Uwodzicielka

Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Cykl: Saga Rodu Cynsterów (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Tempting of Thomas Carrick
HarperCollins

Szkocja, XIX wiek Thomas Carrick zamierza wieść życie przedsiębiorcy w portowym Glasgow, z odpowiednią żoną u boku. Jednak niepokojące wydarzenia w posiadłości Carricków zmuszają go do powrotu na szkocką prowincję. Tam ponownie spotyka Lucillę Cynster. Nigdy jej nie zapomniał, lecz małżeństwo z nią wiązałoby się z porzuceniem życia w mieście, co zdecydowanie mu nie odpowiada....

Szkocja, XIX wiek
Lucilla czuje, że Thomas jest jej przeznaczony na kochanka, męża i opiekuna. Jest pewna, że żadne z nich nie znajdzie innej miłości. Dlaczego więc Thomas nie chce się poddać temu co nieuniknione? Lucilla nie może mu niczego nakazać, ma jednak swoje sposoby, by go uwieść.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

virgo123 | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Ani tytuł, ani opis nie wskazywał na historię o morderstwach... Całe szczęście, że była tutaj historia miłości głównych postaci, bo chyba nie dałabym rady tego przeczytać :P

gleism | 2018-03-07

Nuuuda! Żałuję że się za to wątpliwe "arcydzieło" zabrałam. Chyba tylko dlatego że, z sentymentem wspominałam Diabła Cynstersa, którego historię przeczytałam parę dobrych lat temu. I albo już wyrosłam z takiego klimatu, albo ta część była bardzo słaba. Bohaterowie nijacy, sceny erotyczne tak egzaltowane, że aż mdli. Nie polecam.

ada_aga | 2017-04-06
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Ciekawsza część sagi. Zaczyna się dobrze, trochę magii, trochę chemii między bohaterami, wątek kryminalny ... ale chyba coś przegapiłam bo nie wszystko wyjaśniono dlaczego, zawiodłam się od książki z wątkiem kryminalnym oczekuję wyjaśnienia chociażby między wierszami, to mam wrażenie że autorka zaaferowana zakończeniem historii i wstępu do kolejnej zapomniała o poruszanych wątkach. Ale nic zabieram się do kolejnego tomu może tam coś wyjaśni.

o_mamo_i_corko | 2016-05-05
Przeczytana: 01 maja 2016

Czytając tą książkę miałam wrażenie, jakbym oglądała teatr; autorka tak żywo opisała suknie noszone przez główne bohaterki i starodawne stroje panów, że aż zdziwiłam się widząc, że mam na sobie zwykłe dresy i niczym nie wyróżniającą się bluzkę. Lubie takie historie, które wywołują we mnie poczucie, że cofnęłam się w czasie; które są tak nakreślone, że gubi się w nich poczucie rzeczywistości i które sprawiają, że chce się na chwile przenieść w te dawne czasy, kiedy adoracja kobiet nie sprowadzała się do przepuszczania ich w drzwiach.

Thomas Carrick uciekł przed ponętną Lucillą Cynster aż do Glasgow, gdzie chciał znaleźć odpowiednią dla siebie żonę i założyć rodzinę, która stanowiłaby wzór angielskich cnót. Jednak los popchnął go na nowo do jego dawnej posiadłości, gdzie musiał spotkać Lucillę, przed którą tak uparcie chował swoje serce. Nie chciał wziąć jej na żonę, bo wiedział, że musiałby wtedy poświęcić swoje życie w mieście, swoją pozycję a to nie do końca mu odpowiadało; cóż...

Stokrotka | 2016-05-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romans
Przeczytana: 03 maja 2016

„Uwodzicielka” to druga część „Sagi rodu Cynsterów” Stephanie Laurens. Akcja toczy się 10 lat po wydarzeniach opisanych w „Zimowej opowieści”. Do posiadłości w górach po dwóch latach nieobecności powraca Thomas Carrick, zaalarmowany niepokojącymi wieściami o stanie zdrowia wuja – przywódcy szkockiego klanu Carricków. W posiadłości dzieją się dziwne rzeczy, dochodzi do tajemniczych wypadków, zatruć, śmierci. Wezwana na pomoc uzdrowicielka – lady Lucilla Cynster pomaga miejscowej ludności, a także próbuje postawić na nogi głowę rodu Carricków.
Lucillę i Thomasa wiąże obopólna fascynacja oraz przeznaczenie, ale młody mężczyzna nie ma zamiaru ulegać uczuciu i budować z panną Cynster przyszłości. Od dawna ma wizję swego życia, które dokładnie zaplanował i nie ma w nim miejsca dla Lucilli, nierozerwalnie związanej ze szkocką ziemią, krainą Pani - lokalnego bóstwa.
Książka utrzymana jest w dosyć mrocznym klimacie. Autorka rozwija akcję niespiesznie, powolutku dokładając kolejne elementy...

