Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wydawnictwo: Amber
Past Lives
zabieg, guz, eksperymenty

Kansas City. Operacja usunięcia guza mózgu przebiega rutynowo, ale kończy się dramatycznie. U pacjentki następują zdumiewające zmiany osobowości. Jane Francini twierdzi, że... nie jest Jane Francini. Wyrok brzmi: szpital psychiatryczny. Za nieudany zabieg jej mąż obwinia chirurga, Johna Macandrew. I samowolnie wymierza sprawiedliwość, rujnując mu karierę lekarską. Co było przyczyną zaburzeń pacjentki?

Jerozolima. Rdzenni z dziada pradziada Żydzi są poddawani przerażającym eksperymentom w klasztorze Świętego Zbawiciela. Jaki jest ich cel? Dlaczego sprawą interesuje się biblista z Watykanu? I jaki związek z rojeniami pacjentów ma legendarny miecz, którym rzymski centurion przebił bok ukrzyżowanego Chrystusa?

mariusz | 2014-09-24
Przeczytana: 23 września 2014

Do Kena McClura wróciłem po kilku latach przerwy i nie zawiodłem się. Jak zwykle thrillery medyczne w jego wykonaniu są świetnie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach co świadczy o wysokim profesjonalizmie autora.
"Życie przed życiem" to thriller medyczny z wątkiem religijnym co razem stanowi doskonałą fabułę na książkę. Nie lubię streszczać książki gdyż na lubimyczytać.pl streszczenia są zamieszczone z automatu, powiem tylko że składa się ona z niezwykle ciekawych 21 rozdziałów wspaniałej rozrywki. Miłośnikom thrillerów polecam spędzić te kilka godzin z Kenem McClurem, na pewno nie będzie wiało nudą.

Elle | 2019-01-01
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Moja pierwsza książka przeczytana w 2019 roku!

Dr Macandrew po wykonaniu operacji polegającej na usunięciu guza mózgu u mlodej pacjentki, jest przekonany, że operacja,która przebiegała bez żadnych komplikacji - zakończy się sukcesem. Niestety po wybudzeniu się pacjentki ze śpiączki okazuje się że jest ona całkiem inną osobą. Nie pamięta swojego dotychczasowego życia, ale życie całkiem innej osoby, a właściwie swoje poprzednie wcielenie. To wydarzenie uruchamia ciąg zdarzeń, które doprowadzą dr Macandrew do niespodziewanych wydarzeń.
To książka trochę z pogranicza medycyny, jako nauki opartej na faktach i mistycyzmu i wiary. To ciekawe połączenie sprawia że książkę czyta się błyskawicznie!

sibidilla | 2015-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Fantastyczna pozycja jako thriller medyczny. Ciekawy wątek połączony sensacyjny z religijnym, lekko i przyjemnie napisany!

Profesorek | 2015-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Piszą, że to thriller medyczny. A w życiu!
Taki tam dość niemożliwy do wydarzenia się w życiu codziennym kryminał. Miło się to czyta... szybko... No.

Bohaterem książki jest chirurg MacAndrew, którego czeka operacja Pani Francini, u której wykryto guza szyszynki. Operacja wydaje się być przeprowadzona pomyślnie, jednak pacjentka budzi się, mając się za kogoś innego - małą dziewczynkę. MacAndrew nie ma pojęcia, co jest tego powodem. Wkrótce odkrywają wraz z patologiem, że Francini jest ofiarą nowotworu Hartman, który powoduje takie komplikacje. MacAndrew nie ma już spokojnego życia. Nie daje mu go majętny mąż pacjentki, który obwinia chirurga za złe przeprowadzenie operacji. Lekarz stara się znaleźć jakieś informacje na temat złośliwego nowotworu, ale trafia tylko do informacji o trojgu specjalistach, którzy zajmowali się badaniami nad interesującą go przypadłością.
MacAndrew, nie wytrzymując napięcia, udaje się na urlop do Szkocji. Tam trafia na pewien trop, który może mu...

