Ofiara

Wydawnictwo: Amber
The Wrong Man
978-83-241-2830-3
Adrianna

Profesor Scott Freeman znajduje w pokoju córki anonimowy list miłosny. "Jesteśmy sobie przeznaczeni i nic nie może nam przeszkodzić". Te słowa budzą najgorsze przeczucie zawsze racjonalnie myślącego naukowca. Ashley, studentka bostońskiego uniwersytetu, początkowo bagatelizuje obawy ojca. Do czasu... Obsesyjnie zauroczony mężczyzna zmienia jej życie w koszmar. Nie daje jej spokoju, śledzi każdy krok, osacza. Żeby ratować córkę, profesor musi stanąć do walki z psychopatą. Żeby wygrać musi obudzić w sobie zło i być bardziej bezwzględny niż jego przeciwnik.

Magdalena | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka wciąga od pierwszych zdań. Do tego ten tajemniczy wstęp …
Jest napisana bardzo lekko. Czyta się ją bardzo, bardzo szybko. Jednak ja musiałam robić sobie przerwy po pewnych fragmentach po przeczytaniu, bo jest nie będziemy się oszukiwać dramatyczna. I niemal cały czas podczas czytania czułam ciarki na ciele.
Bardzo interesujące jest to, iż po każdym rozdziale jest króciutkie spotkanie pisarza z tą kobietą, która mu opowiada, bądź innymi postaciami z życia tej dziewczyny. Czytelnik ma wrażenie, iż działo się to naprawdę …
Od samego początku byłam pewna, iż kobieta, która opowiadała tę historię jest jedną z bohaterek. Jednak w ogóle nie trafiłam, która to może być. Sądziłam raczej, iż to Sally, albo Hope. Nie trafiłam w żadną. I w sumie nic dziwnego.
Koniec książki jest wstrząsający (nie żeby ogólnie książka taka nie była), ale i smutny. Aż nie umiałam ukryć łez …
Gorąco polecam! Naprawdę warto!

Zaczytana | 2015-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Niby wszystko jest...ciekawy temat obsesyjnej miłości,dobrze przedstawione postaci,ale jednak coś mi nie pasowało do końca.Zbyt monotonna,dłużąca się i paradoksalnie bo powinno to być raczej zaletą, pełna jakiegoś irytującego napięcia.
Ashley spędza noc z niewłaściwym człowiekiem.Kiedy chce zakończyć znajomość okazuje się,że nie będzie to takie łatwe,a może wręcz niemożliwe? Michael zaczyna ją bowiem prześladować gdyż twierdzi,że są sobie przeznaczeni...Dziewczyna wraz ze swoją rodziną próbuje uwolnić się od psychopatycznego prześladowcy...ale czy obejdzie się bez ofiar?
Tak jak już wcześniej wspominałam temat interesujący,ale podany w mało przystępny sposób choć sama fabuła jest niczego sobie.Dużo bardziej podobała mi się książka o tej samej tematyce,ale naszej rodzimej autorki: Olgi Rudnickiej, "Cichy wielbiciel".

Przeczytana: 24 czerwca 2012

Choć sięgnęłam po tą pozycję po raz drugi, czytałam ją również z zapartym tchem. To powieść o obsesyjnej miłości Michaela do Aschley, oraz niezwykłej miłości jej rodziny, która dla jej obrony jest zdolna przekroczyć wszelkie bariery, a nawet poświęcić życie.
Autor pokazuje, jak chora, obsesyjna miłość może niszczyć ofiarę dzień po dniu, a jedynym lekarstwem jak się okazuje jest wyłącznie zdrowa, pełna miłość. Prawo i instytucje publiczne niewiele mogą zdziałać. Autor pokazuje, również mały epizodzik Willego, który pocałował niewłaściwą dziewczynę i przypłacił to kalectwem. Niby mały epizodzik, a jak wielką wartość przedstawia. Nasze wielkie plany na przyszłość mogą runąć jak talia kart przy najlżejszym podmuchu, jeżeli w jednej chwili, staniemy na drodze człowiekowi pokroju Michaela.
Polecam

Kamila Idziaszek | 2014-03-11

Z twórczością Johna Katzenbacha miałam okazję zapoznać się już jakiś czas temu. Pamiętam, że jego dzieło zrobiło wówczas na mnie ogromne wrażenie i z chęcią czytałam jego powieść. Postanowiłam przekonać się czy inne książki tego autora są równie dobre jak ta, którą czytałam wcześniej. Miałam nadzieję, że otrzymam świetną historię, trzymającą w napięciu do samego końca jednak trochę się zawiodłam. Czytając dalszą część recenzji dowiecie się dlaczego.

