Człowiek, który nigdy nie chybiał

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Matador (tom 1) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
The Man Who Never Missed
powieść, fantasy,
zbr

ŻOŁNIERZ, ZDRAJCA, TERRORYSTA – OTO JAK ZACZYNA SIĘ LEGENDA Zapach prochu i rozgrzanej do czerwoności stali, krew, lament rannych, agonia… Tysiące niewinnych maszeruje wprost na działa, które nie stygną nawet na chwilę. Emile Khadaji pamięta. Wolałby zapomnieć, ale obrazy rzezi, podczas której stał po niewłaściwej stronie barykady, nawiedzają go w koszmarach. Na szczęście ludzie się...

ŻOŁNIERZ, ZDRAJCA, TERRORYSTA – OTO JAK ZACZYNA SIĘ LEGENDA
Zapach prochu i rozgrzanej do czerwoności stali, krew, lament rannych, agonia…
Emile Khadaji pamięta.
Wolałby zapomnieć, ale obrazy rzezi, podczas której stał po niewłaściwej stronie barykady, nawiedzają go w koszmarach. Na szczęście ludzie się zmieniają. Czasami w najmniej spodziewanej chwili. Teraz Konfed zapłaci.
Musi zapłacić, bo Khadaji poświęcił zemście życie. To wciąż zbyt mało, ale przynajmniej tyle może zrobić. I nie ugnie się przed nikim.

actagaudi | 2011-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2011

Miłe rozczarowanie, książkę czyta się jednym tchem. Fabuła ma coś z klasycznego westernu - jeden sprawiedliwy przeciw wielu złym, z resztą tytuł dość sugestywny, a o polskiej okładce nie wspominając. Jednak lektura nie jest nudna, ma w sobie coś innego i interesującego, bardzo dobrze skonstruowane retrospekcje. Widać, że autor dość doświadczony w pisaniu i lekkiego pióra, sam się nie męczył i nie zamęcza innych.

malynosorozec | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

„Szczycić się można tym, że przeżyło się jedna walkę, by móc stoczyć kolejną.” [1]

Konfed niepodzielnie panuje w znanym człowiekowi kosmosie. Jednak na wielu planetach, czy satelitach dochodzi do buntów. Niektórzy uważają, że Konfed jest jak dinozaur, którego czas powoli się kończy. Siły zbrojne nie przebierając w środkach, skutecznie tłumią wszelkie rebelie. Na jednej z planet dochodzi do rzezi na niespotykaną dotąd skalę. Jeden z żołnierzy przeżywa Objawienie i dezerteruje wprost z zaścielanego trupami rebeliantów pola walki. Od tej chwili postanawia zrobić wszystko, żeby przyspieszyć upadek Konfederacji.

Głównego bohatera poznajemy w chwili kiedy w pojedynkę unieruchamia trójkę doborowych żołnierzy Konfederacji. Znajduje się na planecie Greaves i jest tam jedynym członkiem ruchu oporu. Konfed nie zdaje sobie z tego sprawy, ilość partyzantów szacuje na kilka setek. Nikt nie podejrzewa, że za wszystkimi problemami Konfederacji na Greaves stoi szanowany właściciel „Nefrytowego...

Blisa | 2013-12-02

Gdy zaczęłam czytać tą książkę, myślałam, że bardzo długo potrwa, nim dotrę do samego końca i że na pewno będę żałowała, że postanowiłam ją przeczytać. Okazało się, że jednak jest inaczej. Mimo iż fantastyka zdecydowanie nie należy do mojej ulubionej kategorii, historia Khadajiego bardzo mnie wciągnęła i pozwoliła się przenieść, do jego świata, do zaskakującej przyszłości.

cyber | 2015-06-16
Przeczytana: czerwiec 2015

Powieść o ludzkiej przemianie w scenerii dalekiej przyszłości. Książka stosunkowo niezła, bohater kreowany na Rambo przyszłości, wiecie... ja kontra reszta świata. Przymykając jednak na to oko, dostajemy opowieść o żołnierzu który na jednym z pól kolejnej w swoim życiu bitwy, dostaje olśnienia, że robi źle, że walczy nie po tej stronie barykady. Chcąc zmienić swoją wartość w galaktyce, poświęca się morderczemu treningowi, aby na własną rękę odmienić losy galaktyki. Ogólnie fajny kawałek fantastyki. Polecam.

Sławomir | 2014-11-28
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 27 listopada 2014

Gdyby była dłuższa to by była bardzo dobra. Temat nieszczególnie odkrywczy, typ bohatera mocno wyeksploatowany i w sumie banalny lecz książka naprawdę dobrze napisana i lekko oraz przyjemnie się ją czyta. I co ważne nie nudzi. Czytelnik może się zaciekawić "co dalej" i przez to książka jest wciągająca.

chewbaka13 | 2013-07-18
Przeczytana: 05 lipca 2013

Dałem za nią 10 zł. i jestem bardzo zadowolony. Spodziewałem się jakiejś masakry, a dostałem książkę, która opowiada o żołnierzu, który w skutek wojny, przeżywa transformację duchową. Mi osobiście bardzo się podoba i polecam innym;)

Joanna | 2013-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Zwykle przeczytanie książki zajmuje mi kilka dni - tę czytałam kilka miesięcy. Jest...specyficzna. Może to tylko moje wrażenie, bo nie miałam wcześniej do czynienia z tego typu utworami. Dopiero od połowy zaczęłam ją rozumieć i wyciągać własne wnioski. Podziwiam determinację głównego bohatera, ale mam zawsze problem z docenieniem zachowań, takich jak poświęcenie. Na początku nie podobało mi się, że jest niespójna, urywane opisy wydarzeń z różnych miejsc i czasów... ale właściwie świetnie odzwierciedla to sny i myśli. Nie umiem powiedzieć, że ta książka jest dobra, ale nie mogę też powiedzieć, że jest zła. Najlepiej przekonajcie się sami.

artuditu78 | 2015-10-03

Zaskoczyła mnie trochę ta książka. Nie znam innych pozycji tego autora więc nie spodziewałem się niczego. Historia opowiedziana ciekawie ale czy sama historia jest ciekawa ;) to już każdy musi sam ocenić.
4 ponieważ mam jakiś niedosyt bliżej nie sprecyzowany :)
Napewno osoby lubiące sci - fi powinny po nią sięgnąć.

Mateusz Piotrowski | 2012-09-24

Kiepska, przewidywalna oparta na schemacie od zera do bohatera według zasady chcieć to móc. Nie było w niej nic odkrywczego i szybko zapomniałem o jej istnieniu

RasTec | 2016-09-12

Kupiona na wyprzedaży i przeczytana z zainteresowaniem. Mamy tu akcję, mamy partyzantkę, mamy bohatera z misją. Nie pisana jak dla dzieci, więc kolejny plus.