Na rozkaz damy

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Lady's Command
historyczna
HarperCollins

Kapitan Declan Frobisher zakochuje się w lady Edwinie Delbraith od pierwszego wejrzenia. Ponieważ Edwina odwzajemnia jego uczucia, szybko stają na ślubnym kobiercu. Zgodnie z wyobrażeniem Declana małżonka powinna prowadzić dom w Londynie, podczas gdy on sam wyruszy na morze, szukając przygody. Jednak Edwina krótko po ślubie udowadnia, że jej charakter nie idzie w parze z eterycznym wyglądem. Lubi rządzić i jest zdecydowana kierować własnym życiem.
Gdy Declan w tajnej misji musi popłynąć do Afryki Zachodniej, Edwina postanawia mu towarzyszyć.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/

Montgomerry | 2017-05-24
Przeczytana: 24 maja 2017

Co za nudy, co za rozczarowanie, a tak lubię Laurens...

AniaŁania | 2017-08-05

Romans historyczny w nowej odsłonie. Zamiast pisać o nowo rozkwitającej miłości, która kończy się ślubem lub małżeństwie, które po latach odkrywa w sobie miłość do drugiego, autorka zaczęła swoją historię w parę tygodni po ślubie bohaterów. Próbuje pokazać, że tak naprawdę nigdy nie możemy do końca poznać swoich ukochanych i że ślub weryfikuje wiele spraw. Bohaterowie od początku są w sobie zakochani, ale ich miłość ewoluuje i staje się silniejsza wraz z biegiem wydarzeń. Ciekawy zabieg, ale wątpię, czy da się napisać więcej książek o podobnej fabule, które się nie znudzą. W tym wypadku jest to powiew świeżości i autorka skupia się przede wszystkim na historii kryminalnej, chociaż oczywiście wątek miłosny też jest istotny. W każdym razie nie mogę się doczekać kolejnych książek z tej serii :)

MarlenaRod | 2017-09-23
Przeczytana: 24 września 2017