Stowarzyszenie Hipokratesa

Wydawnictwo: Albatros

Doktor Will Grant, znany i szanowany chirurg działający na rzecz pacjentów w ramach Stowarzyszenia Hipokratesa, zostaje wplątany w serię zabójstw dyrektorów prywatnych kas chorych...

"Stowarzyszenie hipokratesa" to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Palmera.
Fabuła jest całkiem ciekawa, temat problemu z prywatnymi kasami chorych i sporu między nimi a lekarzami bardzo mnie zainteresował. Duży plus za użycie w książce prawdziwych doświadczeń pacjentów z ich ubezpieczycielami - chorzy nadsyłali swoje opowieści w ramach konkursu zorganizowanego przez autora. Dzięki temu można się przekonać, że jednak system prywatnej opieki medycznej nie jest aż tak cukierkowy jak mogłoby się wydawać.
Na minus niestety działa trochę drewniany i naciągany wątek romansowy, chyba że sypianie policjantki z głównym podejrzanym o morderstwo to standardowa procedura w policji :)
Mimo kilku wad to nadal kawał dobrej rozrywki, polecam fanom thrillerów medycznych.

Hana | 2015-05-19
Na półkach: Pozostałe, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2015

Chirurg Will Grant ze Stowarzyszenia Hipokratesa kontra skąpe kasy chorych i piękna policjantka zadurzona z wzajemnością w doktorku.W pierwszym planie morderstwa bogatych i wpływowych dyrektorów kas chorych i spisek w szpitalu.Narracja szybka,postaci błyskotliwe i mądrzejsze od przełożonych.Całość nadaje się na scenariusz filmu.

renka | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

To było pierwsze moje spotkanie z twórczością Palmera. Wątpię czy sięgnę po kolejne pozycje. Nawet trudno powiedzieć dlaczego, bo fabuła niby ok (choć nużące te fragmenty o amerykańskich kasach chorych), głowni bohaterowie też dadzą się lubić. Niestety mi, jednak czegoś tu zabrakło. Książkę dało się czytać, ale nie umiałam się w nią wciągnąć, poczuć klimatu tamtego miejsca, dreszczyku emocji, czyli tego, czego się oczekuje po dobrym thillerze. Chciałam ją przeczytać jak najszybciej, ale nie dlatego, że była aż tak interesująca, ale dlatego by mieć ją już za sobą. Kwitując jednym słowem, jak dla mnie: przeciętniactwo ;)

wiejskifilozof | 2010-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2010

Lubię książki o medycynie . Ta porusza ważny temat . Ubezpieczenia zdrowotne w USA . Ciekawe zakończenie .

Inez | 2013-11-20
Przeczytana: 01 marca 2013

Michael Palmer napisal te ksiazke tak pieknie, a jednoczesnie ukazal bezdusznosc lekarzy i biurokratyczne procedury, ze dla kazdego kto pragnie odwiedzic szpital zapewni bezsenna noc. Ksiazka jest najlepsza tego autora tuz po ,,Pierwszym Pacjecie,,. Terminologia medyczna, doskonala, nie zanudzi czytelnika. Autor jest postrzegany przeze mnie za wiarygodnego, gdy opisuje problemy zwiazane z zawodem lekarza, poniewaz sam byl lekarzem z 20-letnia praktyka. Wciagajaca akcja. Ladnie przedstawiona walka bohaterow o wlasne zycie. Ten fragment spodobal mi sie najbardziej. Pojawiajacy sie watek opisujacy problemy Kas Chorych w USA nie zaintrygowal mnie, pomimo tego ksiazka rewelacyjna. Polecam wszystkim lubiacym thrillery medyczne.

słoneczko | 2016-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Kolejna ciekawy thriller medyczny Palmera.
Kasy Chorych - skąd my to znamy.
Widać nie tylko u nas nie funkcjonują, tak jak powinny.
Temat ciekawy, akcja szybka, bohaterowie błyskotliwi.
Bohaterowie uwikłani w sprawę zabójstw dyrektorów kas chorych.
Minusem wątek romantyczny bohatera (podejrzanego o morderstwo), sypianie z policjantką trochę naciągany, ale to przecież tylko książka.
Książka pokazuje, że nie liczy się zdrowie i życie ludzkie, ale KASA.
Smutne, ale taka jest rzeczywistość i nie tylko w USA.
Polecam fanom thrillerów medycznych.

Paulina | 2013-04-06

Michael Palmer to jeden z najlepszych autorów medycznych thrillerów i nie możemy temu zaprzeczyć. W swoich książkach szczegółowo opisuje sprawy, działania czy problemy związane z zawodem lekarza, przez co jest bardziej wiarygodny, z pewnością ma na to wpływ fakt, że sam był lekarzem z ponad dwudziestoletnią praktyką. Konkretnie, co do tej książki, była dobra, nic mnie w niej szczególnie nie zachwyciło ale i nie mam na co narzekać. Jakoś ta cała sprawa kas chorych w USA, nie zaciekawiła mnie aż tak bardzo, chociaż nie powiem, że to nie jest intrygujące, na pewno bardziej spodobał mi się fragment kiedy główne postaci musiały walczyć o swoje życie.

Marcin | 2010-08-28
Przeczytana: 2010 rok

Początkowo dużo pisania o sytuacji w amerykańskiej służbie zdrowia, a pod koniec standardowy thriller czyli walka o przeżycie i ujawnienie prawdy.

Littleveronica | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Prawdę mówiąc, do sięgnięcia po powieść Palmera zachęciła mnie wzmianka na ostatniej stronie okładki, mówiąca o tym, że autor jest "konkurentem po piórze z Tess Gerritsen i Robinem Cookiem". Spodziewałam się jakichś ogromnych fajerwerków, a tymczasem... Standardzik. Nieszkodliwy standardzik.
Fabuła jest, powiedzmy, przeciętna. Chirurg około czterdziestki, rozwiedziony, dwójka dzieci. Z drugiej strony, młoda i atrakcyjna, choć niedoceniana w pracy, pani detektyw. Oboje pełni pomysłów i zacięcia, nic dziwnego, że biorą sprawę zabójstw na siebie. Niestety jednak, przez większość książki akcja naprawdę niemiłosiernie się wlecze. Generalnie, jedynie ostatnie sto stron zaliczyłabym do faktycznie wciągających, choć i zakończenie nie okazało się szokujące (zaskoczyła mnie tylko prawdziwa natura jednej postaci). Nic dziwnego więc, że czytanie "Stowarzyszenia Hipokratesa" szło mi tak odpornie (Nie wspominając o "Lalce", którą czytam w międzyczasie).
Styl autora (tłumacza?) chwilami...

Lionel | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

Świetna książka. Naprawdę jestem właśnie po lekturze jest to moja pierwsza powoeść Palmer'a i mam nadzieje że nie ostatnia. Dreszczowiec medyczny ale nie zanudza terminologią medyczną intryga wciągająca akcja to wszystko co potrzeba aby otrzymać świetny thriller z najwyższej półki.