Diablo III: Gdy zapada ciemność, rodzą się bohaterowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fabryka w grze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Diablo III: Heroes Rise, Darkness Falls
Diablo
Oceansoul

Groza karmi się wątpliwościami, pożądaniem, żalem, zazdrością, nienawiścią oraz milionem innych diabelskich smakołyków. W uniwersum „Diablo” zło reprezentowane jest przez demony, jednak one jedynie pielęgnują nasiona, jakie wysiewamy sami. Największym zatem wyzwaniem jest zwycięstwo w walce przeciwko samemu sobie. To jest oznaką prawdziwej odwagi w tym świecie. Między tymi stronami...

Między tymi stronami znajdziesz historie, które sprawią, że zajrzysz w głąb siebie, aby odnaleźć wolę walki w obliczu absolutnej grozy.

Zapada ciemność, rodzą się bohaterowie

źródło opisu: Fabryka Słów, 2013

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

MANI3K | 2013-10-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 06 października 2013

Krótko mówiąc rozczarowanie, może dlatego że jako fan uniwersum Diablo oczekiwałem od tej pozycji zbyt wiele.
Pierwsze opowiadanie było niczym wiadro zimnej wody wylane na mnie, obawiałem się że pozostałe opowiadania też są tak przerażająco kiepskie.
Okazało się jednak, że drugiego tak słabego już nie znalazłem, może dlatego że przywykłem już do tego poziomu i wiedziałem czego się spodziewać.
Moim skromnym zdaniem Świetlik i Theatre Macabre: Mroczne Wygnanie czytało się w miarę przyjemnie, może i jeszcze Wędrowiec.
Reszta raczej kiepska.
Gdybym wydał na tą książkę pół swojej dniówki czułbym się oszukany.
Na szczęście książkę udało mi się wygrać w konkursie.
Książka, t.j. i ostatnia część seri gier Diablo urzeka tylko zewnętrznym wyglądem, po zagłębieniu się w nią czujemy jedynie rozczarowanie.

Mateusz | 2015-03-11
Przeczytana: 10 marca 2015

Ot takie lekkie czytadełko. Czyta się szybko i przyjemnie, opowiadania nie wymagają skupienia od czytelnika przez co też nie zapadają na długo w pamięć. Dobra odskocznia od "cięższej i grubszej" literatury. Na pewno gratka dla fanów Diablo, ale i ktoś mniej obeznany lub wcale z tym uniwersum znajdzie coś ciekawego dla siebie.

goodvibestyla | 2015-05-29

Dla fanów serii gier Diablo jak najbardziej,choć ktoś niezaznajomiony z ową grą myślę że spokojnie może przeczytać również,w książce jest kilka opowiadań co ma swoje wady i zalety,nie jest to też dzieło literackie aczkolwiek przyjemnie się czytało,jednym słowem bez rewelacji ale dobra.

Pilot123 | 2013-05-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013

Zbiór opowiadań o o różnych klasach z gry Diablo 3 .Bardzo fajna Książka wprowadzająca w uniwersum świata Sanktuarium i gry Diablo 3 . Przeczytałem jednym tchem :)

Łukasz Kaput | 2013-08-24
Przeczytana: 10 lipca 2013

Zbiór opowiadań z piekła rodem, wszakże z samego uniwersum Diablo. Dla fanów opowiastek paziów Blizzarda(w tym mnie), ów czytadełko stanowi pewną ciekawostkę. Inni mogą spokojnie odjąć ze 2 gwiazdki... i tego po prostu nie czytać.

Killarun | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że książka ta została wydana głównie po to by jeszcze bardziej napełnić sakwy korzystając z niesłabnącego zainteresowania uniwersum Diablo. Książka to zbiór opowiadań udostępnionych za darmo w ramach promocji nowej części gry z dodatkiem dwóch nowych, nie prezentowanych nigdzie dzieł. Twórcami opowiadań w większości są ludzie niezwiązani na co dzień z pisaniem, toteż pierwsze cztery opowiadania (każde prezentujące inną klasę postaci) są bardzo przeciętne, głównie pod względem językowym. Niestety, opowiadania o mnichu ("Nieustępliwy") oraz o barbarzyńcy ("Wędrowiec") są naprawdę kiepskie, boleśnie widoczne są niedociągnięcia wynikające ze słabego warsztatu. Opowiadania o Łowczyni demonów ("Nienawiść i dyscyplina") oraz szamanie ("Kroczący w zwątpieniu") mimo, że nie porywające, to jednak potrafiące w jakimś stopniu zaciekawić, urzec czytelnika (zwłaszcza to szamańskie). Zdecydowana poprawa nadeszła jednak przy dwóch nowych opowiadaniach: pierwsze z...

