Wojna goblina

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Goblins War
goblin wojna hines
zbr

Jig - Smokobójca z przypadku, bohater mimo woli. Przeznaczenie odnajdywało go zawsze i wszędzie. Tym razem przybywa na skrzydłach wojny totalnej. Wyziera z grymasu gęby wojownika... Dla Jiga niepokojąco wręcz znajomej. Skrępowany powrozami niczym balerony, ekspedycyjny korpus goblinów bystrych inaczej, rusza by chcąc, nie chcąc, wkroczyć na arenę światowego konfliktu. Misja to - delikatnie...

Jig - Smokobójca z przypadku, bohater mimo woli.
Misja to - delikatnie mówiąc - samobójcza. Pozostaje więc ucieczka, stara i szlachetna goblinia tradycja. Niemal tak stara, jak śmierć od elfich strzał.

Czas popróbować gorzkiego, wojskowego chleba!

Ettelea | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

„Wojna goblina” to ostatnia część trylogii o bohaterze z przypadku, która jest wisienką wieńczącą nieplanowaną (tak się wydaje) misję goblina Jiga. Finalna przygoda jest moim zdaniem najlepszą częścią tej zabawnej opowieści. Fabuła wciąga, wątki pojawiające się w poprzednich częściach zostają ciekawie wyjaśnione, a humor pozostaje na niewymuszonym poziomie.

Jim C. Hines zabiera czytelników w wir walki dwóch ogromnych armii. Po jednej stronie ludzie i elfy, po drugiej stronie zbiórka potworów pod wodzą ogrzycy Krwawej Billi. Po której stronie stanie Jig? Wielka wojna wydaje się być ważnym wydarzeniem w życiu każdej z ras, podczas gdy wszyscy są tylko marionetkami w rękach Bogów walczących o swoje racje.

Bitwy, mistycyzm, heroizm i humor. To pokrótce mieszanka tworząca lekką i przyjemną serię o niezwykłych przygodach zwykłego goblina. Ja poddałam się tej przygodzie z ogromna przyjemnością.

Beremis | 2018-05-30
Przeczytana: 30 marca 2018

I zwieńczenie trylogii przygód Jiga. I jak przystało na epicką sagę jest z wielkim przytupem.
Jeśli dwa pierwsze tomy czytelnikowi przypadły do gustu to i z trzeciego będzie zadowolony. Jeśli już przy drugim się męczył, to tutaj nie ma co zaglądać. Cały czas ten sam schemat, cały czas ten sam styl.

Ostatecznie całość w trzech tomach prezentuje się jako bardzo przyjemna, rozrywkowa i prześmiewcza lektura dla fanów różnych systemów RPG.
Chciałoby się powiedzieć, że dla graczy wręcz pozycja obowiązkowa, dla innych co najwyżej ciekawostka.

Lucas | 2014-11-21
Przeczytana: 11 listopada 2014

Po rewelacyjnej pierwszej części, przeciętnej drugiej - ta wypada bardzo dobrze. Ciekawy pomysł, Jig znowu pokazuje swoją goblińską naturę, ciekawe i śmieszne teksy oraz historia Ciemnogwiazdego sprawiają, że książka jest bardzo dobra.

Okazuje się, że to jednak nie Jig jednak wybrał sobie boga, to bóg wybrał Jiga na swego jedynego i wiernego wyznawcę. Fabuła jest na prawdę ciekawa, dużo się dzieje, aczkolwiek miejscami jest nieco zbyt mocno naciągana, nie przeszkadza jednak to jakoś specjalnie w odbiorze.
Szczególnie podobał mi się finał książki, który kompletnie mnie zaskoczył. Podobnie jak po pierwszej części, sądziłem że Jig zostanie wodzem, stało się jednak inaczej :)

Polecam szczególnie fanom Jiga, pozycja obowiązkowa.
Lektura lekka i przyjemna, zarazem bardzo wciągająca.

