Diablo. Wojna Grzechu #2: Smocze Łuski

Wydawnictwo: Insignis
Diablo. Sin War #2: Scales ot the Serpent
diablo, wojna grzechu
Patryk

DIABLO: WOJNA GRZECHU Od zarania dziejów anielskie zastępy Królestwa Niebios oraz demoniczne hordy Płonących Piekieł pogrążone były w wiecznym konflikcie o los całego Stworzenia. Teraz ta wojna objęła także Sanktuarium – świat ludzi. Każda ze stron pragnie zdobyć ludzkość dla własnych celów. Siły dobra toczą sekretną wojnę z siłami zła o dusze śmiertelników. Oto opowieść o Wojnie Grzechu – ...

DIABLO: WOJNA GRZECHU

Od zarania dziejów anielskie zastępy Królestwa Niebios oraz demoniczne hordy Płonących Piekieł pogrążone były w wiecznym konflikcie o los całego Stworzenia. Teraz ta wojna objęła także Sanktuarium – świat ludzi. Każda ze stron pragnie zdobyć ludzkość dla własnych celów. Siły dobra toczą sekretną wojnę z siłami zła o dusze śmiertelników. Oto opowieść o Wojnie Grzechu – konflikcie, który już na zawsze zmieni przeznaczenie człowieka.

KSIĘGA II: SMOCZE ŁUSKI

Zdeterminowany, by zniszczyć kult Trójcy, Uldyzjan nie podejrzewa nawet, iż Inarius, tajemniczy Prorok Katedry Światłości, dyskretnie wspiera go w tym dziele. Inarius obsesyjnie pragnie przywrócić Sanktuarium utraconą świetność, wykorzystuje więc Uldyzjana w rozgrywce przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi. Jednak do owej niebezpiecznej gry przystępuje ktoś jeszcze. Córka Pana Nienawiści, Lilith, niegdyś kochanka Inariusa, chce sama wykorzystać Uldyzjana i za jego nieświadomą pomocą zmienić wszystkich w armię nefalemów – istot podobnych bogom, daleko potężniejszych niż jakikolwiek demon czy anioł. Armię, która położy kres Stworzeniu i wyniesie Lilith ponad wszystkie istoty.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/book/index/118/Diablo--Wojn...(?)

źródło okładki: http://www.insignis.pl/book/index/118/Diablo--Wojn...»

repip | 2018-03-20
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2016 rok

Druga część zatytułowana Smocze Łuski nie bawi się w odróżnieniu od pierwszej w wstępy i mozolne budowanie historii. Tu już wszystkich bohaterów mamy przedstawionych, więc autor zabrał się od razu do dzieła serwując nam akcję od samego początku. Startujemy bez ceregieli od akcji i to tempo będzie towarzyszyć nam do końca książki. Ta część z nawiązką wynagradza nam poprzedni, przydługi wstęp. W poprzednich powieściach z tego uniwersum pisanych przez Knaaka można poznać, że polubił szczególnie profesję nekromantów. Tutaj mamy coś, co możemy nazwać narodzinami ruchu bladych czarodziei dążących do równowagi w świecie Sanktuarium. Ulubiona przez autora dziedzina magii i filozofia życia będzie nam towarzyszyć niemal na każdym kroku. Jest zdecydownie lepiej niż poprzednio

Pełna opinia o całej trylogii: http://www.retronagazie.eu/ksiazka-diablo-wojna-grzechu/

TheSzopen L | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

W skrócie - rewelacja. Wojna między dobrem a złem rozgorzała na dobre. Jak potoczą się dzieje Uldyzjana nękanego przez złowrogą Lilith? Mistrzowsko opowiedziana historia, mnóstwo zwrotów akcji, teoretycznie jeden cel, ale i mnóstwo wydarzeń, akcji. Suspens najwyższej jakości. Czyta się bardzo płynnie, książka wciąga również bardzo mocno. Obowiązkowa pozycja dla fanów uniwersum Diablo.
Oczywiście po wcześniejszym przeczytaniu pierwszej części ;)

Polecam

hongi | 2017-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 01 maja 2016

Po nieco średnim pierwszym tomie Wojny Grzechu sięgnąłem od razu po drugi. I jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że Smocze Łuski wzbudziły we mnie dużo więcej pozytywnych emocji. Nie spodziewałem się, że dzięki kontynuacji tak bardzo wsiąknę w świat pradawnego Sanktuarium. Bez przedłużania, zapraszam na kolejną Biblioteczkę Gracza, gdzie opowiem o drugim tomie Diablo. Wojna Grzechu pt. „Smocze Łuski”.

Na resztę tekstu zapraszam na Gameplay.pl

-SaH- | 2016-07-23
Przeczytana: 10 lipca 2016

Ciężko coś napisać, w sumie posiada wszystkie wady jak poprzedniczka, plus niszczy kolejne ikony świata, jak Rathma czy Bul-Katos, przynajmniej niszczy dla mnie...
No ale dostałem trylogię, to pewnie i 3cią przeczytam.