ennkaa | 2012-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Doskonała rozrywka!
Tak..rozrywka.
Nie jest to literatura ambitna ani specjalnie dająca do myślenia (chociaż troszkę tak jeśli ktoś się para neurochirurgią lub...reinkarnacją). Książka ma wszystko co lubię w thrillerach medycznych i w dokładnie takich proporcjach jak lubię. Czyli co? Ano... świetnie utkany wątek kryminalny w ulubionej przeze mnie scenerii sal operacyjnych i laboratoriów. Do tego spora dawką mistycyzmu i zjawisk paranormalnych. A wszystko doprawione smaczkiem teologicznym i delikatnym wątkiem miłosnym.
Nie będę się rozwodzić nad tym,że w ten cały ambaras zostali wciągnięci bohaterowie, których polubiłam całym sercem. Nie będę też opowiadać jakie interesujące miejsca z nimi zwiedziłam.
Powiem tylko: Zaparzcie sobie kawę, otulcie się kocem i raczej nie nastawiajcie się na przespaną noc. Mnie było szkoda czasu na sen jak już zaczęłam czytać " Życie przed życiem" .

karpatkadobra | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Klasyczny i świetnie skrojony thriller medyczny jest jak wino: im starszy - tworzony przez bardziej doświadczonego pisarza tym lepszy. Z takim sposobem twórczym dobrze kojarzy się Cook, Gerritsen i Palmer. Ci Autorzy kreują postacie i fabułę swych książek tak inteligentnie, że z każdym kolejnym ich dziełem wzrasta chęć sięgania przez czytelnika po więcej i więcej. Wzrasta również ich literackie doświadczenie, a co za tym idzie pewien poziom dorobku, który w przypadku tych pisarzy ciągle stoi na wysokim pułapie z tendencją progresywną, a nie regresywną - co jest niebywale istotne. Co do Kena McClure’a podobnej opinii nie mam, gdyż ,,Życie przed Życiem” to pierwsze jego dzieło, z którym mam do czynienia. Chciałem urozmaić swoją biblioteczkę powieści sensacyjnych z aferami szpitalnymi i egoistycznymi molochami, farmaceutycznymi korporacjami w tle oraz sekcją zwłok i wynikających z niej niesamowitych konsekwencji, zagrażających życiu określonej populacji lub nie daj Boże całego...

Inez | 2014-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2014

,,Zycie przed zyciem,, Kena McClurea jest pierwsza ksiazka tego autora, jaka przeczytalam. Jestem pod wrazeniem, tegoz thrillera medycznego, gdyz jest to lekka, przyjemna ksiazka, choc porusza powazny temat, jakim jest neurochirurgia i kontrowersyjny- reinkarnacji. Kunszt literacki Kena McClurea, mozna smialo napisac, przewyzsza Robina Cooka. Fajni bohaterowie, ciekawy temat ksiazki, subtelnie wpleciony watek milosny. Pomimo tego, ze zakonczenia sie domyslalam ksiazka wciagnela mnie ,,bez reszty,, i napewno kupie kilka innych ksiazek tego autora, aby przekonac sie czy beda tak interesujace jak ta, ktora przed chwila skonczylam. Polecam!

byrcyn11 | 2015-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2015

Ken jak to Ken - "krótko, zwięźle i na temat", czyli czytanko na góra 2 dni. Ale jest tam; medycyna, kryminał, przygoda i miłość - oczywiście ;)Zaczyna się trochę mętnie jakby od "sasa do lasa", ale później już wiemy w czym rzecz, a sam główny wątek tej książki jest naprawdę diabelski, - choć wymyślił go duchowny ;) Ciekawe, intrygujące - dla mnie tak. Szczegóły w książce.

Sławomir | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 lipca 2014

W czasie czytania nie miałem się czego czepić, nic mnie nie irytowało zatem w mojej ocenie książka jest dobra. Lekka i przyjemna ale nie bezdennie głupia i infantylna. Może nie wciąga jak czarna dziura ale też nie nudzi i nie ciągnie się jak rządy Tuska. Dobra dynamika, zadowalający stopień złożoności intrygi. Naprawdę w tej kategorii całkiem przyzwoita pozycja. Myślę, że jeszcze sięgnę po tego autora gdy będę miał melodię na coś lekkiego i bez specjalnego angażowania szarych komórek (w dobrym tego słowa rozumieniu).

Malwina | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Kocham, uwielbiam, nie ma co czytac opinii- "trza" brac i czytac :) ...moj ulubiony autor, moj klimat <3 tyle w tym temacie!