Lato w Rzymie

Okładka książki Lato w Rzymie Susanna Carr, Kate Hardy, Cathy Williams
Okładka książki Lato w Rzymie
Susanna CarrKate Hardy Wydawnictwo: HarperCollins literatura obyczajowa, romans
Hidden hearth of Rico Rossi. Her shameful secret. Italian's one-night love-child
HarperCollins
2015-06-10
2015-06-10
Janusz Maćczak, Agnieszka Baranowska, Magdalena Kalemba
rzym wakacje miłość romanse konflikt oszustwo propozycja

Na półkach: , , , , , ,

Moje Guilty Pleasure ;)
Trzy opowiadania w jednej książce - lekkie romansidło, typowo ona biedna, on bogaty, dużo seksu, mało treści, na jeden wieczór w sam raz. Z trzech opowiadań, pierwsze spodobało mi się najbardziej.
Czytając to, trzeba mieć na uwadze, że to nadal harlequin. W przypadku zwykłego romansu, niektóre zachowania bohaterów sprawiłyby, że rzuciłabym książką, ale w tym przypadku? Przymknęłam oczy na niedorzeczności ;)
Dla miłośników gatunku tak, dla całej reszty - zdecydowanie odradzam.

Moje Guilty Pleasure ;)

"Lato w Rzymie" to trzy historie z wątkiem miłosnym w tle. Pamiętacie te książki Harlequin, czyli romansidła, to właśnie coś w tym stylu.. Jak dla mnie bez rewelacji, jednakże jeżeli ktoś gustuje w takich historiach to ta książka może mu się spodobać.

Nie łudziłam się, że to będzie literatura wysokich lotów. Liczyłam na opisy Rzymu i wędrówkę starymi uliczkami. Oczywiście - rozczarowałam się. Zabytków tutaj tyle, co kot napłakał ale za to ile „seksów na stole”...
Odradzam

Odradzam

Porzucone. Nawet na plażę zbyt banalne

Porzucone. Nawet na plażę zbyt banalne

Schemat typowego romansidła: on bogaty ona biedna itp. Przeczytałam dwa z trzech opowiadań zawartych tutaj i mam dość. Historie na wskroś przewidywalne, wystarczy przeczytać początek i koniec i wiadomo co w środku....jestem zawiedziona, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego......

3 lekkie, przyjemne i optymistyczne opowieści o miłości w cieniu Koloseum. Nic wybitnego ani wymyślnego ale takie miłe oderwanie od rzeczywistości. Polecam czytać wylegując się na trawce i popijając winko.

Fajna

Fajna

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Harper Collins, za sprawą pewnej książki, tym razem wyruszyłam w podróż do gorącego, pięknego i romantycznego Rzymu.

Kolejna seria trzech opowiadań różnych autorek, których akcja rozgrywa się w stolicy Włoch. Wszystkie napisane są w tym samym klimacie, dlatego też momentami trudno je od siebie odróżnić. Bohaterowie mają dużo cech wspólnych, a główną z nich jest oczywiście akcja rozgrywająca się na ulicach Rzymu.

Jedni bohaterowie od narodzin mieszkają w Rzymie, drudzy przybyli do stolicy Włoch do pracy, zaś jeszcze inni są na wakacjach w Wiecznym Mieście. Niezależnie w jakim celu bohaterowie przybyli do Rzymu, nie wyjadą stamtąd sami. Miasto to jest jednym z najbardziej romantycznych na świecie, nic w tym dziwnego, że można się zakochać, nie tylko w samym Rzymie. Bohaterki opowiadań: Isabella, Ella i Bethany – trzy młode kobiety, które wyjechały do Rzymu i tam poznały niebezpiecznie przystojnych Włochów. Poznajemy Ellę Chandler, która bogatego właściciela sieci hoteli uważa za zwykłego przewodnika. Isabellę Williams, która zastaje wplątana w rodzinny konflikt. Bethany, która poznaje bogatego Cristiana De Angelis i ukrywa przed nim swoją przeszłość. Kobiety znajdują w Wiecznym Mieście miłość swojego życia. Oczywiście nie wszystko idzie tak łatwo. Po wielu perypetiach, życiowych zawirowaniach i nieoczekiwanych zwrotach akcji, w końcu odnajdują swojego księcia z bajki. W tych trzech opowiadaniach najdziemy przykłady prostej, klasycznej miłości między dwójką zwykłych bohaterów.