Chrisstofferr | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Każdy bohater musi przetrwać najmniej trzy przygody nim będzie mógł odpocząć. Tak też jest w przypadku Jiga Smokobójcy, Pogromcy chochlików... tym razem Jig wybiera się na wojnę - na początku jako jeniec, później wraz z armią potworów przeciw ludziom, aby w końcu walczyć przeciwko "swoim", pomagając ludziom... w dodatku mając na karku wściekłą ogrzycę kierowaną przez Isę - wkurzoną, zdradzoną żonę TymalousaCiemnogwiazdego... no i jak zawsze z pomocą przychodzi niezawodny Ciapek...
Zakończenie cyklu o Jigu jest zdecydowanie poważniejsze niż poprzednie części... nie ma się jednak czego obawiać - dobra zabawa podczas czytania gwarantowana.

BWO | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Jig Smokobójca i Ciapek znowu w akcji - czyli jak ucywilizować goblina. Świetna, najlepsza ze wszystkich trzech części

Babuk1888 | 2015-12-31

Bardzo fajna książka. Jest idealnym zakończeniem tej trylogii

Alicya Oss | 2014-01-08

Jig kontratakuje /Wojna goblina – Jim C. Hines/

W swoich przygodach niezdara Jig stał się Smoko-, Nekromanto-, Książęto- i Chochlikobójcą. Mistrz przypadku, który chciał tylko spokoju. Dał radę nawet przetrwać polityczno - boską rozgrywkę. Jig ma „pecha” do tego, by cało wychodzić z opresji, by pokonywać wrogów i stawać się krok po kroku coraz większym bohaterem. Przygody wyrabiają jego charakter.

Droga goblina kończy się odblokowaniem wejścia do góry. W efekcie ludzie znów przybyli do jaskini, nie patyczkują się jednak i nie bawią w odkrywcze wojaże, tym razem przyszli po gobliny i chochlę. Znów spotkamy Darnaka – krasnoluda - i jego podopiecznych, książęta – rodzeństwo tych, których Jig „wykończył” w pierwszej części. Czy będą mu wdzięczni za usunięcie konkurencji do tronu?

Mieszkańcy podziemi zostają wplątani w wojnę i Jig musi się zdecydować po której stronie stanie. Gdy wydaje...

Kosz_z_Książkami | 2018-01-02

Goblin to stworzenie brzydkie, groteskowe, złośliwe lub złe z natury. Te pochodzące z brytyjskich baśni i legend stworzenia często pojawiają się w kulturze masowej. Najczęściej w książkach z gatunku fantasy oraz grach komputerowych. Ale żeby od razu powstała o jednym z nich cała trylogia!!! A jednak. Oto przed Wami Zadanie, Droga oraz Wojna Goblina autorstwa Jima C. Hines’a.

Zagrajmy w grę RPG. Na początek musimy zebrać drużynę. Najważniejszy będzie w niej wojownik. Ten który będzie wszystkimi przewodził. Który będzie przedzierał się przez lawinę wrogów. Tylko dlaczego wybraliście rasę goblina!!! Lubicie grać na levelu „Hell”. Chyba, że macie skłonności masochistyczne, wtedy to zrozumiem. Poza tym co umie ten goblin? Przecież to życiowy nieudacznik. I co to za imię – Jig? No ale dobra, niech Wam będzie. Rzućmy go więc w wir takich wydarzeń, aby było co wspominać. A dziać się będzie – to mogę Wam obiecać.

Najpierw parszywy, paskudny gad – mowa oczywiście o goblinie, wraz z bandą...

Urko88 | 2015-04-06

Książka jest genialna. Fajni, orginalni bohaterowie, humor, ciekawa fabuła, Ciapek i Jig, może trochę za dużo boskich spraw. Nie ma lepszych książek niż te opowiadające o goblinie, jego pająku i dziwacznych drużynach. Tłumacze, tłumaczcie więcej książek Hinesa, bo inaczej umrę ze smutku! Żadne dzieło nie dorównuje jego twórczości.

marsz | 2013-06-05

Bardzo fajna 3 i może nawet lepiej że ostatnia część przygód, nie dzielnego ale w miarę niegłupiego Goblina. W końcu wyjaśniono wątek zapomnianego Boga, który prowadzi głównym zielonym "bohaterem". Naprawdę przyjemnie się czytało. Grafika na okładce jak zwykle świetna