Diablo. Wojna Grzechu #3: Fałszywy prorok

Wydawnictwo: Insignis
The Sin War #3: The Veiled Prophet
diablo, wojna grzechu
Jimu

Od zarania dziejów anielskie zastępy Królestwa Niebios oraz demoniczne hordy Płonących Piekieł pogrążone były w wiecznym konflikcie o los całego Stworzenia. Teraz ta wojna objęła także Sanktuarium – świat ludzi. Każda ze stron pragnie zdobyć ludzkość dla własnych celów. Siły dobra toczą sekretną wojnę z siłami zła o dusze śmiertelników. Oto opowieść o Wojnie Grzechu – konflikcie, który już na zawsze zmieni przeznaczenie człowieka.

Stworzony przez demony kult Trójcy upadł. Teraz Uldyzjanowi pozostaje jedynie uwolnić ludzkość od zgubnych wpływów Katedry Światłości i stojącego na jej czele charyzmatycznego Proroka. Jednak Prorok to w rzeczywistości Inarius, anioł renegat, który uważa, że stworzony przez niego świat należy doń niepodzielnie, i nie zamierza przy tym pozwolić, by Sanktuarium wymknęło mu się z rąk – nawet jeśli będzie musiał je zniszczyć. W obliczu zbliżającej się konfrontacji z tak potężnym przeciwnikiem Uldyzjan nie dostrzega, że Inarius nie jest jedynym, który chce zawładnąć światem ludzi. I Królestwo Niebios, i Płonące Piekła są świadome istnienia Sanktuarium… a zastępy aniołów oraz armie demonów nie ustaną w walce, dopóki nie zdobędą świata ludzi.

Niezwykle oryginalna opowieść magii i miecza o odwiecznej wojnie między dobrem a złem, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej grze Blizzard Entertainment, która zdobyła miliony fanów na całym świecie.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/diablo-wojna-grzechu-falszywy-prorok/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/diablo-wojna-grzechu-falszywy-prorok/

Fragment książki

repip | 2018-03-20
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2017 rok

Całość trylogii zamyka Fałszywy Prorok i jak się można domyślić wszystko zamknięte jest z przytupem. Jak zwykle autor będzie żonglował perspektywami z których pokazuje historię i co chwila będziemy mieli zmianę biegu wydarzeń. Do samego końca finał jest niepewny, bo każda z kilku stron ciągnie linę mocno w swą stronę. Podobnie jak w poprzedniej części nie mamy przydługich wstępów tylko akcję, ale miałem już wrażenie lekkiego znużenia, nieco zbyt długo ta historia trwała. Pod koniec już miałem uczucie lekkiego wydłużania na siłę, choć trzeba przyznać, że finał jest oryginalny i nieoczywisty.

Pełna opinia o całej trylogii: http://www.retronagazie.eu/ksiazka-diablo-wojna-grzechu/

TheSzopen L | 2017-07-28
Przeczytana: 22 lipca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fajne zwieńczenie wciągającej trylogii. Istna gratka dla fanów Diablo. Nasz niezłomny nefalem po trudach walki z demonami wychodzi naprzeciwko obłąkanemu aniołowi pod postacią młodego proroka. W międzyczasie Królestwo Niebios dowiaduje się o istnieniu sanktuarium, demony przygotowują się do oblężenia świata ludzi. Czy ten konflikt położy kres ludzkości?
Polecam!

hongi | 2017-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 31 maja 2016

Po pierwszym średnim tomie od razu sięgnąłem po drugi rewelacyjny. Czy więc trzecia książka, która jest zakończeniem historii, skłania się bardziej do tej pierwszej, czy może jednak do drugiej? Czy Uldyzjan uratuje Sanktuarium przed aniołami i demonami? Tego dowiecie się z kolejnego odcinka Biblioteczki Gracza, gdzie w kilku zdaniach przedstawię zakończenie trylogii Wojny Grzechu. Zapraszam.

Na resztę tekstu zapraszam na Gameplay.pl

Longinus | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Pierwszy tom był dobry, miał perspektywy. Drugi momentami męczył ale nie było tragedii, dalej liczyłem na rozwinięcie się bohaterów. Trzeci, cóż, akcja jest błyskawiczna, wszystko leci jak woda, każdy problem jest rozwiązywany natychmiast, nie można przez to się wczuć. Miałem wrażenie jakbym czytał dobrą ściągawkę, streszczenie, a nie pełnoprawną książkę. Ale zagryzłem zęby i dobrnąłem do końca. Czy było warto? Sam nie wiem. Bitwa wieńcząca książkę była nijaka, strasznie pospolita oraz bezbarwnie przedstawiona. Postacie są płytkie, może Mendeln miał jakieś odcienie ale nie na bohatera pierwszego planu, choć sam był najciekawszy, a razem z Rathmą i Trag'Oul"em przyciągał uwagę. Ostanie chwilę z książką ukazują osąd, jaki ma zostać wydany na Sanktuarium i jest to najbardziej plastyczny oraz klimatyczny moment książki, jedyny naprawdę dobry. Jeśli chodzi o same opisy, autor określał je mianem samym w sobie: równina, dżungla, miasto. Brakowało pełnych wyobrażeń, nie było materiału, z...