„Lato w Rzymie” to zbiór trzech, niezbyt długich opowiadań, autorstwa trzech różnych pisarek. Książkę czyta się z wypiekami na twarzy. Nie tylko z powodu fascynującej wycieczki po Rzymie, ale przede wszystkim przez opisy namiętnych i gorących scen między bohaterami. A tych w opowiadaniach jest bardzo dużo. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Kolejnym plusem „Lata w Rzymie” jest okładka, która przyciąga wzrok i intryguje. Kolorystyką nawiązuje do gorącego lata, którego tak bardzo nam teraz brakuje. Nawet bez tytułu bez trudu można odgadnąć, gdzie rozgrywa się akcja opowiadań, gdyż skuter jest jednym z charakterystycznych elementów Rzymu. Może nie jest to zbyt ambitna lektura, ale z całą pewnością „Lato w Rzymie” stanowi odskocznię od szarej i ponurej pogody za oknem. Jeśli chcecie poczuć klimat lata, z całą pewnością opowiadania z Rzymem w roli głównej są odpowiednią lekturą.

Trzy różne historie, a jakże typowo włoskie... . Pierwsza cześć najbardziej oddaje urok Rzymu, pozostałe niewiele mają z nim wspólnego... . Druga historia okazała się najgorsza i szczerze mówiąc, zastanawiałam się czy nie przerwać czytania, bo po prostu miałam dosyć tej pogmatwanej sytuacji w jakiej znaleźli się główni bohaterowie. Trzecia cz. zapowiadała się obiecująco, w sumie najciekawiej, jednak gdy główna bohaterka zaczyna sobie wszystko po swojemu tłumaczyć robi się to nudne...

Trzy historie opowiadające o losach kobiet zwykle młodych "szarych myszek", nieśmiałych z przykrymi doświadczeniami w życiu uczuciowym, które spotykają na swojej drodze w Wiecznym Mieście przystojnych i bajecznie bogatych Rzymian.

"Trzy dni w Rzymie" - Angielka Ella przypadkowo bierze Rico za przewodnika, a on nie wyprowadza jej z błędu. Wszystkie wydarzenia rozgrywają się w niej zbyt szybko, była zbyt intensywna jeśli chodzi o ich romans z niespodzianką na końcu oczywiście dla naszego bohatera wyjątkowo nieprzyjemną, bo jest tym typem faceta, który nie chce się związać z żadną kobietą.

"W cieniu Kapitolu" - Amerykanka Isabella i jej uczucia do Antoniego Rossi skonfliktowanego ze swoim bratem - Giovannim. Jak rozwiąże się ta zagmatwana sytuacja?

"Rzymskie noce" - to historia Irlandki Bethany, która podczas opieki nad mieszkaniem we Włoszech zostaje wzięta za kogoś kim nie jest przez Cristiano – przystojnego Włocha. Jak zakończy się ich znajomość? Czy będzie brzemienna w skutki? ;). Ze wszystkich trzech właśnie ta przypadła mi najbardziej do gustu i chyba była najzabawniejsza i najsympatyczniejsza.

Nie przypadkowo nasze bohaterki są kobietkami z jasnymi włosami czy to blondynkami czy rudymi, za którymi Włosi (choć nie tylko oni, ale wszyscy mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego) wprost przepadają. Dodatkowo wszystkie trzy łączy motyw macierzyństwa. Muszę przyznać, że jedna rzecz, która mnie wyjątkowo rozczarowała to to z jaką łatwością nasze bohaterki wskakiwały swoim włoskim partnerom do łóżek, a konsekwencje ich wyczynów w każdym przypadku były takie same.

Książkę czyta się wyjątkowo szybko, jest to typowy romans w 3 częściach – (autorki piszą dla wydawnictwa harlequin) tylko "ubrany" w inną okładkę niż światowy czy gorący romans.
Polecam dla rozrywki, odstresowania po ciężkim dniu, jeśli jeszcze mamy siły na takie czytadełko, przy którym nie musimy myśleć.

• 2015
  • Wyzwanie LC 2021