Profesor Freeman znajduje w pokoju córki anonimowy list miłosny. Nie wiedzieć czemu po przeczytaniu tego listu Scotta dopadają złe przeczucia. Zaczyna bać się o swoją córkę lecz Ashley bagatelizuje jego podejrzenia. Wkrótce okazuje się, że miłość przerodziła się w psychopatyczną obsesję, a Ashley jest w niebezpieczeństwie. Czy Scott Freeman uratuje córkę przed bezwzględnym Michaelem?

Książka ma ciekawą fabułę i bohaterów. Autor wymyślił świetną historię, która wydaje się idealnie napisana. John Katzenbach poruszył bardzo ważny temat,...

Anja | 2014-02-17

Rozmawiając ze znajomymi o książkach Katzenbacha często jako zarzut słysze, że są one monotonne bo autor bardzo skupia się na opisywaniu stanów umysłu swoich bohaterów, wg mnie to jest właśnie w jego powieściach najpiękniejsze. Bo np czytając ''Red 1-2-3 '' poznajemy bajke Braci Grimm od całkiem innej strony, czy wiedzieliście ,że ta kultowa feiry tale w orginale jest okrutniejsza niż historia ,ktorą czytano nam w dzieciństwie? Czy zastanawialiście się nad znaczeniem jej tytułu, bo czy aby napewno dotyczy on barwy ubrania głównej bohaterki?A może pisarze mieli na myśli kolor jej włosów? Dzieki Johnowi ''Czerwony Kapturek'' juz nigdy nie będzie dla mnie bajką poznaną w dzieciństwie. Natomiast slowo milosc zawsze bedzie mialo wiele znaczen i wiele oblicz tak jak w powiesci The Wrong Man
Ofiara [ The Wrong Man] to książka będąca dokładnym obrazem umysłu poukładanego,racjonalnie myślącego nukowca ,który pewnego dnia w pokoju córki znajduje list będący wyznaniem milosnym ,ale czy aby...

Gośka | 2011-09-11
Przeczytana: wrzesień 2010

Mi się ta książka podobała.Może faktycznie powinna mieć trochę szybsze tempo ale ukazuje miłość ojca do córki.I co rodzic jest w stanie zrobić aby uchronić swoje dziecko.Thriller psychologiczny.Polecam.

natura | 2011-11-14
Przeczytana: 12 listopada 2011

Mieć obsesyjnie zakochanego wielbiciela to straszne, ale to co zrobiła rodzina Ashley żeby ją chronić jest jeszcze gorsze :|
Książka trzyma w napięciu do samego końca.

wierzbickaj | 2014-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

rewelacyjna książka o obsesyjnej miłości i tym do czego człowiek jest zdolny by się przed nią uchronić :) POLECAM

LadyCherry | 2011-07-15

Thriller z gatunku ofiara kontra psychopata. Niestety książka ciągnie się niemiłosiernie, długo rozkręca się cała akcja. Przyznam, że spodziewałam się czegoś lepszego. Sam pomysł na książkę nie jest może odkrywczy, lecz ma swój potencjał. Być może najlepiej zrobiło by skrócenie tej książki o jakieś 100 stron, aby cała historia nie była tak nużąca.

olcia26 | 2014-05-13
Przeczytana: 13 maja 2014

Jak dla mnie taka sobie....
Jedna kreatura i jedna główna ofiara to trochę za mało. Kiedy ustalono co stało sie z Bezimiennym i była tam krew sprawcy dlaczego nie wezwano policji, DNA czekało jak na dłoni. Końcowe strony trochę podratowały całość, ale są lepsze pozycję, które na nas czekają.