Lencia | 2016-04-19

Jak dla mnie świetna książka. Jest w niej zawarte wszystko czego się spodziewałam. Jestem pewna, że książki tej autorki trafiają do wielu kobiet. Rozwijająca się akcja, oczywiście niepewność i/lub 100% pewność bohatera/ki :) A na koniec po "trudnościach" szczęśliwe zakończenie i epilog który zachęca do następnej części. Polecam ;)

Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Była jak uzależnienie, i więcej; jej pełne usta, jędrne ciało, płonący w niej żywy ogień pociągały go bardziej niż cokolwiek na świecie.

Stephanie Laurens, Uwodzicielka
XIX-wieczna historia miłosna, łącząca elementy romansu, kryminału oraz ludowych wierzeń, to propozycja dla wielbicielek romantycznych opowieści kostiumowych, w których dżentelmeni na białych koniach ratują piękne damy z opresji.

Na początku musiałam się przemóc, by przebrnąć przez pierwsze strony Uwodzicielki. Myślałam, że będzie to lekki romans w stylu Amandy Quick, a dostałam nieco mroczną początkowo historię. Tytułową uwodzicielką jest Lucilla Cynster – szkocka piękność, która jest połączeniem uzdrowicielki, kapłanki i przywódczyni rodu. A celem jej zabiegów jest Thomas Carrick – przedsiębiorca z Glasgow, starający się unikać ognistej Lucilli.

Odwrócenie ról w powieści dodało jej pikanterii, chociaż z jednej strony czyniło nieco mało wiarygodną. Trudno mi sobie wyobrazić dwudziestoośmioletnią pannę w XIX...

Fantasy-Bestiarium | 2016-04-12

"Uwodzicielka" jest drugim tomem, który wchodzi w skład serii Saga Rodu Cynsterów. Stephanie Laurens znów oddaje w ręce swoich czytelników znakomitą powieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autorka znana jest ze swoich romansów historycznych, które zdobyły wielu czytelników na całym świecie. Nie zabraknie wielu emocji, wzruszeń i momentów do refleksji. Historia przedstawiona w tej książce potrafi na długo pozostać w naszej pamięci.

Przenosimy się do Szkocji XIX wieku, poznajemy Thomasa Carricka prężnego przedsiębiorcę, który chciał spędzić swoje życie w mieście portowym Glasgow. Mając u boku kochającą żonę, jednak los potoczył się inaczej i został zmuszony do powrotu na szkocką prowincję. Spotkał tam Lucillę Cynster, która się w nim zakochała i od razu zamarzyła aby się pobrali. Jednak Carrick nie jest do niej w pełni przekonany. Czy tych dwoje połączy się w miłosnym sakramencie? Czy mądra i przebiegła Lucilla znajdzie sposób aby go uwieść?

Stephanie...

Scarlett | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 marca 2016

Zacznę od pozytywów. Książka jest ciekawa i trzymająca w napięciu. Nie przynudza, pragnęłam wiedzieć, jak potoczą się losy bohaterów. Nie domyśliłam się na czym polega intryga, tym samym z zapartym tchem oczekiwałam na rozwiązanie zagadki. Romans w historycznym anturażu zawsze czytam z przyjemnością. Połączenie tego z tajemniczą zagadką jest całkiem udane.

Styl tekstu kuleje. Nie do końca rozumiem strukturę zdań, których używała autorka. Ponadto słownik Laurens nie tylko jest ubogi, ale i dość przypadkowy. Jednak, by napisać nawet romans historyczny, trzeba być z językiem za pan brat. Tym razem tak się nie stało. Kolejną moją uwagą jest to, że z czasem powieść traci początkowy impet. Ostatnie rozdziały nie są tak intrygujące jak początkowe. Do tego autorka często urywa wątki przez co wcale nie dynamizuje powieści, a prawie ją szatkuje.

Bohaterowie są przyjemnie skonstruowani, choć trudno im odmówić jednowymiarowości, zwłaszcza, gdy przyjrzę się postaciom męskim. Główna...

jeke | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

1848 rok, Szkocja. Thomas Carrick zajmuje się importem i eksportem w firmie założonej przez ojca i wspólników. Uważany jest za jedną z najlepszych partii w Glasgow nie tylko ze względu na majątek, ale też powierzchowność i zalety charakteru. Ma jasno wytyczone cele w życiu, które konsekwentnie realizuje, ale nie może osiągnąć jednego-odpowiedniej małżonki. We wszystkich pannach o doskonałej pozycji towarzyskiej, które podsyła mu ciotka nie potrafi dostrzec kobiety dla siebie, ponieważ nie może zapomnieć Lucilli Cynster, którą od dwóch lat świadomie unika.

,,Żywił nadzieję, że wrażenie, jakie na nim zrobiła zblednie, jeśli nie zobaczy jej ponownie, nie usłyszy jej głosu-jego zmysłów nie będzie drażnić jej bliskość. Tak się jednak nie stało.,,

Thomas niespodziewanie dostaje list z posiadłości klanu Carriców, gdzie mieszkają jego kuzyni i wuj. Wieści są na tyle niepokojące, że zostawia wszystko w Glasgow i jak najszybciej udaje się konno na szkocką prowincję, by pomóc rozwiązać...