Chuck_Norris | 2016-03-14
Przeczytana: 05 grudnia 2015

opinia wyższa od pierwszej części z powodu finału

Patrycja Bielikow | 2015-08-21

"Diablo Wojna Grzechu - Smocze Łuski" to druga część trylogii. Niestety nie miałam okazji przeczytać pierwszej części - "Prawo Krwi", więc w tej recenzji nie będę mogła wam porównać pierwszej i drugiej części. ( ale z tego co słyszałam i czytała podobno pierwsza jest lepsza )

Druga część opowiada o dalszych losach Uldyzjana. Fabuła pokazuje nam konflikt, a dokładnie dwie strony tego konfliktu. Świątynię anielską - Katedrę Światłości i walczący z nimi demoniczny Kult Trójcy. Z Kultem Trójcy walczy też Uldyzjan; w walce pomagają mu, jego brat Mendeln - równie utalentowany co sam Uldyzjan, a także ich przyjaciółka - Serentia.

Jednak jego bojom i postępom przyglądają się jeszcze inni, m.in tajemniczy prorok Inarius oraz całkiem niemetaforycznie demoniczna Lilith. W drugiej części dowiadujemy się też jaką wielką odpowiedzialność i jakie konsekwencje pociąga za sobą posiadanie ogromnych pokładów magii.

Książka nie zachwyciła mnie zbytnio, może dlatego, że została...

Borys333 | 2015-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

W mojej opinii pierwsza część była lepsza. Klimatyczny początek, powiew tajemnic. Gdy czytałem pierwsza cześć czułem się jakbym podróżował po cichej wiosce Seram po zachodzie słońca. Wiosce, w której zaczynały dziać się dziwne rzeczy... Choć cicha wioska, atmosfera była niebezpiecznie mroczna.

Część druga jest ciekawa. Słyszymy w końcu o Górze Arreat i tych którzy jej bronią. Właśnie to mi się chyba najbardziej w części drugiej podobało. Było jednak zbyt płytko opisane.
Nie lubiłem czytać o tych ciągłych walkach, że Morlu podniósł topór i zabił jakiegoś edyrema. Było to dość nudne.

Czekałem ciągle na Serentie :) ale ona ciągle oglądała się za Achiliosem :)

Już pisałem, że fani Diablo będą szczęśliwi. Choć i na pewno nie zaspokojeni. Styl w jakim autor opisuje stare dzieje nie bardzo mi odpowiada. Tesknie za Tolkienem i jego szczegółowym opisywaniu Śródziemia :)

Kacper | 2015-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2015

Moim zdaniem, jest to książka tylko dla fanów serii gier "Diablo", którzy pragną rozszerzyć swoją wiedzę o tym świecie. Dla reszty (czyli również i dla mnie) jest to książka bardzo przeciętna, nie wciąga, ale też nie odpycha, nie czyta się jej na siłę.
Kolejna sprawa. Świat Diablo jest brutalny, krwisty, ma ciężki klimat. Moim zdaniem, tej książce brakuje wulgaryzmów, chamstwa (takiej nutki rzeczywistości, jak ktoś czytał serię "Wiedźmin", to wie o czym mówię). Głównie tego mi tutaj brakuje. Jest to książka napisana dla trochę młodszego czytelnika i mi to strasznie nie pasuje do mrocznego klimatu "Diablo". Jak ginie ci przyjaciel, to nie powiesz "zabiję tego drania co to zrobił", tylko powie się trochę mniej przyjemnie. No ale cóż, jak się nie ma co czytać, to można po to sięgnąć, raczej się nie pożałuje.

Patryk | 2015-07-10

Wojna między Ludźmi a sługami piekieł rozgorzała na dobre.
Uldyzjan wraz z bratem i przyjaciółmi starają się za wszelką cenę zniszczyć kult Trójcy. Lilith coraz bardziej rośnie w siłę, ale pojawiają się na "planszy" inni gracze: między innymi Rathma, oraz sam Inarius. Wszystko zaczyna się komplikować, bo choć Uldyzjan myślał, że w tej walce jest sam, to okazuje się, że tak nie jest i co gorsza każdy z graczy ma swoje indywidualne plany co do całego świata Sanktuarium.

Wg. mnie książka dobra, lepsza niż I część, ponieważ więcej się dzieje i więcej ciekawych postaci w niej odnajdujemy.
Na duży plus w niej zasługuje rozbudowa postaci brata Uldyzjana - Mendelna. Do tego kilka zwrotów akcji i otrzymujemy fajną, lekką w czytaniu książkę, która na pewno spodoba się fanom serii gier z pod tego tytułu, jak i czytelnikom fantasy.
Polecam i już czekam na wydanie ostatenigo - III tomu :)

Alicja Górska | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015