Rydzyk i przyjaciele. Wielkie żniwo

Okładka książki Rydzyk i przyjaciele. Wielkie żniwo
Tomasz Piątek Wydawnictwo: Arbitror Cykl: Rydzyk i przyjaciele (tom 2) Seria: #ArbitrorFakty biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Rydzyk i przyjaciele (tom 2)
#ArbitrorFakty
Arbitror
2021-06-21
2021-06-21
literatura polska literatura faktu reportaż Rydzyk

2 tom jest dla mnie trochę zbyt ciężki. Za dużo plątaniny faktów, nazwisk.
Autor chciał jak najwięcej opisać co wie, ale miejscami staje się to nużące.

2 tom jest dla mnie trochę zbyt ciężki. Za dużo plątaniny faktów, nazwisk.
Autor chciał jak najwięcej opisać co wie, ale miejscami staje się to nużące.

Książka Tomka Piątka tom 2 na temat Ojca Rydzyka jest dokumentem naprawdę szczegółowym, gdyż pozwala nam bliżej się przyjrzeć jak się robi biznesy w Polsce będąc duchownym przy całkowitym wsparciu polityków partii rządzącej oraz dzięki licznym kontaktom ze stroną rosyjską. Dokument doprawdy wstrząsający!! Polecam każdemu!

Warto zapoznać z historią człowieka, który wydaje się być szarą eminencją dzisiejszej polityki w Polsce. Autor może zbyt dużo pisze o losach pewnych funkcjonariuszy SB, ale ponieważ dotyczy to również powiązań bohatera książki, więc można to uznać za uzasadnione. Autor korzysta z dostępnych źródeł w celu udokumentowania tego, co pisze.

Bardzo dobrze udokumentowana i...przerażająca.

Bardzo dobrze udokumentowana i...przerażająca.

Tomek pisze coraz lepsze książki i pisze na tematy których nikt nie rusza obawiając się ośmieszenia.

Na półkach: , , , ,

Książka jest jeszcze bardziej intrygująca od poprzedniego tomu. Porażające jest to z kim była związana firma ESPEBEPE w którą Rydzyk utopił pieniądze w giełdzie lecz mimo wzrostu cen akcji zbankrutowała. Szokujące jest też powiązanie Piotra Długosza od geotermii. (sięgające Turcji, ale o tym przeczytacie w tej książce) Ważnym rozdziałem jest ten o propagandzie w Radiu i powiązaniach propagandystów z okresu PRL i obecne.

Książka pokazuje "fenomen" zależności w świecie polityki. Otwiera oczy niestety tylko tym, którzy czytają, szukają... Potwierdza moje poglądy sprzed ponad już 10 lat.

Dodaj cytat z książki Rydzyk i przyjaciele. Wielkie żniwo