Wojna goblina

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Goblins War
goblin wojna hines
zbr

Jig - Smokobójca z przypadku, bohater mimo woli. Przeznaczenie odnajdywało go zawsze i wszędzie. Tym razem przybywa na skrzydłach wojny totalnej. Wyziera z grymasu gęby wojownika... Dla Jiga niepokojąco wręcz znajomej. Skrępowany powrozami niczym balerony, ekspedycyjny korpus goblinów bystrych inaczej, rusza by chcąc, nie chcąc, wkroczyć na arenę światowego konfliktu. Misja to - delikatnie...

Jig - Smokobójca z przypadku, bohater mimo woli.
Misja to - delikatnie mówiąc - samobójcza. Pozostaje więc ucieczka, stara i szlachetna goblinia tradycja. Niemal tak stara, jak śmierć od elfich strzał.

Czas popróbować gorzkiego, wojskowego chleba!

Ettelea | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

„Wojna goblina” to ostatnia część trylogii o bohaterze z przypadku, która jest wisienką wieńczącą nieplanowaną (tak się wydaje) misję goblina Jiga. Finalna przygoda jest moim zdaniem najlepszą częścią tej zabawnej opowieści. Fabuła wciąga, wątki pojawiające się w poprzednich częściach zostają ciekawie wyjaśnione, a humor pozostaje na niewymuszonym poziomie.

Jim C. Hines zabiera czytelników w wir walki dwóch ogromnych armii. Po jednej stronie ludzie i elfy, po drugiej stronie zbiórka potworów pod wodzą ogrzycy Krwawej Billi. Po której stronie stanie Jig? Wielka wojna wydaje się być ważnym wydarzeniem w życiu każdej z ras, podczas gdy wszyscy są tylko marionetkami w rękach Bogów walczących o swoje racje.

Bitwy, mistycyzm, heroizm i humor. To pokrótce mieszanka tworząca lekką i przyjemną serię o niezwykłych przygodach zwykłego goblina. Ja poddałam się tej przygodzie z ogromna przyjemnością.

Lucas | 2014-11-21
Przeczytana: 11 listopada 2014

Po rewelacyjnej pierwszej części, przeciętnej drugiej - ta wypada bardzo dobrze. Ciekawy pomysł, Jig znowu pokazuje swoją goblińską naturę, ciekawe i śmieszne teksy oraz historia Ciemnogwiazdego sprawiają, że książka jest bardzo dobra.

Okazuje się, że to jednak nie Jig jednak wybrał sobie boga, to bóg wybrał Jiga na swego jedynego i wiernego wyznawcę. Fabuła jest na prawdę ciekawa, dużo się dzieje, aczkolwiek miejscami jest nieco zbyt mocno naciągana, nie przeszkadza jednak to jakoś specjalnie w odbiorze.
Szczególnie podobał mi się finał książki, który kompletnie mnie zaskoczył. Podobnie jak po pierwszej części, sądziłem że Jig zostanie wodzem, stało się jednak inaczej :)

Polecam szczególnie fanom Jiga, pozycja obowiązkowa.
Lektura lekka i przyjemna, zarazem bardzo wciągająca.

Chrisstofferr | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Każdy bohater musi przetrwać najmniej trzy przygody nim będzie mógł odpocząć. Tak też jest w przypadku Jiga Smokobójcy, Pogromcy chochlików... tym razem Jig wybiera się na wojnę - na początku jako jeniec, później wraz z armią potworów przeciw ludziom, aby w końcu walczyć przeciwko "swoim", pomagając ludziom... w dodatku mając na karku wściekłą ogrzycę kierowaną przez Isę - wkurzoną, zdradzoną żonę TymalousaCiemnogwiazdego... no i jak zawsze z pomocą przychodzi niezawodny Ciapek...
Zakończenie cyklu o Jigu jest zdecydowanie poważniejsze niż poprzednie części... nie ma się jednak czego obawiać - dobra zabawa podczas czytania gwarantowana.

Alicya Oss | 2014-01-08

Jig kontratakuje /Wojna goblina – Jim C. Hines/

W swoich przygodach niezdara Jig stał się Smoko-, Nekromanto-, Książęto- i Chochlikobójcą. Mistrz przypadku, który chciał tylko spokoju. Dał radę nawet przetrwać polityczno - boską rozgrywkę. Jig ma „pecha” do tego, by cało wychodzić z opresji, by pokonywać wrogów i stawać się krok po kroku coraz większym bohaterem. Przygody wyrabiają jego charakter.

Droga goblina kończy się odblokowaniem wejścia do góry. W efekcie ludzie znów przybyli do jaskini, nie patyczkują się jednak i nie bawią w odkrywcze wojaże, tym razem przyszli po gobliny i chochlę. Znów spotkamy Darnaka – krasnoluda - i jego podopiecznych, książęta – rodzeństwo tych, których Jig „wykończył” w pierwszej części. Czy będą mu wdzięczni za usunięcie konkurencji do tronu?

Mieszkańcy podziemi zostają wplątani w wojnę i Jig musi się zdecydować po której stronie stanie. Gdy wydaje...

Babuk1888 | 2015-12-31

Bardzo fajna książka. Jest idealnym zakończeniem tej trylogii

Urko88 | 2015-04-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka jest genialna. Fajni, orginalni bohaterowie, humor, ciekawa fabuła, Ciapek i Jig, może trochę za dużo boskich spraw. Nie ma lepszych książek niż te opowiadające o goblinie, jego pająku i dziwacznych drużynach. Tłumacze, tłumaczcie więcej książek Hinesa, bo inaczej umrę ze smutku! Żadne dzieło nie dorównuje jego twórczości.

marsz | 2013-06-05

Bardzo fajna 3 i może nawet lepiej że ostatnia część przygód, nie dzielnego ale w miarę niegłupiego Goblina. W końcu wyjaśniono wątek zapomnianego Boga, który prowadzi głównym zielonym "bohaterem". Naprawdę przyjemnie się czytało. Grafika na okładce jak zwykle świetna

Totek9996 | 2015-04-07

Czy może być coś lepszego niż przygody goblina Jiga i pająka Ciapka??? Oczywiście że nie! Genialna seria! Przygody Jiga mógłbym czytać całymi dniami. Jim C. Hines - jesteś genialny. Szkoda, że tak mało jego książek jest przetłumaczonych... :(

Grimgor | 2010-11-08
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Książka wybitna. Ostatnia książka o Jigu - Smokobójcy z przypadku, bohatera mimo woli. Polecam wszystkim, którzy zmęczeni są patosem w książkach fantastyce(pokroju Drizzt'a).

Książka świetnie napisana, z dużą dawką humoru :)