Rydzyk i przyjaciele. Wielkie żniwo

Okładka książki Rydzyk i przyjaciele. Wielkie żniwo Tomasz Piątek
Okładka książki Rydzyk i przyjaciele. Wielkie żniwo
Tomasz Piątek Wydawnictwo: Arbitror Cykl: Rydzyk i przyjaciele (tom 2) Seria: #ArbitrorFakty biografia, autobiografia, pamiętnik
Rydzyk i przyjaciele (tom 2)
#ArbitrorFakty
Arbitror
2021-06-21
2021-06-21
literatura polska literatura faktu reportaż Rydzyk

Tomasz Piątek tropi nici powiązań towarzyskich i biznesowych medialnego hegemona Rydzyka i co chwila natrafia na kolejne skrzyżowania owych nici i coraz ściślejsze i zbieżne tropy biegnące niebezpiecznie na postsowiecki wschód. Okazuje się że owe powiązania Rydzyka, jeszcze z czasów inwigilacji go przez SB, dają mu bardzo wymierne korzyści finansowe w latach po upadku komunizmu. Lukratywne kontrakty, i intratne acz mocno naciągane przedsięwzięcia, znajdują dziwnych i bogatych mecenasów, którzy co i rusz wspierają "demiurga dobrej zmiany" sowitymi darowiznami lub robią z nim mniej czy bardziej jawne duże interesy. Powiązanie akcjonariuszy sieci żabka i SKOK-ów zdają się wybiegać w nieprzypadkowych kierunkach aby zbiec się w dwóch punktach. Jednym z biegunów jest oczywiście Rydzyk a drugim inna o wiele bardziej ponura persona. . . . . Przeczytajcie sami, bo warto. Gorąco polecam. I dodam, że po przeczytaniu obu tomów, głód ciekawości nie mija. Tomasz Piątek jak zwykle w najlepszej Światowej formie. Dziękuję.

Bardzo ciekawa pozycja. Mnogosc faktow, do ktorych dotarl autor, czyni ja niemal nudna.
Piatek, jak widac spelniony, nagradzany i dociekliwy dziennikarz, dociera do wzajemnych powiazan nie tylko ojca dyrektora, ale sporego grona politykow i przedsiebiorcow.
Zabawne lub nie, ale wiele tu powiazan rosyjskich.
Tragiczne, ze opinia publiczna nie wie, nie chce wiedziec lub ignoruje, a machlojki uchodza na sucho.
Przykre, ze nawet w strefie duchownej kroluje interes i prywata, a niepojete, ze US i KAS sa bezsilne...

Zabawne lub nie, ale wiele tu powiazan rosyjskich.
Tragiczne, ze opinia publiczna nie wie, nie chce wiedziec lub...

Książka pokazuje "fenomen" zależności w świecie polityki. Otwiera oczy niestety tylko tym, którzy czytają, szukają... Potwierdza moje poglądy sprzed ponad już 10 lat.

2 tom jest dla mnie trochę zbyt ciężki. Za dużo plątaniny faktów, nazwisk.
Autor chciał jak najwięcej opisać co wie, ale miejscami staje się to nużące.

2 tom jest dla mnie trochę zbyt ciężki. Za dużo plątaniny faktów, nazwisk.
Autor chciał jak najwięcej opisać co wie, ale miejscami staje się to nużące.

Książka Tomka Piątka tom 2 na temat Ojca Rydzyka jest dokumentem naprawdę szczegółowym, gdyż pozwala nam bliżej się przyjrzeć jak się robi biznesy w Polsce będąc duchownym przy całkowitym wsparciu polityków partii rządzącej oraz dzięki licznym kontaktom ze stroną rosyjską. Dokument doprawdy wstrząsający!! Polecam każdemu!

Warto zapoznać z historią człowieka, który wydaje się być szarą eminencją dzisiejszej polityki w Polsce. Autor może zbyt dużo pisze o losach pewnych funkcjonariuszy SB, ale ponieważ dotyczy to również powiązań bohatera książki, więc można to uznać za uzasadnione. Autor korzysta z dostępnych źródeł w celu udokumentowania tego, co pisze.

Bardzo dobrze udokumentowana i...przerażająca.

Bardzo dobrze udokumentowana i...przerażająca.

Tomek pisze coraz lepsze książki i pisze na tematy których nikt nie rusza obawiając się ośmieszenia.

Książka jest jeszcze bardziej intrygująca od poprzedniego tomu. Porażające jest to z kim była związana firma ESPEBEPE w którą Rydzyk utopił pieniądze w giełdzie lecz mimo wzrostu cen akcji zbankrutowała. Szokujące jest też powiązanie Piotra Długosza od geotermii. (sięgające Turcji, ale o tym przeczytacie w tej książce) Ważnym rozdziałem jest ten o propagandzie w Radiu i powiązaniach propagandystów z okresu PRL i obecne.

• Do wysłuchania
  • Niesamowite książki