Szczury i rekiny

Cykl: Ukochani poddani Cesarza (tom 2)
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA

Rudowłosa Jonga szuka zemsty. Piękny major Hengist szuka Świętego Obrazu. Generał Tundu Embroja szuka czegoś do zjedzenia. Wszyscy szukają odpowiedzi na to, dlaczego muszą tak cierpieć. W trakcie owych poszukiwań major Hengist trafi na rozmemłaną i magiczną Północ, gdzie objawią mu się cudowne i niebezpieczne właściwości elfiego mleka. Jonga i Tundu będą tropić Niedotykalnego Władcę w podziemnych kanałach. Kapitan Ritavartin dokona doskonałej infiltracji, podczas której pozna czułe i tęskne bumbony. Zio Vortici poświęci się wychowywaniu małej dziewczynki i dwóch rosomaków pod osłoną wysokiej palisady. Odbędzie się wiele intensywnych przesłuchań trzeciego stopnia.

źródło opisu: Agencja Wydawnicza RUNA, 2004

źródło okładki: Agencja Wydawnicza RUNA, 2004

AndromedaMirtle | 2015-12-12
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Tak jak pierwszy tom, ta książka jest pełna tortur i okrucieństwa. I trudno powiedzieć, jaka jest fabuła, chociaż i tak akcja jest trochę bardziej konkretna niż w pierwszym tomie. I ta książka jest napisana równie genialnym językiem co pierwszy tom.

Fidel-F2 | 2016-03-12

Turpizm i absurd posunięty do granic mozliwości można by rzec. Nie to żeby mi to specjalnie przeszkadzało, tyle tylko, że brak w tym jakiegoś głębszego sensu. Po jakimś czasie kolejne obrzydliwości serwowane przez autora stają się po prostu nudne. Trzeci tom wlókł mi się niemiłosiernie z powodu owej powtarzalności. Może też dlatego że był najobszernieszy, całe 170 stron. Owszem, tu i ówdzie można trafić na ciekawe spostrzeżenie czy błysk fajnego humoru, ale to zdecydowanie za mało by można polecać tę pozycję. W sumie autor machnął coś koło 450 stron. Gdyby to skrócić do połowy i zostawić wszystkie sympatyczne momenty to może książka byłaby coś warta, a tak, mimo wszystko strata czasu i pieniędzy.

Kyouri | 2011-09-30
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

Chyba najlepsza część, przynajmniej według mnie. Bardzo ciekawie przeplatana przesłuchaniami.

Jod | 2011-04-22
Na półkach: Beznadziejne, Przeczytane

Absolutnie nikomu nie polecam. Ściskało mi żołądek jak to czytałam. Koszmarny tekst.

ciemnowszedzie | 2012-11-07
Przeczytana: 2007 rok