Wojny prowokują nieudacznicy

войны начинают неудачники
978-83-7574-033-2
Panow
zbr

Są rzeczy w Moskwie, o których nie śniło się nawet KGB Najstarsi weterani moskiewskiego wydziału kryminalnego nie pamiętają, kiedy stołeczne wiadomości aż tak przypominały raport z wojny. Zestrzelone śmigłowce. Krwawe ataki na gmachy użyteczności publicznej. Niewiarygodnie zuchwały gang w czerwonych bandanach. Wreszcie szalony Wiwisektor, szatańsko metodyczny i okrutny. Ślady nie wskazują ani...

Są rzeczy w Moskwie, o których nie śniło się nawet KGB
Ślady nie wskazują ani na mafię, ani na terrorystów. Wiodą do miasta w mieście. Drugiej Moskwy, ukrytej przed oczami zwykłych moskiwczan za murami czarów ochronnych, rzuconych przez jej mieszkańców - czarnoksiężników i wiedźmy. Tym tropem podążyć musi major Korniłow, funkcjonariusz o reputacji śledczego, który nie zaznał porażki.
Tysiące lat ludzkość rozpaczliwie walczyła o prawo panowania na Ziemi. Tysiące lat zwykli wojownicy i bohaterowie, inkwizytorzy i kapłani ogniem i mieczem eksterminowali nieludzi: wiedźmy, wilkołaki, krasnoludy... Wydawało się, że ludzie odnieśli zwycięstwo. Prawdę o dawnych zmaganiach zastąpiły pokryte patyną mity i zwyczajne bajki. Pamięć o nich sczezła wraz z ostatnim bohaterem. Niestety, historia nie zna pojęcia zwycięstwa definitywnego.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

wiejskifilozof | 2015-12-17

Rosjanie potrafią pisać.Tu,jestem w stanie walczyć,o przyznanie im specjalnej nagrody.Fantasty,w wykonaniu Braci Słowian.Jest mistrzowskie.
Książka,której nie brałem od dawna.Mimo,że leżała w widocznym miejscu w bibliotece.
Po jej lekturze,jestem oczarowany.
Trafiłem do Tajnego Miasta.O,którym przeciętny Rosjanin nic nie wie.
Poznałem,dziwne stwory i ich zwyczaje.
Książka,ta to nie tylko fantasty.Ale i też rasowy dobry kryminał.
Czyta się bardzo dobrze.

Robert | 2010-08-06
Przeczytana: 23 lipca 2010

Fantastyka w rosyjskim wydaniu. Zapowiada się porządna akcja z fabułą osadzoną w Moskwie dwóch światów: ludzi i istot magicznych. Czytelnik wejdzie do „…Drugiej Moskwy, ukrytej za murami czarów ochronnych, rzuconych przez jej mieszkańców – czarnoksiężników i wiedźmy”. Będzie rzeźnia, rąbanka, dużo militarnych atrakcji i najważniejsze – porządne potyczki z udziałem magii.
Jednak, jak to czasami bywa, na przejaskrawionych zapowiedziach i opisach można się nieźle przejechać. Jak się okazuje, między ładnymi zajawkami a właściwą treścią może być duża przepaść

Fabuła

Rzeczywistość współczesnej Moskwy jest od dawna niezmienna. Ludzie żyją i przemieszczają się po jej ulicach niezmiennie od wielu lat, we względnym spokoju. Nie jest to jednak pełny obraz miasta. Za kurtyną czarów maskujących istnieje społeczność istot magicznych skupionych wokół trzech Wielkich Domów, niejako regulujących jej ‘ustrój’. Każdy z Domów posiada źródło energii magicznej i na swój sposób reguluje do niej dostęp...

Agata | 2014-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Rosyjska powieść sf ma się bardzo dobrze. Glukhovsky stał się dla Rosjan pewną przepustką na salony literackie, takim Larssonem rosyjskim. Powieść wciągająca, pomysłowo napisana, wartka akcja. W sam raz na zimowy wieczór.

| 2010-11-10
Przeczytana: wrzesień 2010

anemonka | 2013-04-21

Byliście kiedyś w Moskwie? Ja nie ale nawet gdybym była to pewnie nie zauważyłabym, że oprócz tej oficjalnej Moskwy istnieje tam Tajne Miasto. Żyją w nim rasy, które istnieją na tym świecie dłużej niż ludzie. Nie zamieszkują jednak lochów czy podziemi. Przynajmniej nie większość z nich. Prowadzą całkiem jawne, legalne życie, mają swoje sklepy, banki a nawet własną telewizję i sieć telekomunikacyjną, a swoją inność maskują za pomocą iluzji. No dobra legalne było może trochę na wyrost. Poszczególne Domy - coś jakby królestwa poszczególnych ras- działają na zasadzie dobrze zorganizowanych rodzin mafijnych na czele których stoją ojcowie albo matki chrzestne.
Przy pierwszym spotkaniu książka mnie nie zachwyciła, już byłam gotowa odłożyć ją na półkę, dałam jej ostatnią szanse czytając jeszcze kilkanaście stron. No i się zaczęło: akcje, pojedynki, strzelaniny, pościgi i wszechobecna MAGIA.
Wiedzieliście że dobry nóż da się ukryć w złotym zębie?. Ja też nie :)
Ogólnie rzecz biorąc w...

Yulunga | 2011-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Czytadła

Dobrze i szybko się czyta ale nie należy spodziewać się odkrywczych miejsc, zdarzeń czy rekwizytów. Trochę Gaimana (Nigdziebądź), sporo Łukjanienki (Patrole) i szczypta Rice (mroczny Santiago) z dodatkiem Changelinga (różne Domy) to cały skład opowieści przedstawionej przez Panowa. Całość w "rosyjskim" posmaku. Nie powala, ale idealne na "lekkie" czytanie.

fatymid | 2013-05-18

Świetnie wykreowany świat, barwne postacie i urozmaicona historia. Tylko, że wieje sztucznością.

| 2012-03-16
Przeczytana: 05 marca 2011