami fabuły, chce się jak najszybciej dotrzeć do końca. Jeśli ktoś lubi Richarda A. Knaaka i uniwersum Diablo to szczerze polecam.

Asztat | 2014-03-05
Przeczytana: 03 stycznia 2012

To jest tak piękne, w taki bardzo zły sposób...
Jedna z najbardziej kiczowatych książek jakie znam.
Mhrok aż się wylewa za okładkę...
A jednak... jest jedna z moich ulubionych. Nie jest to dzieło, jednak ciężko się oderwać (zwłaszcza, ze jest na tyle krótka, żeby nie musieć...

Myślę, ze moja miłość do gier z serii "Diablo" niewątpliwie ma w tym swój udział, jednak uważam że sama w sobie historia jest niezła.
Główny bohater jest słodki. Taki doskonały Emo.

Język (nie wiem, czy to autor, czy tłumacz)
jest paskudny. Powtórzenia tragicznie monotonne i miejscami w dość groźnych momentach akcji, niefortunnie dobrany język aż bawi.

Lintu | 2016-03-06

Książki oparte na licencjach gier mają to do siebie, że większości są miałkimi, tragicznie napisanymi czytadłami niewartymi funta kłaków. Tutaj jest inaczej: chociaż nie jest to arcydzieło światowej literatury, to bardzo, bardzo dobre fantasty. Autor miał ciekawy, klimatyczny pomysł na miejsce akcji i intrygę (choć opartą na jednym zwrocie akcji - ale za to jakim!). Warto się zapoznać, bo w morzu chłamu jest to prawdziwa perła.

Michał Malec | 2015-01-13
Na półkach: Diablo, Przeczytane, Posiadam

Ksiazka nie powala. sa momenty wciagajace ale i tskie przez ktore ciezko przebrnac. Niestety cala saga Diablo jest o nim tylko na koncach ksiazek. Jest on raczej dodatkiem by byl sens fabuly. Dla fanów gry nie polecam.

urszula | 2011-01-15
Przeczytana: luty 2000

Zdecydowanie lepsza od dwóch pierwszych pozycji w serii. Intrygująca historia, osadzona w wybitnie mrocznym klimacie. Naprawdę ciekawa, bezpretensjonalna fabuła, przedstawiona w świetnym stylu.

Maciej J | 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 25 lutego 2012

Tę część uważam za najlepszą z czterech powieści przetłumaczonych na j. polski. Całkiem ciekawe wątki, czasem nieco przewidywalne zakończenia, ale nie aż tak bardzo jak się na początku spodziewałem. No i duży plus za postać Zayla. I jego towarzysza.
Możemy się też spodziewać nawiązań do książki w D3

Patryk | 2011-03-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 marca 2011

Rewelacyjna książka, podobnie jak dwie poprzednie części. Bardzo ciekawa fabuła, która wymaga od czytelnika sporo uwagi. Dużo akcji, rozwikływania tajemnic i zagadek, a nawet trochę romansu. Zdecydowanie polecam.

aniask | 2016-09-05
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Książka fantasy do czytania na wakacje. Z grą ma wspólne tylko wspomnienia o niektórych postaciach, ale ciekawa fabuła i lekko się czyta. Polecam

wojtek858 | 2010-06-27

Może nie jest specjalnie wybitnym dziełem, ale klimat i napięcie są na wysokim poziomie.