Kacper | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Ciężko ocenić właściwie 7 książek w jednej, gdyż właśnie na tyle opowiadań jest ona podzielona.
Jest to moja pierwsza książka "horror" i pod tym względem zawiodłem się. Może jeden czy dwa momenty zbliżyły się pod ten klimat, nie więcej. Jak to jest dobra książka "horror" to śmiało mogę stwierdzić, że książki które straszą, nie istnieją.
Jest to dobra książka, gdy nie ma się co do czytania. Cienka, szybko się ją przeczyta. Autorzy sugerują, że każdy odnajdzie się w tej książce, że ona opisuje poniekąd nas. Nic takiego nie poczułem.
Mimo to fabuła tej książki nie jest zła, w większości przeciętna, ale 3 opowiadania podobały mi się. Opis barbarzyńcy jest dobry, podczas pierwszej jego walki, uśmiech mi się pojawił na twarzy. Twardy gość, który poradzi sobie z liczniejszym przeciwnikiem.
2 opowiadanie, które zapadło mi w pamięć nie opisuje żadnej klasy. Jest to opowiadanie pt. "Theatre Macabre: Mroczne Wygnanie". Przyznam, końcówka mnie mile zaskoczyła ;)
3 opowiadania, które...

hongi | 2015-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 22 września 2013

Firma Blizzard od początku swojego istnienia, postawiła sobie za zadanie dawać graczom rozrywkę na najwyższym poziomie. Jak na razie firma bardzo dobrze wywiązuje się z tego zadania. Blizzard dba również o graczy lubiących od czasu do czasu poczytać książki. Widać to już po bogatej ilości wydanych tytułów. Ja w swojej kolekcji posiadam już 10 książek z uniwersum Diablo, StarCraft, a jeszcze nie zabrałem się za opowieści z kultowego już WarCrafta. Nie warto również wspominać o masie tytułów nie wydanych w naszych kraju. Tym razem na warsztat Biblioteczki Gracza postanowiłem wziąć kolejny tytuł ze świata Sanktuarium. Zapraszam na recenzje Diablo III: Gdy zapada ciemność, rodzą się bohaterowie.

lukisow | 2016-06-29
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Nigdy nie grałem w gry z serii Diablo. Po prostu nigdy nie miałem okazji, Blizzard wciągnął mnie „tylko” w jedną ze swoich gier- World of Warcraft. Ale książka powinna obronić się sama, nawet jeżeli czytelnik nie zna fabuły gry komputerowej. A, no i była promocja. Bo zaznaczmy już na wstępie- cena okładkowa (35 złotych) to odrobinę za dużo za te kilka opowiadań. Dodatkowo, tekst na okładce obiecał mi, że czytając tę książkę będą czuł strach. A to nie byle jaka obietnica. Przy tylu czynnikach nie mogłem się oprzeć- kupiłem.
Recenzja:

Wioleta | 2013-09-11

Książka nie urzeka, nie ma rozpamiętywania poszczególnych scen i chęci ponownego jej przeczytania. Nie ma ochów i achów;) Publikacja średnia. Plusem jest to, że czyta się bardzo szybko i bardzo lekko;) Dobra do poczytania przed spaniem:) Oczekiwałam więcej grozy i się pod tym względem zawiodłam dosyć mocno. Możliwe, że jako osoba nie mająca do czynienia z grą nie potrafię się wczuć w klimat książki, ale myslę, że gra to jedno a książka to drugie i każde powinno się wybronić na własną rękę;) A książka niestety jak dla mnie poległa;)