Przebłyski pamięci

Tłumaczenie: Zygmunt Halka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
Flashback
medycyna, narkoza, palmer, thiller, operacja

Młody neurochirurg Zack Iverson rozpoczyna pracę w szpitalu komunalnym w Bostonie. Już na początku praktyki spotyka się z niewytłumaczalnym przypadkiem: ośmioletni Toby, po rutynowej operacji, miewa w nocy koszmary, podczas których przeżywa cały zabieg od początku, tak jakby w jego trakcie nie był uśpiony. Powtarzające się ataki powodują, że zamyka się w sobie. Jego stan szybko się pogarsza. W samym szpitalu panują nienormalne stosunki personel jest zastraszany przez dyrekcję, zaś pacjenci wypisywani przedwcześnie i przenoszeni do domu opieki. Zack, mając za sojusznika chirurga Guya Beaulieu i kardiologa Suzanne Cole, z którą nawiązuje romans, próbuje przeciwstawić się tym praktykom. Nieoczekiwanie Beaulieu umiera. Suzanne musi poddać się operacji usunięcia guza. W jej następstwie, podobnie jak Toby, zaczyna miewać ataki koszmarów. Zack stopniowo nabiera pewności, że na oddziale chirurgicznym prowadzone są nielegalne, bardzo niebezpieczne eksperymenty...

karpatkadobra | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Michael Palmer należy do ,,tej Trójki” moich ulubionych autorów literatury Thrillera Medycznego. Zajmuje swoje miejsce w Panteonie tuż obok Gerritsen i Cooka. Innych autorów też czytam , ale z tego gatunku – najczęściej właśnie książki tych Pisarzy.

Spośród tych trzech wymienionych przeze mnie Mistrzów thrillerów medycznych każdy ma swój styl. To idzie zauważyć, to idzie doświadczyć. Każdy pisze dosłownie inaczej. Jeśli miałbym porównywać M.Palmera , do któregoś ze swojej ,,działki” to wybrałbym Tess Gerritsen. M.Palmer tak jak Gerritsen oprócz wciągającej fabuły lubi wplatać wiele wątków np. wątków miłosnych, intymnych relacji pomiędzy lekarzami, czy między Lekarz – a – Stróż Prawa. Palmer lubi swoją literacką uwagę poświęcać charakterystyce jednej konkretnej postaci, przedstawiać ją z różnych stron.

,,Przebłysk Pamięci” M.Palmera to może nie najwybitniejsza z jego książek, ale mimo wszystko napisana i tak na wysokim, prezentowanym przez niego poziomie. Przedstawia nam...

isabelle142 | 2014-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2014

To mój pierwszy thriller medyczny, ale dochodzę do wniosku, że to chyba jednak nie moja bajka. Kilka nocy z rzędu miałam koszmary... Poza tym jakoś trudno mi było przez tę książkę przebrnąć... Za mało właściwej akcji, a za dużo zalatujących polityką machlojek - nie tego się spodziewałam.
Być może dam temu gatunkowi ponowną szansę - chciałabym np. przeczytać "Siostrzyczki" tego samego autora - i zobaczę, czy moje stanowisko nie ulegnie zmianie... Tymczasem jednak pozostanę raczej przy starych dobrych thrillerach psychologicznych.

tajus | 2011-03-29
Na półkach: Miałam, Przeczytane
Przeczytana: 29 marca 2011

Pierwsza książka o tematyce medycznej, na którą się natknęłam. I całkiem przyjemnie się ją czytało. Może nie należy ona do thrillerów pełnych zagadek wyjaśniających się na samym końcu (bo zarys prawie całej akcji można przeczytać na okładce powieści), to jednak dobra akcja, napięcie i mnóstwo intryg towarzyszą czytelnikowi przez cały czas. Na pewno sięgnę po kolejne książki z gatunku thrillera medycznego.

Madi | 2013-07-04
Przeczytana: 2011 rok

Jest to mój drugi thriller tego autora i powiem szczerze-nie zawiodłam się.
Jest w nim wszystko to co lubię-akcja,napięcie,intrygi i przede wszystkim terminologia medyczna.
Młody lekarz odkrywa prawdę o nowym leku i jego skutkach ubocznych,ale za nim ją odkryje musi przejść długą drogę pełną intryg,niedomówień i dziwnych zachowań pacjentów, a nawet śmierci jednego z nich.
Jak dla mnie SUEPER!

wasilewicz | 2014-11-23
Przeczytana: 11 listopada 2014

Miło "czytający się" kryminał medyczny. Akcja wciąga, autor dość sugestywnie odmalowuje książkową rzeczywistość. Może jedynie główny bohater trochę przesłodzony, ale daje się przeżyć- czytając popijałem gorzką herbatę ;-)

zawirowanaa | 2012-01-22

Trzyma w napieciu od poczatku do konca ;)
Warto ja przeczytać.

ozetka | 2011-07-07

Jak każda jedna książka Palmera wciąga i chce się sięgnąć po następną.

Endorfina | 2013-07-15

Świetna. Z gatunku tych, które się czyta jednym tchem, podobnie zresztą jak większość książek tego autora. Polecam.

Po przeczytaniu tej książki zostałem fanem Palmera. Świetny thriller medyczny na poziomie Cooka i Gerritsen.

Lionel | 2013-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2013

Kolejna świetna powieść Palmera. Zaskakująca intrygująca a co ważne nie zanudzająca terminologią medyczną, akcja toczy się żwawo -narracja szybka nie nużąca, Całość tworzy realistyczny obraz współczesnego szpitala w gdzie góruje zysk-pieniądze a nie pacjent.