Zaloty Gabriela

Tłumaczenie: Dorota Jankowska-Lamcha
Cykl: Diablęta z Hallstead Hall (tom 4)
Wydawnictwo: BIS
To Wed A Wild Lord
_Agnes_

Gabriel Sharpe, rozmiłowany w koniach i wyścigach zaprzęgów ryzykant i lekkoduch, zagra tym razem o najwyższą stawkę – o małżeństwo, które zagwarantować ma jemu i jego rodzeństwu dostęp do fortuny po babce. Tymczasem jego wybranka, Virginia Waverly, wnuczka generała, marzy tylko o zemście za brata, który przed laty zginął, ścigając się z Gabrielem. Jedyne, czego pragnie, to pokonać Gabriela na torze w wyścigu zaprzęgów. Mężczyzna postanawia przekonać dumną i niedostępną pannę do małżeństwa. W tle zaś bracia i siostry Gabriela wraz z małżonkami nie ustają w próbach wyjaśnienia zagadki tragicznej śmierci rodziców. Dziecięce wspomnienia Gabriela rzucają na nią nowe światło i podsycają nadzieję na poznanie prawdy.

źródło opisu: Bis, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl

Ania | 2018-09-21
Przeczytana: 23 lutego 2018

Polecam.

Sol | 2018-08-04
Na półkach: Przeczytane, Mam na półce

Sabrinie Jeffries nikt nie zarzuci schematyczności i powtarzalności, to już ustaliliśmy. Aby nas w tym upewnić autorka odchodzi już nawet od schematu odwiedzenia babci od pomysłu wydania za mąż/ożenienia. Gabriel wie doskonale że musi, bo inaczej nie zmusi najmłodszej Celii do tego kroku. A jak wszyscy mają alternatywne wyjście aby się utrzymać, tak Celia skazana byłaby na tułaczkę po bliskich.

Gabriel więc chce mieć chociaż żonę która będzie mu się podobała, skoro już jakąś musi mieć. A siostra jego przyjaciela nadaje się do tego doskonale. Jak się poznali? Ano kiedyś dawno temu Gabriel i Roger (brat Virginii) stanęli do wyścigu po bardzo niebezpiecznym torze. Wyścig ten skończył się tragicznie, Roger zginął. Siostra chcąc pomścić jego śmierć wyzywa Gabe’a. Ten tak zakręcił i pokręcił że w końcu zakochała się w nim ;) bo przecież wiadomo, że ci najmroczniejsi faceci są jednocześnie najbardziej słodcy :P
Gabriel pokazuje swoje drugie oblicze i dzięki niemu nie da się go nie...

AnnaMaria | 2016-05-13

Zdecydowanie jest to najgorsza część z całego cyklu: Diablęta z Hallstead Hall, nużąca, przewidywalna, sklecona jakby na siłę. Nic mnie w tej książce nie zaciekawiło.

Montgomerry | 2016-02-20
Przeczytana: 16 lutego 2016

;)

Jak na razie, ciut słabsza cześć cyklu o rodzeństwach z Halstead Hall w porównaniu z wcześniejszymi tomami. Tytułowe zaloty jakoś mnie nie przekonały, ale byłam pozytywnie zaskoczona dodatkowym wątkiem babci Plumtree :-).
Jestem gotowa zrobić wiele, aby przeczytać piąty tom :-)