Wstrząs

Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Shock
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook

Joanna Meissner i Deborah Cochrane, doktorantki na Uniwersytecie Harvarda, znajdują intrygujące ogłoszenie w uczelnianej gazecie. Klinika Niepłodności Wingate&a oferuje astronomiczne honoraria zdrowym i atrakcyjnym studentkom, które zgodzą się być dawczyniami komórek jajowych. Dziewczyny decydują się na to, lecz po zabiegu szybko opuszczają teren kliniki, która budzi w nich niemiłe skojarzenia z obozem koncentracyjnym i zamczyskiem hrabiego Draculi. Półtora roku później, Joanna i Deborah postanawiają się dowiedzieć, jaki los spotkał ofiarowane przez nie komórki jajowe. Niczego nie mogą ustalić drogą legalną, zatem uciekają się do podstępu. Pod fałszywymi nazwiskami, oraz po zmianie wyglądu, zdobywają pracę w klinice. Prawda o działalności tej instytucji okaże się przerażająca i czeka je niejeden wstrząs...

drake | 2019-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2019

Takie powinny być thrillery. Wartka akcja, nierozciągnięta fabuła, ograniczona ilość bohaterów. To wszystko jest na plus. Jako fan medycznych historii mogę powiedzieć, że to jest fajna historia, napisana w przystępny sposób (kwestie medyczne), prostym językiem. Idealna lektura aby się oderwać od rzeczywistości. Polecam, szczególnie w okresie urlopowym.

LadyEssex | 2019-01-14
Przeczytana: 08 września 2010

Świetna! To moja pierwsza książka tego autora, ale na pewno nie ostatnia. Musze przyznać, że gdy ją czytałam chwilami po plecach przechodziły mnie dreszcze. Gorąco polecam.

wCzepkuUrodzona | 2018-12-29
Przeczytana: październik 2007

Ciekawa, wciągająca, pełna opisów. Dla fanów gatunku Robina Cooka konieczna do przeczytania.

MissK | 2018-11-03

Podobała mi się. Czuć grozę i że "coś jest nie tak". Zagadnienie na czasie i związane z nim nadużycia. Ja lubię ten styl pisania, a tematy medyczne już same w sobie są dla mnie thrillerem.

pistolero10 | 2017-12-15

Co za naiwna pisanina...

kolodzit88 | 2017-12-12

Pamiętam że mi się podobała, ale musze ja odświerzyć.

Eli1605 | 2017-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 listopada 2017

Właśnie skończyłam kolejną książkę Cooka. I trochę się zawiodłam. Sam pomysł na fabułę świetny i bardzo współczesny: eksperymenty na zarodkach, klonowanie, ogromna kasa, egocentryzm lekarzy, morderstwo itd. Nie przekonuje mnie jednak sposób w jaki główne bohaterki odkrywają prawdę o Klinice Leczenia Bezpłodności. Trochę naciągane. Zatem teraz muszę odpocząć od Cooka, wrócę do niego za jakiś czas.

Bartosz Jasiewicz | 2017-02-27

średnie zakończenie

Izabela | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Tematyka ciekawa...i tyle.Książka jak dla mnie bardziej przypomina fantasy niż thriller. Zakończenie fatalne. Dobrnęłam do końca, ale jest to jedna z gorszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. A przecież Robin Cook jest uznawany za mistrza thrillerów medycznych...I raczej nie sięgnę po jego kolejną pozycję !

Koralik | 2016-05-20
Przeczytana: 15 maja 2016

Opis na obwolucie książki zachęcił mnie do przeczytania, z resztą Robina Cooka nie trzeba specjalnie reklamować. Jednak ta pozycja jest po prostu słaba. Zgodzę się z wieloma opiniami, że fabuła jest naciągana, bohaterki słabe, a cały pomysł z dostaniem się do kliniki jest po prostu śmieszny (zmiana nazwisk, przefarbowanie włosów i krótka sukienka??). Założenie fabuły - bardzo dobre, ale już gorzej z jej rozwinięciem. Można przeczytać, ale proszę nie obiecywać sobie zbyt wiele po tej pozycji.