-SaH- | 2016-09-01
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Można powiedzieć, że najbardziej satysfakcjonująca część, bo wątki się kończą i znamy całą historię. Niestety, wybitnie kierowana do nastoletnich, młodych i nieoczytanych odbiorców...
Największym zarzutem dla całości serii jest duża powtarzalność. Ileż to raz można czytać, że ktoś by wciągnął powietrze, gdyby nie to że nie oddycha? Albo ile razy główny bohater widząc grozę swoich bliskich przezwycięża własne obawy? Otóż kilkadziesiąt...
Ogólnie więc czytać coś lepszego.

Borys333 | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Dobra część! Przyjemnie się czyta. W ostatnim tomie spotykamy najwięcej postaci znanych nam ze świata Diablo, a i bitwy nie są nudne.

Ponownie masa literówek, w tej części chyba największa ilość.

Niektórzy uważają, że poprzednie tomy były nudne. Pierwszą część czytało się jednak bardzo przyjemnie, była bardzo klimatyczna, mroczna i tajemnicza. Ją właśnie wspominam najlepiej i mam zamiar znów do niej powrócić.

No i będę zabierał się za koleje książki z uniwersum Diablo.

Fałszywy prorok to fajna część, spodziewałem się nudy, ale nie jest źle. Ale czy najlepsza z trylogii? Ja bym chyba stawiał na część pierwszą. Mam nadzieję, że niedługo znów powrócę do początku by mieć pewność.

Kacper | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Nie będę pisać tutaj - tak jak niektórzy - czym ta książka jest, bo takie informacje znajdziecie powyżej. Wspomnę od razu, że jedyne co lubię w grze Diablo to fabuła. Dlatego sięgnąłem po książki. Bohaterowie są tak przeciętni, że jutro o nich zapomnę, a ich śmierć nie poruszyła(by) mnie w ogóle. Mile zaskoczyła mnie końcówka książki. Parę ostatnich stron potrafi wciągnąć. Ale to tyle. Parę ostatnich stron. Reszta nie odpycha, ale też nie przyciąga czytelnika do siebie. Tak jak w 2 poprzednich częściach główny bohater Uldyzjan jest "nieśmiertelny", a gdy już znajdzie się ktoś kto go - jak by się wydawało - zabić to w ostatniej chwili ratuje go ktoś w magiczny sposób. Jest to straszna ofiara, która bez darowanej mu mocy i pomocy przyjaciół nie zrobiłaby kompletnie nic. Książkę polecam tylko tym, którzy już zaczęli czytać trylogię oraz tym, którzy naprawdę nie mają nic innego do czytania + lubią serię gier "Diablo".

Chuck_Norris | 2016-03-14
Przeczytana: 01 stycznia 2016

książka bardzo fajna lecz pozostawia niedosyt a finał jest zaskakujący acz lekko smutny

Patrycja Bielikow | 2016-03-06

"Fałszywy prorok" to już trzeci i ostatni tom "Wojny grzechu". Historia opowiada losy Uldyzjana po upadku kultu Trójcy. Inarius, który ukrywa się jako prorok, pragnie zapanować nad sanktuarium. Zaczyna się walka o świat ludzi. Po jednej stronie jest Królestwo Niebieskie, po innej Płonące Piekła, a jeszcze po innej Uldyzja. Druga część za bardzo mi się nie spodobała, ale trzecia w porównaniu do niej jest świetna.

Richard A. Knaak w trzeciej części skupił się głównie na akcji i bardzo dobrze, ponieważ nie przynudza nas niepotrzebnymi informacjami poprzednich tomów. Jeżeli ktoś chce zabrać się za tom trzeci, powinien przeczytać dwa poprzednie, chociażby po to, aby poznać dogłębnie bohaterów.

Książka w porównaniu do poprzednich tomów jest świetna, a nie porównując jej postawiłabym ją na półce dla średnich książek. Bohaterowie są tak samo bezbarwni, jak byli. Jedynie główny bohater zdołał zaskoczyć mnie na samym końcu. Godne pochwalenia jest zakończenie. Można powiedzieć, że...

pit23 | 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Dobiegł finał przygód Uldyzjana.

Trzecia część "Wojny Grzechu" była ciekawą i w miarę dobrze napisaną przez Richard'a A. Knaak'a książką z uniwersum Diablo. Dla fanów gry godne polecenia, dla innych może okazać się lekkim niedosytem fantasy.

Z sympatią odnoszę się do autora, gdyż od niego rozpoczęła się moja przygoda z książkami fantasy, jednakże owa opowieść w porównaniu do innych znanych mi książek wypadała jałowo. W moim odczuciu "Fałszywy Prorok" jest rozbudowanym komiksem. Czyta się go bardzo szybko (mając więcej czasu, w jeden dzień można zjeść tę książkę). Fabuła rozwija się w miarę szybko. W pewnym momencie posuwa się z taką prędkością, że można odczuć, iż za chwilę zaliczy się "glebę". Na początku jest lekka "nuda", potem leci jak z bicza strzelił. Występują niestety zwroty akcji/wydarzenia/kwestie, które są totalnie bezsensowne, nie wnoszące nic do uniwersum, będące, według mnie, zalepieniem dziury w książce, by miała przyzwoitą ilość stron.

Opisy bitew hmm... Richard...