Ostry dyżur

Critical Judgment
kryminał, sensacja, thriller
2018-01-31
Barbara Cendrowska-Werner

Ciekawa historia, dużo zagadek. Przez całą książkę rozmyślałam nad rozwiązaniem zagadki medycznej, która na koniec pozytywnie mnie zaskoczyła.

Dobrze się czyta, akcja trzyma w napięciu. Ostatnie 100 stron jest niczym film z Brucem Willisem - główny bohater (w tym przypadku bohaterka) dokonuje nieprawdopodobnych poczynań a im bliżej końca tym bardziej krwawi, utyka i ma oczywiście spektakularnie potargane ubranie.
Jak ktoś lubi takie akcje to pozycja warta przeczytania.

Kolejny wciągający thriller medyczny Palmera. Bardzo podoba mi się jego styl pisania. To kolejny raz kiedy nie mogłam oderwać się od lektury tego autora. W spokojniej miejscowości coraz częściej zdarzają się przypadki niewyjaśnionych chorób. Dzielna lekarka wraz z kolegą z Ostrego Dyżuru starają się odnaleźć przyczynę dziwnych objawów z którymi borykają się ich pacjenci....

Następna książka, nowa fabuła, ten sam dobry Palmer. Ten autor nie potrafi mnie znudzić.

Uwielbiam Palmera i wprost nie mogę uwierzyć, że tyle lat nie wiedziałam o jego istnieniu. Nie wiem, co zrobię gdy dobiorę się w końcu do SKUTKÓW UBOCZNYCH bowiem tylko ta powieść autora została mi do przeczytania.

Bardzo lubię kryminały i thrillery, choć nieco obawiałam się tematyki medycznej to nie ona
zniechęciła mnie do lektury „Ostrego dyżuru”. Narracja jest strasznie nijaka, książkę czyta się
bardzo wolno. Wyidealizowana główna postać irytuje swoim przerysowaniem już od pierwszych
stron powieści. Szczegółowe opisy połączone z nudnymi i ciągnącymi się przez wieczność...

Jak zawsze świetna tego autora, wciągająca na całego :)

Michael Palmer nazywany jest mistrzem thrillera medycznego. Jednak to nie jest gatunek dla mnie, bohaterowie są świetnie wykreowani a opisane w niej przypadki medyczne są pewnie interesujące, ale nie dla mnie. Miałam parę podejść do tej książki, aż skapitulowałam gdzieś około 250 strony.

W porównaniu do poprzedniej książki tego autora jaką przeczytałam, "Ostry dyżur" jest zdecydowanie lepszy. Książkę czyta się dość szybko, akcja poprowadzona dość dynamicznie i sprawnie, jedyne do czego mogłabym się nieco przyczepić to zbyt bujna fantazja autora. Zakończenie nieco mnie rozczarowało, pozostawiło niedosyt, ale najwyraźniej taki był zamysł autora. Pomimo...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Audiobook
  • Michael Palmer

Dodaj cytat z książki Ostry dyżur